Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek milyen antidepresszáns...

Kinek milyen antidepresszáns vált be pánikbetegségre, szorongásra, illetve mennyi idő alatt hatott?

Figyelt kérdés

Én már a 3. félét próbálom, ami bevált, de nem a pánikbetegségre.

SSRI-t abbahagytam egy hónap után mert libidócsökkenész illetve érzelemmentességet okozott nálam (se örömöt se szeretet nem éreztem).



2019. ápr. 17. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Ezzel az erővel heroint is nyomhatnál. Ezek a dilibogyók baromi veszélyesek, életed végéig rajtuk maradhatsz, és csak még jobban szétcseszik az agyad. Jobb országokban egy csomó gyógyszer, amit otthon cukorka gyanánt osztogatnak, rég be van tiltva.


Próbáld meg a kenderolajat (CBD)! Legális és hatékony.

2019. ápr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elmondom nekem mi vált be: Valeriana a táskában (sosem szedtem be, de nálam volt és megnyugtatott), sok olvasás, sport.


Vettem 1 szobabiciklit és azon vezettem le a feszültséget, illetve eljárok azóta is teniszezni.


Nem tudom neked milyen súlyos, de nálam már akkor jelentkezett a szívdobogáserzés és a rosszullét, amikor a kapun kiléptem. Emberek közé nem mentem, mert folyamatosan az ájulás szélén voltam, buszozni nem is mertem.


2 éve semmi bajom és nem kellett hozzá semmilyen csodabogyó, csak akaraterő.

2019. ápr. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Stimuloton, 4-5 hét.
2019. ápr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Összes gyógynövényes mindent próbáltam már, nem váltak be, sportot is próbáltam attól se lett jobb, próbálkoztam csomó mindennel nem vált be semmi. Ekkor fordultam a gyógyszerekhez. Sajnos a 4. féle hatóanyagú antidepresszáns jönne, Stimuloton az a Scpippához hasonló hatóanyagú, ami ugyanazokat a mellékhatásokat okozná, a 2-tól (Duciltia) nagyon rosszul voltam 2 hónapig szedtem mire rájöttem, hogy attól vagyok rosszul, a 3-tól nem volt mellékhatás, de túl gyenge volt, pánikra nem vált be, enyhe stresszre, meg arra hogy a pánikot leheletnyivel könnyebben tudjam irányítani arra igen, de az édeskevés volt nekem.
2019. ápr. 18. 00:49
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem is annyira súlyos mint a második válaszolónak. Nekem mellette meneküléskényszerem van és halálfélelmem, remegek nagyon durván, nem bírok mozogni, teljesen lefagyok, beszélni alig bírok mikor előjön. Alapjáraton nagyon alacsony a vérnyomásom, de ilyenkor iszonyatosan felmegy (160/140/120 körülre). Folyamatosan szedek B vitaminokat, magnéziumot, Omega 3-at, illetve egészségesebben étkezem, mégsem vált be semmi sajnos.
2019. ápr. 18. 00:51
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem, a Scippanak más a hatóanyaga. A Stimulotonnak a szertralin.
2019. ápr. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

2-es vagyok.


Alapvetően az a probléma, hogy ezeket a tüneteket magadnak okozod. Ezért a gyógyszer csak a tüneteket csillapítja, nem leszel jobban, csak úgy érzed. Semmi szervi bajod nincs, pusztán az agyadban nem stimmel valami.


Ami nekem segített még: tudtam, hogy félek felszállni a buszra. De felszálltam. Ha rosszul lettem, 1 megálló után leszálltam és sétáltam. Következő alkalommal 2 megállót mentem. Aztán eljutottam oda, hogy a 6 órás autóutat is kibírtam, pedig előtte fél évvel zsibbadt a fejem, hányingerem lett, zsibbadt a kezem és az ájulás szélén voltam. Mellesleg sokszor szúrt a mellkasom is, sokszor hittem azt, hogy szívrohamom van (voltam vizsgálatokon is). A doki kerek perec elmondta, hogy agybajom van, amin csak én tudok segíteni. Mondta, hogy írhat fel enyhe nyugtatót vagy altatót (aludni sem tudtam, minden este légszomj, heves szívdobogás, mellkasi fájdalom) de nem javasolja.


Igaza volt. Nekem is nehezemre esett erőltetni, már akkor is pánikrohamom volt, ha egyedül voltam itthon.


Ezért kezdtem el lefogalni magam, sportolok, kertészkedek, tanulok, már a munkahelyemre is simán bejárok, szórakozni is újra el tudok menni.


Muszáj próbálkozni, erőltetni, különben nem lesz változás.

2019. ápr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%

Az agy is szerv. Az ok tehát szervi, amit mi sem bizonyít jobban, mint hogy az AD hatással van rá.

Nem mellesleg nincs mindenkinek arra fél éve, egy éve, hogy kísérletezzen, hogy melyik napokon tud bemenni pl a munkahelyére...

2019. ápr. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta, hogy nem jártam be fél évig a munkahelyemre. 👏

Csak nem mindegy hogy jársz be.


Nem tudom eldönteni, hogy önjelölt orvos vagy-e és kötekedsz vagy csak simán játszod az ostobát. De remélem a kérdező megérti milyen szervi bajra gondoltam.

2019. ápr. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kipróbálom a kenderolajat.


Nekem is volt buszozásnál pánik, ugyanazt csináltam, amit az utolsó válaszoló, de nekem nem vált be. Egyedül a vonaton illetve itthon nem volt pánikom. Itthon erős szorongásom van, inkább már csak a tehetetlenség miatt is. Nekem inkább emberek között van pánikom. Mikor a legelső volt nem gondoltam egyáltalán semmi rosszra, jól éreztem magam (koncerten voltam, majdnem sírtam az örömtől, hogy eljuthattam) és hirtelen rám tört, pedig nem stresszeltem, barátnőmmel beszélgettünk és nagyon hirtelen jött az egész. Azóta van ez. Ő felismerte, hogy pánikroham, így nem hívott mentőt, illetve nem engedte, hogy elmeneküljek onnan (első sorban álltunk egy világhírű zenekar koncertjén, nem is lett volna egyszerű onnan kijutni). Nem érzem magamon, hogy agyi gondolkodás okozná ezt.

2019. ápr. 29. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!