Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Rivotril (egyfajta benzodiaz...

A Rivotril (egyfajta benzodiazepin) vagy a Kventiax (ez egy antipszichotikum, régi nevén: neuroleptikum=idegbénító) a durvább élettani szempontból az emberi szervezetre?

Figyelt kérdés

Mellékhatások és függőség kialakulása szempontjából tényleg vannak olyan durvák, mint a legtöbb kemény drog?

Orvosi receptre szedtem előbb a Rivotrilt, később átállítottak Kventiaxra, összvissz 6 éve szedem őket, és a durva, hogy még csak huszonéves vagyok.

Egyetemről közben sajnos elküldtek, nem tudtam helytállni a súlyos szorongások miatt, és most január óta munkám sincs.

Klasszikus vagy modern értelemben vett drogokat soha nem próbáltam, azért kérdezem, hogy ezek keményebbek-e?

A Kventiaxot "csak" éjszakai elalvás előtt szedem, de nagyon magas dózist: 600 mg-ot.

Reggelre nem érzem a közvetlen hatását, de már olyan régóta szedem, hogy a nappali tevékenységeim is kezdenek betompulni, van, hogy a leghétköznapibb helyzetekben is leblokkolok, kifakulnak a motivációim.

Van esély leállni velük komolyabb következmények nélkül?

Teljesen és végleg meg szeretnék gyógyulni.


2019. ápr. 19. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
A benzodiazepinek még a kokainnál, heroinnál is sokkalta durvábbak. Utóbbi illegális drogok "csak" addig csinálnak elvonási tüneteket, amíg ürülnek kifelé a szervezetből. A benzók ezzel ellentétben teljesen elhangolják, lebutítják, legyengítik az idegrendszert, így az elhagyás után 6-18, de akár 24 hónap is kellhet, mire az agy meg tud gyógyulni a pusztításból. Mindkét gyógyszert csak nagyon lassan csökkentve szabad elhagyni hónapok, vagy évek alatt! De érdemes őket elhagyni, mert egy idő után többet ártanak, mint használnak. És az igazi kib@*(z)ás, hogy az elbutulás, zombisodás mellett még szorongást, depressziót is okoznak.. Pont azokat, amikre elkezdte szedni az ember.
2019. ápr. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
1-es válaszolóval teljesen egyetértek. Nekem majdnem egy évembe telt, mire leszoktam a Rivotrilról, ráadásul először kórházi felügyelet mellett, helyettesítő gyógyszerrel. Ráadásul nem is magamtól kezdtem el, hanem orvos írta fel. Szó szerint lelassít, butít, de a pszichiáter ezzel váltotta ki a Xanaxot. Kérdező! Rivotrilból mennyit szedsz?
2019. ápr. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
2es vagyok. Kérdésed miatt rákerestem a Kventiaxra. 600 milligram??? Hát te erről egyedül nem tudsz lejönni. Sajnálom. 14 mg rivotrilt szedtem, (ami rengeteg), ahhoz is be kellett feküdnöm kórházba, hogy az elvonási tüneteket kiküszöböljék. Jól belekavarodtál basszus.:(
2019. ápr. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én már csak ritkán szedek rivotrilt, ha nagyon szorongok. Korábban naponta szedtem kb 2-3 évig, de nekem nem okozott nagy gondot. Jól tanultam mindig, lassan a kezemben a mérnöki diploma, négyes átlaggal. És sokszor előfordult, h annyira izgultam vizsga előtt, h be kellett vennem. Nem butított, de azért nyilván nem szabad túlzásba esni, igyekezni kell nem kapkodni a bogyókat, és habár velem ez is előfordult depresszívebb időszakokban, szerencsére talán már több eszem van..
2019. ápr. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
1. vagyok. 2 mg/nap Rivotrilról 2 év alatt tudtam lejönni, de majdnem beledöglöttem. Oszd el a gyógyszereidet gondolatban 10 részre, és 3-5 hetente hagyj el belőlük 10%-ot. Így elviselhetőek maradnak a tünetek és 10-12 hónap alatt le tudsz róluk jönni. Nagyon meg fogsz lepődni, mert sokkal jobban fogod magad érezni gyógyszerek nélkül, mint velük. Amúgy melyik állat szedet veled 600 mg Kventiaxot?? Nekem súlyos pszichózisra azt mondták, hogy a max-max 100 mg! De már 50-től is 24 órát aludtam, így csökkentettük.
2019. ápr. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Tipikus olyan válaszolók(1-es),aki 1 dologban benne van/volt és mintha mindenhez értene. Egy kérdéshez már leírtam a válaszom, de ide is leírom: A benzodiazepinek nem veszélyesebbek a heroinnál. A heroin egy félszintetikus morfin-származék. Morfint aneszteziológiai gyakorlatban ma is használnak (altatás, fájdalomcsillapítás és intenzív terápiában). Heroint viszont orvos nem is használhat és ez előírás is!. Viszont BZD-ket használnak,premedikációra és bealtatáshoz is (Midazolám, Diazepám, Lorazepám és Flunitrazepám), valamint intezív osztályon is. Ezeknek a benzodiazepineknek is van olyan mellékhatása(mint a többinek), hogy függőséghez vezetnek. Ezért tartós szedálásnál is max. 1 hétig alkalmazható.

