Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikosok, fóbiások, társkeres...

Pánikosok, fóbiások, társkereső hirdetésbe érdemes kiírni, hogy mi a helyzet?

Figyelt kérdés
Én pánikbeteg vagyok és utazási fóbiám van. Csak akkor mozdulok ki, ha nagyon muszáj (havonta párszor) és akkor is a közelbe. Ha bírok... Egy ideje társkereső oldalakon hirdetek. Először próbáltam árnyaltabban fogalmazni, pl., hogy itthon ülős vagyok, nem járok szórakozóhelyekre, nem szeretem a tömeget, nem igazán járok sehová, stb. De mindenki félreérti és olyanokat írnak, hogy persze az nem gond, ő se él nagy társasági életet csak moziba, színházba, étterembe jár, ritkán utazgat, stb. Én meg nem győzök magyarázkodni, hogy én úgy értem, hogy tényleg nem mászkálok el itthonról és nem fogok tudni vele moziba stb járni mert problémáim vannak az utazással, a tömeggel. Ilyenkor általában nem válaszolnak vissza. Ezért gondoltam, hogy talán kapásból kikellene írni a hirdetésbe ezt az információt és akkor csak az keresne, aki eltudja ezt fogadni. De lehet az meg túlzás és elijeszti az érdeklődőket. Szóval tudnátok tanácsot adni mennyit hogyan és mikor szükséges elmondani erről a problémáról, hogy ne tegyen túl hátrányossá a társkeresésben?
2019. ápr. 12. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Nő vagy, vagy férfi?
2019. ápr. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezeket nem lehet valahogy kezelni? Sajnos a betegségek hangoztatása ijesztő elsőre, hiszen még nincs szimpátia, kötődés, keres olyat, akivel kevesebb a nyűg. De ha valaki megszeret, a betegségeddel együtt fog elfogadni.

Nem kell azonnal a te problémáidat a másik nyakába zúdítani, mert ijesztő is lehet. Aki valamilyen hátránnyal indul egy társkereséskor, általában ellensúlyozza mással: igényes külső, intelligencia, jó humor, kedvesség, jóindulat stb.

Ez jó, hogy leírod, otthonülő típus vagy, de ez legyen is elég. Ha komolyabbra fordul a dolog, szépen, fokozatosan ráérsz beadagolni, mi is a helyzet. Akinek tetszel, akinek bejössz, túl fog ezen lépni. Rengetegen élnek betegségekkel, epilepszia, asztma, cukorbetegség stb. Mégis találnak elfogadó társat. Hajrá!

2019. ápr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
És mi lenne, ha úgy adnál fel hirdetést, hogy pánikbeteg társad keresed? Akkor nincs mellébeszélés, felesleges körök és még egymásnak is tudtok segíteni.
2019. ápr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

4:

Persze adhat fel.... ha férfi akkor az amúgy is 0hoz konvergáló jelentkezők száma egész pontosan 0 lesz utána.


Ha nő, akkor irreleváns, nem az esze alapján fogják úgyse pickelni, így irreleváns, hogy ezoétikus/vegán/liberális/pánikbeteg/whathever. Ha dugható, akkor kapni fog érdeklődést, egyébként nem.

2019. ápr. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha megdugsz egy húszassal, megmutatom ki vagyok!
2019. ápr. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

# 3: Nem minden pánikbeteg egyforma. Én pánikbeteg voltam*, de azért tudtam közlekedni általában. Nem mindig... viszont amikor erősek voltak a rohamaim, akkor otthon is voltak, szóval nálam nem helyfüggő volt.


*Kérdező: nekem pszichológus segített. Évek óta teljesen tünetmentes vagyok. Talán neked is jobb lenne inkább megválni ettől a problémától...

2019. ápr. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!