Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akiknek az alkarján vannak...

Akiknek az alkarján vannak falcolási hegek! Ti el szoktátok takarni, és ha igen, hogy, mivel?

Figyelt kérdés
Illetve még az is érdekel, hogy ha valaki mégis észreveszi és rákérdez, mit mondtok?

2019. ápr. 18. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú ujjú póló.
2019. ápr. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ha baromi meleg van? :(
2019. ápr. 18. 17:38
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Mennyire régi hegekről van szó? Mekkora területet fednek le?

Ha kisebb területet, akkor egy vastagabb pántos óra, csuklópánt, karkötő is megteszi. Ha a hegek nem túl mélyek, akkor alapozóval is el lehet fedni, de nyilván, ha nagyon mély hegekről van szó, akkor látszódni fog, hogy ott a bőröd más vastagságú. A legjobb megoldás valóban a hosszú ujjú póló, ing, kardigán. Fehér színű, jó légáteresztő, lyukacsos anyagút válassz. Ha elég idős vagy hozzá és van rá pénzed, szerintem az a legjobb megoldás, ha motívumot tetoválttatsz rá. Illetve hallottam lézeres technikákról, amit bőrgyógyászok alkalmaznak és szépen elhalványatja a hegeket.


Rákérdezés nálam még nem fordult elő, csak furcsa pillantások. 1x egy művészeti képzésen egymás karjára kellett festeni és felhúzták a pólóm ujját, mielőtt bármit is tehettem volna ellene. Senki nem kérdezett semmit, de azért nagyon kellemetlen volt. A partnerem is lefagyott egy pillanatra. Odaadtam neki a másik karomat.... de ennek ellenére mindenki kedves volt velem és nem kérdeztek rá.


Családi körben sem kérdeztek rá, pedig előfordult, hogy anyukám kötözte át a sebemet, mert neki volt kötszere nekem meg nem és mindent átvéreztem. Egyedül a párom kérdezett rá, de nem azért mert érdekelte, hanem azért, mert őt bántotta ez a dolog. Ilyenkor viszont nincs jó válasz, legfeljebb az, hogy "sajnálom".


Ne haragudj a hosszú válaszért.

2019. ápr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon örültem a hosszú válaszodnak :) Örülök a rövidnek is, meg a hosszúnak, ha értelmes, releváns, és nem is bunkó.


Ami az enyémeket illeti, pár napos (de előtte is ott volt, csak "felfrissítettem"...). Nekem szerencsére egy karórával eltakarható. Csak kíváncsi vagyok, mások mit csinálnak, pl. akiknek a karjuk gyakorlatilag végig van vágva és csíkos. Úgy tudom, viszonylag sokan csinálják, vagy csinálták ezt a múltban, de sosem látom pl villamoson, vagy akárhol. Ők mind hosszú ujjú cuccban járnak 40 fokban is? :((( Úh.


A rákérdezéses része is nagyon érdekel. Volt-e már valakinek? Hogy mégis mi a francot lehet erre mondani, persze nyilván attól is függ, ki kérdezte (milyen korú, milyen viszonyban vannak, stb.)

2019. ápr. 19. 11:07
 5/9 anonim ***** válasza:
20%
Hát, nekem mindkét alkarom téli van vágásokkal, de a bal karom válltól csuklóig. Én testszínű korrektort használok, illetve kezdek úgy hozzáállni a dolgokhoz, hogyha már egyszer megcsináltam akkor fel is vállalom. Ettől függetlenül nagyon félek a nyártól mert tavaly nem voltak ilyen erősen látszó hegeim, úgyhogy egyenlőre nincs ötletem hogyan takaró majd el.
2019. ápr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%

Én csak addig takargatom, amíg be nem gyógyul.

Ha kérdezik, általában lerendezem annyival, hogy nehéz időszakom volt. Ezután annyira nem is forszírozzák a témát, csak meghökkennek, ejnye-bejnye, és rákérdeznek, miért. Nem szégyellem, mert ez is az életem része, az én részem, ha valaki elítél emiatt, az legyen az ő keserűsége.

Egyszer volt, hogy vérvételen szóltam, hogy ájulós vagyok, erre beszólt a nővérke, mikor meglátta a karom, hogy persze ehhez volt merszem. Kissé felment az agyvizem, de inkább ráhagytam. Ezekre számítani kell, mindig lesznek emberek, akik beszólnak rá. Épp elég nehéz volt akkor, mikor falcoltam, nehogy még azért pusztuljak meg a 40 fokban hosszúujjúban, mert valaki kinézne a hegek miatt. Nehéz, de el kell engedni.:) Nincs mit szégyellned!

2019. ápr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

A "nehéz időszakom volt" mondat jó ötlet, nekem nem jutott eszembe semmi, amit mondani lehetne...

Bocsi, hogy bonyolítom, de ti arra mit mondanátok, ha az 5 éves unokaöcsitek kérdezne rá, mik azok?! :S

2019. ápr. 21. 18:38
 8/9 anonim ***** válasza:
20%
Tetoválással takartattam. Mikor râkérdeznek annyit szoktam mindani, hogy magánügy.
2020. szept. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%

Amikor én csináltam ilyen baromságot, nem mutogattam, hanem elszégyelltem magam és felvettem egy hosszúujjú pólót. Igen, nyáron is.

Az még, hogy bipoláris zavarom van, nem mentség a baromságra és ezt tudtam már akkor is.

Aki meg még büszkén mutogatja, hogy "Jajj, hát mert meleg van és nekem egyébként is nehéz időszakom volt, brühühüü!", azt inkább nem is minősíteném.



"Egyszer volt, hogy vérvételen szóltam, hogy ájulós vagyok, erre beszólt a nővérke, mikor meglátta a karom, hogy persze ehhez volt merszem. Kissé felment az agyvizem, de inkább ráhagytam."


Pfuu, de nevetséges!

A nővérkének volt igaza. Én is csináltam baromságot, de utána nem is hisztiztem semmilyen orvosi vizsgálatnál.

2022. máj. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!