A kokaint pedig helyi érzéstelenítésre használták régen,ma már nem valószínű hogy láttok egy rendelőben.


"A benzók ezzel ellentétben teljesen elhangolják, lebutítják, legyengítik az idegrendszert, így az elhagyás után 6-18, de akár 24 hónap is kellhet, mire az agy meg tud gyógyulni a pusztításból." Ekkora baromságot se nagyon hallottam még. Valóban "pusztít", mint még a benzókon kívül jó néhány gyógyszer, de olyan nincs hogy az agy meggyógyuljon ilyesmiféle pusztításból. Ha arra gondolsz, hogy pusztítja az idegsejteket (mint pl.: alkoholok is), akkor szólok, hogy ott nem lesz semmilyen "gyógyulás". Normál esetben ~1 éves korig történik meg az idegsejtek(neuronok) kapcsolódása, ezután már nem nagyon van ilyen.

2019. júl. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
32%

Ezek miatt a szerek miatt vannak a családirtások.

Hogy irhatnak fel ilyesmit embereknek?

A drogosok és csövesek, sittesek adják-veszik a Rivotrilt.

De egy fiatal embernek ezt felirni szándékos gyilkosság.

A Kventiax egyik mellékhatása is a halál.

Elképesztő hogy mikkel tömik az embereket.

El se olvassátok mielőtt beveszitek?

"Kvetiapint szedő betegeknél metadon és triciklikus antidepresszánsok enzim-immunvizsgálatának álpozitív eredményeiről számoltak be"

2019. júl. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
50%
Én csak a kventiaxról tudok mesélni, mivel a mai napig szedem. Gyanútlanul kezdtem el szedni, semmit se tudtam róla. Épp leszokóban vagyok, ami nagyon nehéz. Kezdjük ott, hogy ha elfogy és nem veszem be, akkor 1 percet se tudok aludni, állandó hányingerem van és hirtelen elkezdek remegni, sokkal idegesebb leszek, agresszívabb, órákig tudok sírni, ilyenkor a személyiségem is elszokott torzulni. Sokat alszom, ha 14-16 óránál kevesebbet alszom nem vagyok képes teljesíteni. Szerintem ez a gyógyszer egy átok. Sokáig azért féltem elhagyni, mert féltem, hogy nem alszom majd olyan jókat mint előtte. Úgymond az alvásra is ráfüggtem mint magára a gyógyszerre.Én mint szedő, azt ajánlom, fokozatosan szokj le. Ha egyszer csak abbahagyod akkor úgy jársz mint én. Most épp fokozatosan hagyom abba, ami nehéz, de nem annyira, mint nem beszedni. A legnagyobb problémámat most az képzi, hogy nagyon sokáig próbálok aludni, könnyebben ideges leszek, néha remegek is, a hányingerem is szokott jelentkezni, viszont sokkal enyhébben. Remélem a válaszommal tudtam neked segíteni abban, hogy milyenek lesznek az elvonási tüneteid. Sok szerencsét a leszokáshoz.
2021. nov. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

800 mg Seroquelről könnyedén leálltam. Más antipszichó sem kellett helyette. Lassan hagytam el. Nem volt megvonási tünete.

Nyugtató elhagyásnál volt, de nem olyan erős, mint mini adag metadon elhagyásnál.

2022. márc. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

600 mg ketileptet hagytam el, gyakorlatilag szinte semmi mellékhatást (elvonást) nem éreztem.


Xanaxból kezdő adagom volt 4,5 mg (igaz, később sem lett több). Akkor tudtam elhagyni, amikor pszichózisom volt és a kórházban teletömtek antipszichotikumokkal. Akkor már csak 3 mg-ot kellett elhagyni. Nem mondom, hogy merőben szuper élmény volt, de nem volt kibírhatatlan. (Néha felment kicsit a pulzusom meg a vérnyomásom, néha meg minimális mértékben szorongtam.) Azóta sajnos újrakezdtem...


Az összes gyógyszer és az elhagyásuk is minden emberre más és más hatással van, nekem a xanaxot elhagyni nem is sikerült volna, ha nem lettem volna fülig teletömve antipszichotikumokkal. A ketilept elhagyása meg meg sem kottyant.

2022. márc. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!