Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Mentális egészség

A kérdés

A Rivotril (egyfajta benzodiazepin) vagy a Kventiax (ez egy antipszichotikum, régi nevén: neuroleptikum=idegbénító) a durvább élettani szempontból az emberi szervezetre?

Mellékhatások és függőség kialakulása szempontjából tényleg vannak olyan durvák, mint a legtöbb kemény drog?

Orvosi receptre szedtem előbb a Rivotrilt, később átállítottak Kventiaxra, összvissz 6 éve szedem őket, és a durva, hogy még csak huszonéves vagyok.

Egyetemről közben sajnos elküldtek, nem tudtam helytállni a súlyos szorongások miatt, és most január óta munkám sincs.

Klasszikus vagy modern értelemben vett drogokat soha nem próbáltam, azért kérdezem, hogy ezek keményebbek-e?

A Kventiaxot "csak" éjszakai elalvás előtt szedem, de nagyon magas dózist: 600 mg-ot.

Reggelre nem érzem a közvetlen hatását, de már olyan régóta szedem, hogy a nappali tevékenységeim is kezdenek betompulni, van, hogy a leghétköznapibb helyzetekben is leblokkolok, kifakulnak a motivációim.

Van esély leállni velük komolyabb következmények nélkül?

Teljesen és végleg meg szeretnék gyógyulni.

ápr. 19. 13:54  Privát üzenet  

A válaszok
A benzodiazepinek még a kokainnál, heroinnál is sokkalta durvábbak. Utóbbi illegális drogok "csak" addig csinálnak elvonási tüneteket, amíg ürülnek kifelé a szervezetből. A benzók ezzel ellentétben teljesen elhangolják, lebutítják, legyengítik az idegrendszert, így az elhagyás után 6-18, de akár 24 hónap is kellhet, mire az agy meg tud gyógyulni a pusztításból. Mindkét gyógyszert csak nagyon lassan csökkentve szabad elhagyni hónapok, vagy évek alatt! De érdemes őket elhagyni, mert egy idő után többet ártanak, mint használnak. És az igazi kib@*(z)ás, hogy az elbutulás, zombisodás mellett még szorongást, depressziót is okoznak.. Pont azokat, amikre elkezdte szedni az ember.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont ápr. 19. 14:09 Privát üzenet
1-es válaszolóval teljesen egyetértek. Nekem majdnem egy évembe telt, mire leszoktam a Rivotrilról, ráadásul először kórházi felügyelet mellett, helyettesítő gyógyszerrel. Ráadásul nem is magamtól kezdtem el, hanem orvos írta fel. Szó szerint lelassít, butít, de a pszichiáter ezzel váltotta ki a Xanaxot. Kérdező! Rivotrilból mennyit szedsz?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont ápr. 19. 14:20 Privát üzenet
2es vagyok. Kérdésed miatt rákerestem a Kventiaxra. 600 milligram??? Hát te erről egyedül nem tudsz lejönni. Sajnálom. 14 mg rivotrilt szedtem, (ami rengeteg), ahhoz is be kellett feküdnöm kórházba, hogy az elvonási tüneteket kiküszöböljék. Jól belekavarodtál basszus.:(

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont ápr. 19. 14:29 Privát üzenet
Én már csak ritkán szedek rivotrilt, ha nagyon szorongok. Korábban naponta szedtem kb 2-3 évig, de nekem nem okozott nagy gondot. Jól tanultam mindig, lassan a kezemben a mérnöki diploma, négyes átlaggal. És sokszor előfordult, h annyira izgultam vizsga előtt, h be kellett vennem. Nem butított, de azért nyilván nem szabad túlzásba esni, igyekezni kell nem kapkodni a bogyókat, és habár velem ez is előfordult depresszívebb időszakokban, szerencsére talán már több eszem van..

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont ápr. 19. 14:36 Privát üzenet
1. vagyok. 2 mg/nap Rivotrilról 2 év alatt tudtam lejönni, de majdnem beledöglöttem. Oszd el a gyógyszereidet gondolatban 10 részre, és 3-5 hetente hagyj el belőlük 10%-ot. Így elviselhetőek maradnak a tünetek és 10-12 hónap alatt le tudsz róluk jönni. Nagyon meg fogsz lepődni, mert sokkal jobban fogod magad érezni gyógyszerek nélkül, mint velük. Amúgy melyik állat szedet veled 600 mg Kventiaxot?? Nekem súlyos pszichózisra azt mondták, hogy a max-max 100 mg! De már 50-től is 24 órát aludtam, így csökkentettük.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont ápr. 19. 15:12 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Benzo fuggok ti milyen tuneteket vettetek eszre magatokon?
Mi a véleményetek a medazepámról? Mennyire erős szer?
Erős nyugtató a medazepám?
Benzodiazepin (antidepresszáns) által gátlástalanság?
Mennyi idő után hat az antipszichotikum?
Rivotrilról ( benzodiazepin származék) hogyan kell leszokni? Tapasztalatok? Javaslatok? Elvonó hogyan működik ilyen esetekben? (alul részletesen)

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Mentális egészség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!