Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan szerezzek segítséget?

Honnan szerezzek segítséget?

Figyelt kérdés

Valami nálam nem oké fejben. 24 éves vagyok, és jelenleg nem csinálok semmit már. Nem tudok tanulni, nem tudok dolgozni, egyszerűen nincs az élethez erőm, ami szánalmas. A még szánalmasabb az, hogy kb. 14 évesen beleszerettem egy srácba a suliban, kb. egy szót sem váltottunk, de mindig róla álmodoztam, és az általam alakított kis álomvilágomba szerettem belé. Akkor éreztem először szerelmet. Próbáltam eleinte a sráccal beszélgetni, de nem voltam az esete, egyáltalán nem is akart velem beszélgetni, ami teljesen felemésztett. Összejöttem nemsokkal később valakivel, hogy őt ne szeressem, de az “álmodozást” nem tudtam abbahagyni, ugyanúgy szerettem, egészen pontosan 21 éves koromig. Ezalatt az idő alatt volt, hogy mondtam neki, adjon egy esélyt, mert szeretem őt, és természetesen ő őrültnek nevezett és egyebek, mivel nem is ismerem, hát hogy szerethetném? Nos az az ember, akivel akkoriba összejöttem, még mindig a párom. Szeretem őt, de nem tudom abbahagyni az “álmodozást”, így beleszerettem valakibe újra ugyanígy. De a probléma az, hogy vele lehetőségem lett a későbbiekben egy egyéjszakás kalandra. Nem igazán voltam neki több egy egyéjszakás kalandnál, és az ő elmondása szerint amúgy sem tetszem annyira neki, noha nem mintha elhagynám a páromat.


Most már 3 éve, hogy szeretem ezt az embert, de szeretem a páromat is. Nem tudom megállni, hogy ne “álmodozzak”. Szinte függő vagyok. Viszont nem tudom átadni magam a kapcsolatunknak, nem tudok boldog lenni, mert folyton sóvárgok. Annyira magam alatt vagyok már, hogy semmihez nincs kedvem. Nem dolgozom, mert nem bírom csinálni. Teljesen selejtes vagyok, úgy érzem nem kellene élnem, nem akarom ezt az életet.


Segítséget szeretnék.

Gondolkodtam már pszichológuson, de nem tudom rávenni magam, túl félénk vagyok. Régen voltak barátaim, de mára már nincsenek, mivel annyira magamba zárkóztam és a fantáziavilágomba, hogy már nem tudok emberi kapcsolatokat kialakítani. Szeretnék végre boldog lenni. Nem akarok így élni. Most már nagyon mélyen vagyok. Szeretném abbahagyni az álmodozást, de nem megy. Nincs erőm semmihez, nincs életkedvem. Mit csináljak? Kérlek mondjatok valamit, hogy mi legyen! Normális életet szeretnék élni.



2019. ápr. 13. 01:54
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Jelentkezz be egy diliházba.
2019. ápr. 13. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezzel aztán sokat segítettél, köszönöm.

A következő kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet kérdést törölni? Hülyeség volt ideírnom.

2019. ápr. 13. 02:22
 3/8 anonim ***** válasza:

akkor is pszichológus ha félénk vagy, most ezzel nem tudsz mást csinálni, csak ezt lehet erre mondani

szégyelled magad a pszichológusod előtt vagy mi akadályoz meg abban, hogy felkeress egyet?

2019. ápr. 13. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért nem akarok pszichológushoz menni, mert szánalmas, hogy egy ilyen problémával kellene felkeresnem, és olvastam már itt, hogy többeknek is az ilyen jellegű problémára a pszichológus végszava az volt, hogy ezt “magának kell lerendezni fejben”. Nos, nem is igazán tudom, mi vagy ki és hogyan segíthetne.
2019. ápr. 13. 02:31
 5/8 anonim ***** válasza:

na ezt jegyezd meg, nem szánalmas, ha problémád van, tök mindegy hogy milyen, ne érdekeljen, hogy ki mit mond, a legtöbb ember nem empatikus akkor se ha azt mondja magáról

