Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha rettegek a...

Mit tegyek, ha rettegek a munkától?

Figyelt kérdés

Informatikus diplomám van három éve. De azóta az idő nagy részében csak otthon lustultam. És ott se voltam egy nagyon szorgalmas egyén. A koncentrációm pár percig terjed ki legfeljebb, az, hogy nyolc órában folyamatosan tudjak valamit tolni az kizárt. Most ugyan van egy infós munkahelyem, de itt se állok jól helyt. Akár váltanék teljesen más, akár meg középfokú tudást sem igénylő munkára is. De jóformán semmiről nem tudom elképzelni, hogy beülök oda, és el tudom látni napi nyolc órában (vagy 12). Ezzel mit lehet kezdeni? Nem szociális fóbiás vagyok.


26/F



2019. ápr. 17. 13:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd az informatikusosdit, és keress olyan munkát, ami változatos és leköt, ahol minden nap más, és mindig mást csinálhatsz. Vagy dolgozzz otthonról, valami saját projekten. Valami csak érdekel.
2019. ápr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Én ezért lettem vállalkozó.Azt csinálok és akkor amikor én akarom.Nincs főnököm, nem ugat bele senki és nem kötelező 8 órát dolgoznom.
2019. ápr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%
Nehéz eset vagy... Azért egy munkahelyen nem kell 8 órán át gürizni. Óránként felállsz, kimész mosdóba, iszol egy teát, kávét, váltasz a kollégákkal néhány szót, van ebédszünet, vannak üres félórák is, főként egy irodában! Ennyi idősen én már 8 éve dolgoztam napi 8 órában, közben főiskolára jártam, volt, hogy hétvégére is vállaltam plusz munkát. Össze kéne kapni magad haver, ez ilyen formában halál. 30 évesen már bejártam a fél világot, lakást vettem hitelre, amit lassan ki is fizetek, családom lett, gyerekeim.... hogy lehet valaki ennyire töketlen?
2019. ápr. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Sajnos a vállalkozás, távmunka megvolt már. Mivel a szaktudásom kevés volt, ezért nem tudtam elindulni, pozitívba kerülni anyagilag. Még a szülői háznál lakom, és ragaszkodnak hozzá, hogy bejárós melóm legyen, tehát a saját vállalkozás újraindítása sem játszik...
2019. ápr. 17. 13:21
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
#3: Még szerencse, hogy vannak olyan emberek gyakorin mint te. Nem tudom, a magadfajták nélkül mi lenne a kérdezőkkel :) Csak azt nem bírják egyesek felfogni, hogy mindenkinek más és más az élete. Attól mert te korán elkezdtél dolgozni, meg ezer munkahelyed volt, plusz bejártad a fél világot, másnak nem kell ugyanezt tennie. És attól pl a kérdező sem rosszabb ember. Már falra mászok az ilyen kioktató emberektől.
2019. ápr. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
30%
Már ne is haragudj, de aki 26 évesen ennyire önállótlan, ott baj van!
2019. ápr. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Menj el más, akár fizikai jellegű munkára. Azt fogyatékos is végigcsinálja, 8 órát. Mondom ezt diplomás nőként úgy, hogy én is próbáltam. Illetve számíts bele, hogy "elképzelni" néha sokszor rosszabb, mint megcsinálni. Felnagyítódnak az agyadban a dolgok... Aztán ha kipróbálod, már nem is olyan vészes. Azért a 12 órázást nem ajánlom... Azaz én nem próbáltam, de nekem mindenhol bőven elég volt az a 8 óra... Akár fizikai, akár szellemi.
2019. ápr. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült lediplomáznod, ha nem tudsz koncentrálni?
2019. ápr. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem volt egy nagy eresztés ez az egyetem, egy vidéki kis egyetemről van a diplomám. De sok segítséget kaptam az oktatóktól, és otthonról is, tehát másrészről még ez se volt számomra zökkenőmentes. Oké, de legalább megvan :D


Viszont azóta leeresztettem, lehet sok mindent nem tudnék megcsinálni, amit akkor tudtam.

2019. ápr. 17. 15:15
 10/17 anonim ***** válasza:
29%
Az én testi adottságaim alkalmassá tesznek mindenféle munka végignézésére.
2019. ápr. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!