Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezeljem a dühkitörései...

Hogyan kezeljem a dühkitöréseimet?

Figyelt kérdés

Sajnos rendszerességgel előfordul az életemben, hogy képes vagyok piti dolgokon nagyon felhúzni magam, aztán meg káromkodni. Le akarok erről szokni, mert a párommal is nagyon mocskosul viselkedem, ha rámjön az 5 perc, és ő ezt nem érdemli meg. Nem csak miatta, magam miatt is véget akarok ennek vetni természtesen, különben senki sem fog tudni elviselni.

A haragom levezetése módjaként kitaláltam, hogy veszek egy boxzsákot, és bármikor amikor érzem hogy kezdek ideges lenni, majd azon levezetem. Emellett azon is gondolkodtam, hogy lehet el kéne járnom egy indulatkezelési tréningre, vagy szakembert bevonni a dologba. Vannak könyvek is ebben a témában, nem tudom mennyire hatékonyak, de én minden lehetőség előtt nyitott vagyok.

Aki esetleg hasonlóval küzdött, és sikerült túllépni rajta, az megoszthatná itt a tapasztalatait. Bárki, aki érdemlegesen hozzá tud szólni tanáccsal, az kérem ne tartsa magában!


2019. ápr. 16. 10:13
 1/3 anonim válasza:

Szerintem a tréning jó ötlet de előbb megkérdezhetnél egy szakembert

Esetleg az még hasznos lehet hogy mielőtt kiabálsz azelőtt elszamolsz 10 ig(nem nem vicc sok embernek ez segít) ezalatt átgondolod hogy van e érrelme kiabálni egyáltalán vavy esetleg ha van valami amit nagyon szeretsz gondokj arra

2019. ápr. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld! Ezt a számolást kipróbálom
2019. ápr. 21. 20:13
 3/3 anonim válasza:
Köszönöm szépen a válaszokat igen a szerelő csak a gyertyát nézte meg és azt mondta hogy motor generalos hozzá teszem ez a szerelő egy otthoni szerelő. De el vittem egy szervizbe is ki olvastatni a hibát és ott azt mondták hogy a 2. Henger nem megy lehet sok mindentől és én mondtam hogy akkor nézzük meg mitől van de el meséltem neki hogy az otthoni szerelő mit mondott hogy olajos a gyertya és O is azt mondta hogy ez akkor motor generál és kérdeztem hogy biztos az ? O mondta hogy igen és hogy 200 ezer forintba kerül akkor mondtam hogy össze szedem a pénzt és jövök nagyon nem bízok bennük... Szerintetek ha vennék új gyertyát és bele raknam én az meg oldaná a helyzetet?? Nagyon félek mert más kocsim nincs és a munkaba autóval kell járnom meg a gyerekeket is vinnem kell nagyon kieső helyen lakunk végünk lenne autó nélkül. Meg azt akkarom kérdezni mert olvastam valahol hogy ha olajos a gyertya az jelentheti azt is hogy el hasznalodott ez tényleg így van vagy csak baromság ? Lenne értelme gyertyát cserélném? Előre is köszönöm a válaszokat.
2019. máj. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!