Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdek beleőrülni?

Kezdek beleőrülni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy két és fél hónap alatt fogytam 6-7 kilót. Zsírból ment le, 1500 kalóriás étrenddel és rendes testmozgással. Most úgy vagyok vele, hogy súlytartásba kezdek, nem számolom már a kalóriákat. Súlyzós edzés ugyanúgy megvan heti 3-4x, étkezésre is figyelek, viszont egyfolytában az ételre gondolok. Nem tudok megszabadulni a kaja gondolatától. És folyton a kalóriák pörögnek a fejemben. Miután ettem elmegyek megnézni magam hogy nem híztam e vissza, biztos jó-e ez így. Reggel is ahogy felkelek, első dolgom megnézni magam a tükörben. És tényleg nem tudom meddig bírom ezt már így. Mit tehetnék?


17/L



2019. ápr. 19. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha érzed hogy gond van akkor hagyd abba és egyél átlagosan. Ne akarj 17 évesen testképzavaros vagy evés zavaros lenni. Ne tedd tönkre a szervezetedet, mert nagy bajod lehet belőle. Milyen magas , hány kg vagy?
2019. ápr. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
170 centi és 59-60kg a legutóbbi mérések alapján
2019. ápr. 20. 04:45
 3/3 Skatebird ***** válasza:

Felállítottad a szabályaidat, betartottad és működött, elérted a célodat. :) Gratulálok! Szerintem kiérdemelted, hogy megbízz magadban. Hidd el, hogy jól csinálod és ne pörögj rajta. Annál is inkább, mivel az emésztés első fázisa az agyban történik. Amikor kajára gondolsz, elkezd termelödni a nyál és ami még fontosabb, ezzel egyidőben a gyomorsav is. Tehát minél többet gondolkodsz az evésről, annál éhesebb leszel.

Engedd el. Jól csinálod! Ügyes vagy! :)

És ha véletlenül visszajönne egy kiló pl jövő karácsonykor, pont ugyan így le fogod tudni adni, mert most is sikerült. Ne aggódj! Csak csináld úgy, ahogy elhatároztad, ahogy bevált és nincs mit gondolkodnod rajta többet.

2019. ápr. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!