Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem, nem bírom ezeket a...

Úgy érzem, nem bírom ezeket a nehézségeket elviselni, mit tehetek még?

Figyelt kérdés

Fiatal nő vagyok, másfél éve végeztem a tanulmányaimmal és férjhez is mentem. A munkám stresszes, mert szabadúszóként próbálok érvényesülni (nem igazán van az én szakmámban alkalmazotti munka), az is egy nagy teher.

2 éve elköltöztünk saját otthonba, amivel az utóbbi időben sok probléma van. Pontosabban az egyik szomszéddal, ahol egyetemista bérlők laknak és elég hangosak, otthon nem lehet pihenni. (Korábban írtam is ki erről kérdést, mit lehet tenni ilyenkor.) Őket nem érdekli, lesz*rják, a házban segítséget kértünk, egyelőre megakadt az ügy, mert a tulajdonos is lesz*rja a bérlői viselkedését. Miután már fél éve nem alszom rendesen, ideiglenesen visszaköltöztem a szüleimhez. A férjem is jött velem, de ő már hazaköltözött, én nem bírok, ez így nyilvánvaló, hogy nem jó a házasságunknak, amikor már egyszer volt külön otthonunk. Sajnos ő nem áll ki mellettem, ha kérem sem, mert elég pipogya. Úgy érzem, ha legalább mellettem állna, bármilyen nagy is lenne a nehézség, erőt adna, hogy ketten vagyunk ellene. Gondoltam arra, hogy el kéne adni a lakást, de ilyen szomszédokkal senki nem venné meg, vagy csak jócskán áron alul. Ez is nagyon dühít, hogy miattuk veszítünk.

Ezen kívül sok lelki problémám van, depressziós, pánikbetegség, és ez és a szomszédok miatt pszichológushoz is járok. De a szabadúszásból nagyon kevés pénz jön be. Anyám depressziós, az anyja nagyon beteg, súlyos cukorbeteg, nem tud már menni, meg fog vakulni hamarosan.

Úgy érzem, 1-2-t a "csomagból" könnyeben vészelnék át, de így együtt nagyon sok, úgy érzem, megőrülök lassan mert felemésztik az utolsó energiáimat is. A munkámra alig tudok már koncentrálni ami miatt az eddiginél is kevesebbet keresek vele.


Próbálok arra gondolni, másnak ezerszer rosszabb, de semmi nem ad már elég erőt, úgy érzem, a végét járom. Gyógyszert esetleg szednék, de nem is akarom leszedálni vele magamat meg hozzá szokni. Kérlek, írjatok valami biztatót, hogy túl lehet élni a nehézségeket, esetleg ti hogy csináltátok?



2019. ápr. 14. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
52%

A szomszédokra kapásból van több tippem.


- Adjátok ki a lakást, és béreljetek egy másikat a bérleti díjából.

- Folyamatosan hívjátok rájuk a rendőröket és jelentsétek a jegyzőnek.

- Alumínium baseball ütő, majd használat után hypóval mossa le a férjed!

- Ha a másik lakás villanyórája a folyosón van, akkor szedd le a plombát és jelents áramlopást a szolgáltatónak. A tulaj ezek után garantáltan kivágja az egyetemistákat. Kesztyűt viselj, mert a szolgáltató rendőr hívhat és tudod, ujjlenyomat!

- Keress rendes munkát!

2019. ápr. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja!


Hangszigetelés!


Nem olcsó, de volt barátnőm lakása teljesen le volt, konkrétan a gázpisztolyomat a nappaliban elsüthettem, senki nem hallotta. Még a bejárat előtt a folyosón sem.

2019. ápr. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól, hogy másnak ezerszer rosszabb, a te problémáid nem lesznek kevésbé jogosak. De, ha ők túlélik, te is túl fogod. :)

Ha a végét járod az erődnek, a gyógyszer ideiglenes megoldás lehet. Félni nem kell tőle, bármikor abba lehet hagyni. Csak fokozatosan kell csinálni.

Amúgy az egyetemisták egész nap hangosak, vagy van, amikor aludnak ők is? Szabadúszóként te pont megteheted, hogy akkor alszol, amikor csend van. Nem megoldás, de több mint a semmi.

Én meghirdetném a lakást, ha élhetetlen a környezet. Nem biztos, hogy áron alul kelne csak el. Azzal meg nem veszítesz semmit, hogy meghirdeted.

És, úgy hangzik a legtöbbet a férjed tudna segíteni neked. Kérd meg újra. Mutasd meg neki ezt a posztot, ha nem túl sértődékeny.

2019. ápr. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!