Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kellene reagálnia egy...

Hogyan kellene reagálnia egy pszichológusnak, ha a páciense halálvágyról, öngyilkossági késztetésről számol be?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, teljesen figyelmen kívül hagyta a "segélykiáltásomat". Tény, hogy a terápia menetrendjében éppen más tevékenység szerepelt, de jól esett volna kicsit hosszabban kifejteni a dolgot. Túlreagálom és/vagy én nem voltam elég erőszakos, vagy tényleg nagyobb figyelmet kellett volna fordítania erre?

2019. ápr. 15. 19:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%

Valószínüleg a megnyilvánulásod alapján nem ezt tekintette igazán problémásnak, hanem csak következménynek, nek tünt kifejezetten kautnak a dolog, ezért nem erre koncentrált.

Ha igazán "segélykérés" lett volna, akkor legalább is egy kísérlet követte volna, tehát nem igazán volt komoly!

2019. ápr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. Azt hiszem, megyek, és elásom magam...
2019. ápr. 15. 21:43
 3/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha akarsz dumálni írj nyugodtan c:
2019. ápr. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Mit tudott volna tenni? De őszintén?el tudsz képzelni bármit amit ha mond vagy tesz elmúlnak ezek a gondolataid? Egyébként meg ő is ember, és lehet neki is vannak problémái. Nem tudom a tieid miből fakadnak. De pl. mikor egy unatkozó tini nyávog a valós problémákkal küzdő pszichológusnak,lehet, hogy már neki is sok. Ne vedd magadra hiszen nem tudok rólad semmit. Csak arra próbálok rávilágítani, hogy a pszichológus csak egy ember. Aki nem mindenható, nem tud csodát tenni, és helyetted kimászni a gödörből sem. A jobbak adnak valami tanácsot, és "fogják a kezed" amíg megoldod a dolgot. A rosszabbak lesajnálnak, vagy átküldenek a pszichiáterhez aki megtöm bogyókkal.
2019. ápr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Közben rájöttem, hogy semmit. Öngyilkossági gondolatoknál vagy pszichiáter, vagy klinikai szakpszichológus kell, ez már nem az ő szakterülete.

Különben meg aki ezt a szakmát választja, az pont arra adja a fejét, hogy mások problémáival foglalkozzon. Lehet, hogy ami az egyik embernek kicsinyes probléma, a másiknak tragédia. Ez van, nem vagyunk egyformák, és a pszichológus nem ítélkezhet, különben nem jó szakember. És attól sem lesz rossz, hogy pszichiáterhez küld, mert hidd el, van az a helyzet, mikor a pszichiáter és/vagy a gyógyszer elengedhetetlen.

2019. ápr. 19. 23:38
 6/12 anonim ***** válasza:
8%
Még mindig túl sokat vársz tőle. Kizárólag másoktól várod a segítséget. "Az a feladata" " gyógyszer néha elengedhetetlen" klinikai szakpszichológus, pszichiáter....stb. Te hol vagy ebben a történetben?Még ha ki is fogsz egy szakembert. Egyik sem tud varázsolni. Sajnos nem úszod meg, hogy valamit tegyél. Ezt kéne észrevenni.
2019. ápr. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
8%
Egyébként meg lehet meg tudja ítélni ki az aki nyafog és ki az aki az öngyilkosság szélén áll és valóban veszélyben van.
2019. ápr. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen, segítséget várok. Általában azért fordul valaki pszichológushoz, mert egyedül már nem képes megoldani a problémáit. És igen, vannak feladatai, ahogy nekem is. Erről szól a terápia

Hogy hol vagyok? Szedem a gyógyszert. Rendszeresen mozgok. Dolgozom. Elvégzem a pszichológus által adott feladatokat, használom az általa mutatott módszereket. Olyan dolgokat csinálok szabadidőmben, amik örömet okoznak, feltöltenek.

Persze, h tenni kell a javulásért, de a problémák nem szűnnek meg olyan könnyen, és időnként betelik az a bizonyos pohár... Az, hogy valaki megteszi-e, vagy sem, az nagyon sokmindentől függ, és erről kár vitatkozni. A késztetés elmúlik, csak jó lenne beszélni róla.

2019. ápr. 22. 23:55
 9/12 anonim ***** válasza:
De nem zavar, hogy a pszichológus érted van? Ha el akarsz neki mondani valamit akkor ne hagyd lerázni magad! Nem az volt a menetrendben épp? Ez milyen már. Ha öngyilkos gondolataid vannak az felül ír mindent. Az életed nem egy menetrend! Ha tőle várod a segítséget akkor vele kell megosztanod ha gondod van. Ha hagyod magad lerázni akkor, hogy akarsz segítséget kapni? Állj a sarkadra.
2019. ápr. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A következő alkalommal nem hagytam magam, rázúdítottam mindent, ami épp nyomasztott. Meg is hallgatott, segített körülírni, mit érzek. Hiába nem oldódtak meg a problémák ettől, valahogy mégis könnyebbnek éreztem magam utána

Aztán legutóbb megint felhúztam magam a végén és még rosszabb volt kijönni tőle. Úgy érzem, hogy untatom, és hogy kár volt belekezdeni ebbe az egész terápiásdiba.

Ez normális ilyen "állapotban", vagy velem van a baj és/vagy próbálkoznom kéne máshoz menni?

2019. máj. 12. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!