24 éves korodig elhúzódott ez az álmodozós állapot, van oka és ez gond

én is nagyon álmodozós voltam, de élményektől múlt el ez az állapot hogy úgy mondjam, fiúk, egyetem, minden ami nem köthető a múlthoz

de neked megmaradt, és erre épül a depressziód, az álmodozással más problémát fedsz el most a jelenben, a depressziót pedig a pszichológus fogja kezelni

2019. ápr. 13. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kisasszony, neked egyrészt akut depressziód van, másrészt jó eséllyel borderline személyiségzavarod. Mindenképpen el kell menned egy pszichológushoz. Ne félj tőle, csak egyet véss a kissé szédült fejedbe: A RIVOTRIL, A XANAX ÉS ILYESMIK KÁBÍTÓSZEREK! Nagyon-nagyon nehéz leszokni róluk, és nagyon sok szar orvos van Magyarországon, akik cukorka helyett osztogatják. Itt, Kanadában csak a legsúlyosabb, menthetetlen esetekre írják fel az ilyesmit. Szóval dilibogyót semmiképpen ne fogadj el, mert egy életre tönkretesz! Ettől eltekintve próbáld meg.


A másik tanácsot őszinte jóindulattal adom, ne vedd sértésnek. Keress egy olyan pasit, aki gyengéden és alaposan kinyal! Nem úgy, hogy egy picit megpuszilgat, hanem szétszed a nyelvével. Attól ugyanis elszabadul a testedben egy tonna oxitocin, ami létfontosságú a nőknek a lelki egyensúlyhoz. Egy csomó más módon is lehet termelni, de az intimitást és a testi örömöt semmi nem pótolja.


Harmadik tippként pedig azt javaslom, szerezz be kenderolajat vagy más néven CBD olajat. Ez egy kenderszármazék, ami teljesen legális, lévén hogy nincs pszichoaktív hatása. Nem lehet tőle betépni. Ellenben csodákat művel a pánikbeteg, depressziós, PTSD-s betegekkel. Pontosabban azokkal is, mert még százezernyi kiváló élettani hatása van a gyulladáscsökkentéstől az emésztéssegítésig. Tuti még ablakpucolásra is jó. Olvass utána. Pesten a Mammutban van egy gyógynövényes üzlet, ahol lehet kapni, de ezt hadd ne innen mondjam meg Montréalból. A lényeg, hogy több embert is ismerek, akik elég súlyos agybajokból másztak ki a segítségével. Egy barátom tizenéves lánya például olyan súlyos pánikbeteg volt, hogy abba kellett hagynia az iskolát, és a CBD rakta helyre.

2019. ápr. 13. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Használtam hónapokig kendermag olajat. Elhiszem, hogy kiváló élettani hatásai vannak de nekem semmit nem hatott. ( pánikbetegség, szorongás)

Bocsi kérdező lehet nem fog jól esni amit írok. De talán segít. Szerintem az a legnagyobb bajod, hogy túlzottam ráérsz. Nem vagy és voltál rákényszerítve semmire, különösebben nem köt le semmi és unatkozol. Így kiszinesíted az életed az álmodozással. Ami nem olyan nagy baj amíg nem teszed tönkre a magad és a környezeted életét. Vissza kéne térni a valóságba. Célokon gondolkozni, új dolgokba belefogni amik eltetelik a gondolataid. Nem tudsz dolgozni meg tanulni? Persze mert ezt megteheted. Szerintem túl kényelmes az életed. Aki a megélhezéséért küzd az nem ér rá álmodozni. A pároddal szemben meg nagyon nem korrekt ez az egész. Szorítsd össze a fogad és kezdj valamibe ami érdekel és nincs köze a szerelemhez. Ha meg nem tudsz lemondani az álmodozásról akkor írj verseket, könyveket, meséket. Kamatoztasd ezt a tulajdonságot.....hátha idővel megélhetést is ad majd.

2019. ápr. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2019. ápr. 13. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!