Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék segíteni a...

Hogyan tudnék segíteni a páromnak?

Figyelt kérdés
Tisztaságmániája van. Vagyis nem pont az... A kupival, porral nincs baja. Egyedul a higiéniára fektet óriási hangsúlyt.. Pl: minden egyes pisilés után lábat most, nem pisil utcai ruhában, nem ül le az ágyra utcaiban (jó, ez nem a világ vége), a laptopjához nem érhetek hozza úgy, hogy előtte telefonoztam (meg unblokk telefonos kézzel semmihez), arról mem is beszélve, hogy egy nap hányszor mos kezet... WC-re nem tudok anélkül elmenni, hogy ne szólna rám, hogy a hajam ne érjen semmihez ott (viccen kívül, hajnalban is felkel és rámszól).Nem tartom magam igénytelen embernek, de ez nekem azért sok. Tisztába van vele, hogy beteg, mondta is a betegség nevét, de mar elfelejtettem, de nem akar ezen változtatni, habár belátja, hogy ez így neki sem jó. Nem vagyok pszichológus, de én egy gyerek/tinikori traumára gondolok okként, mivel nem volt könnyű gyerekkora. Orvos biztos tudna segíteni a helyzeten, csak beszélgetni, és segíteni megoldani azt az elfolytott dolgot benne... Hogy tudnám arra belátásra bírni, hogy keressünk egy pszichológust, vagy pszichiátert neki? Vagy én hogy tudnék ezen segíteni esetleg (ha lehetséges)?
2019. ápr. 19. 12:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Ülj le vele,és beszéljétek meg,hogy ez a helyzet hosszútávon tarthatatlan.Mondd meg neki,hogy legalább rád legyen tekintettel.

Pszichés probléma,nem hiszem,hogy házilag orvosolható,de szerintem ,te is beszélhetsz egy pszichológussal,hogy tud-e tanácsolni valamit.

2019. ápr. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!