Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi is pontosan a depresszió?

Mi is pontosan a depresszió?

Figyelt kérdés
Nagyon ritkán szoktam karcolni magam, de nem durván. Vérezni sem szokott, meg semmi, csak "bedagad" és másnap ott a helye piros csíkokban.(körzővel, körömvágóollóval illetve volt, hogy vonalzóval próbáltam kárt tenni magamban) Ez már a depresszió kategóriába tartozik? (Azt hogy miért csinálom, aki szeretné privátban leírom, ide nem szeretném kiírni)

2019. ápr. 12. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
A vagdosás és a depresszió nem függ össze.
2019. ápr. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
Az önvagdosás csak figyelemfelkeltés meg önsajnáltatás. Aki depressziós azt nem érdekli a vagdosás,mert semmi sem érdekli.
2019. ápr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csakhogy tisztázzuk nem divatból teszem, amit teszek, és nem is sajnáltatásból...aki nem csinálta még, az nem értheti ezt, aki viszont már volt ilyen helyzetben, az pontosan jól tudja, hogy nem az említettek miatt csinálom.
2019. ápr. 12. 18:00
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
Ja és majd később megbánod. Fogadjunk,hogy tini vagy.
2019. ápr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem mindig függ össze, de lehet a jele. Mindenesetre nem normális helyzet, keress fel egy pszichológust.
2019. ápr. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszönöm az értelmes választ!❤
2019. ápr. 12. 18:28
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
Nem lehet a jele,mert ez csak önsajnáltatás.
2019. ápr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%
Általánosságban igaza van az utolsó válaszolónak, az esetek nagyrészében csak önsajnáltatás. És hiába pontoztad le az első válaszomat, attól még az a helyzet, hogy nem leszel depressziós önmagában attól, mert körzővel karcolgatod magad.
2019. ápr. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Elég sok fajtája létezik a depressziónak, és vannak súlyosabb, illetve enyhébb típusai.

A "sima" depresszió lehangoltsággal, letargikus/apatikus állapottal jár. Aki ebben szenved, gyakran egyáltalán nem látja az élete értelmét, nincs jövőképe, és rosszabb esetben az önbántalmazásig, vagy akár a halál iránti vágyakozásig, esetleg egészen az öngyilkosság tervezgetéséig is eljuthat.

Kiválthatja öröklött hajlam, vagy külső körülmények - de sokszor mindkettő jelen van.

Az a baj, hogy nehéz megmondani, mennyire tartozik ez a depresszió-kategóriába, mivel pont a lényeget hagytad ki - hogy miért csinálod.

Mindenesetre egy pszichológust szerintem keress fel, nehogy elfajuljon az állapotod, vagy az a probléma, ami miatt ehhez folyamodsz.

2019. ápr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Simán a vagdosás nem jelent depressziót. Köze sincs hozzá. A vagdosás más borzalmas tünetek mellett már inkább nevezhető annak, de maga a depresszió sokkal bonyolultabb ennél. Ha válóban depressziód van, akkor ha teheted nem kelsz fel az ágyból, nem fürdesz, nem eszel vagy nagyon sokat eszel, semmi motivációd semmihez, nincsenek álmaid, vágyaid, nem érzel semmit, akárhová mész nem vagy jól, ami régen örömet okozott, az most hidegen hagy, meg akarsz halni, minden bonyolult, nehéz és megoldhatatlan. Én személy szerint fizikailag szoktam érezni, amikor nagyon mélyen benne vagyok. Úgy érzed, hogy rohad az agyad. Konkrétan érezni, hogy nem működik valami a fejedben. Ez a depresszió.
2019. ápr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!