Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem használ a rivotril?

Nem használ a rivotril?

Figyelt kérdés
A pszichiáterem napi 3X 0,5 mg-ot írt fel szorongásra. Egyszerűen semmit nem érzek. Bár elméletileg nem csak a GABA receptorokra hat, hanem a szerotonin szintet is felturbózza az agyban. Emiatt szokták mondani, hogy a rivotril nem csak szorongásoldó hanem hangulatjavító is. Kipróbáltam hogy emelem az adagaot és 1 mg-ot veszek be, ez esetben annyi történik, hogy kissé elálmosodom és adott esetben le kell dőlnöm aludni egy fél órát. Ez normális, más is tapasztalt ilyet? Nem kéne "jól" éreznem magam tőle, ahelyett, hogy vagy nem történik semmi vagy nagyobb mennyiség esetén zombit csinál belőlem?

2019. ápr. 16. 14:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne olvass, és ne kérdezz butaságokat a neten!


Az ORVOSODAT kérdezd!

2019. ápr. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ne változtass az orvos álltak beállított dozison.
2019. ápr. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Olyat meg főleg ne csinálj, hogy magadnak próbálod módosítani az adagot! Nem mindegy, hogy napi 1,5 mg-ot szedsz valamiből vagy 3-at..azt sem írtad mikor írták fel, ezeknek azért hosszú idő kell, hogy hasson, nem fejfájás csillapító.
2019. ápr. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Minden barom... itt nincsenek orvosok, és ha lennének is.. nem szól bele a másik adagolásába. Nem értem miért hiszi mindenki, hogy szedheti a dolgokat össze-vissza! Antibiotikumot is hatosával ennéd? Adagolásban segítek annak, aki rászorul, de az ilyen "random eszem, nem hat és még be se ismerem, hogy elszúrtam" embereknek nem! És hogy miért? Mert aki ilyen önfejű, az rám se hallgat, akkor meg nem pazarlom az időmet kiszámolni a toleranciát és javaslatot tenni! (Igen, értek hozzá..) Ha ennyire letojod a szakvéleményt és magadat is képes vagy veszélybe sodorni, akkor nem az én ügyem! Nem én fogok sírni, ha majd kinyiffansz.
2019. ápr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, de nem tettem mást mint amit a pszichiáterem is jvasolt volna. azt mondta volna, hogyha nem érzem, hogy hatna akkor emeljünk az adagon. mert ugye eleinte nem volt semmilyen hatása, mintha cukorkát szedtem volna. ezt követően emeltem az adagot, aminek hatására már ugyan hatott, de ez kimerült abban, hogy elálmosodtam tőle. emiatt abba is hagytam a szedést, majd ha megyek hozzá megbeszélem vele a továbbiakat. a kérdésem inkább arra irányult volna, hogy más is tapasztalt olyat, hogy rivotril hangulatjavító hatás helyett egyszerűen csak kiüti és elálmosítja. nem az adagoláson van a hangsúly, hanem a hatásán.
2019. ápr. 16. 15:20
 6/12 anonim ***** válasza:

(Igen, értek hozzá..)

No ez tuti...

2019. ápr. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Inkább kérj másik gyógyszert, de ne emeld! A benzok nem hangulatjavítók. Tudom miről beszélek. 21 évig voltam benzo függő.
2019. ápr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7-es köszi a választ! nos én se tapasztalom azt, hogy bármit javult volna a hangulatom. bár a pszichiáterem váltig állította, hogy ettől aztán ki fogok csattani az életkedvtől és a motiváltságtól...
2019. ápr. 16. 18:51
 9/12 Dreams and dreams válasza:
Szia, én napi 2X 0,5 mg-mal kezdtem,most csökkentem folyamatosan. Írj privátban, tudok segíteni.
2019. ápr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én feketepiacról szereztem be a 2mg-os,

100 szemes kiszerelését.


Tapasztalataim:

Kisebb (orvosok által is előírt)

adagolásban: szedáció, álmosság


Magas dózisban (5×2mg egyszerre)

viszont igenis előjön a hangulatjavító

hatás. Diszorientáció, jókedv,

alkoholhoz hasonló reflex lassulás,

etc...


Szóval azt tudom neked mondani hogy orvosok által előírt adagolás az semmi,

viszont azért ilyen óvatosak ezekkel a

szerekkel mert rendkívül addiktívak.


Smile, bye!

2019. máj. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!