Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdek szétesni?

Kezdek szétesni?

Figyelt kérdés

Az elmúlt kb 1 évben azt vettem észre, hogy pár dolog mintha kiesne. Pl a barátaim mondanak nekem valamit, vagy éppen van valamiről szó a társaságban, és amikor ezekre később visszautalnak, nem rémlik semmi. Anyum is állítólag szól, hogy cseréljem le az ágyneműt, de erre sem emlékszem. Most már direkt 30x elmondja 2 nappal előtte, nehogy elfelejtsem. Így persze megmarad.

Régen tök jó tanuló voltam, alig kellett otthon tanulnom, elég volt figyelnem az órán. Most meg csak azokból teljesítek jól, amikhez nem kell megjegyezni dolgokat, mert logikusak pl matek, nyelvek, infó.

Volt egy "depis" korszakom is kb 1 éve, amikor hónapokig minden egyes nap olyan rossz kedvem volt, hogy nem akartam beszelni senkivel, egyedül akartam lenni. A barátaim nem mertek hozzám szólni, mert (későbbi elmondásuk alapján) attól rosszul érezték magukat, hogy rám néztek. Úgyhogy ültem egymagamban a suliban, de így jobb volt, mintha adtam volna a jókedvű, szociális embert. De ha adódott valami nagyon-nagyon vicces szituáció, akkor annyira röhögőgörcsöt tudtam kapni, hogy már átment rendes sírásba... Amit visszafojtottam, mert nem értettem, miért akarok sírni, és nem akartam, hogy a barátaim sírni lássanak.

Ez a depi kb elmúlt amúgy. Fogjuk rá. Mindenképpen enyhült, na. Mostanában inkább az jellemez, hogy egymás után tolom a hülyeségeimet, amivel megnevettetek mindenkit. Bár ez is csak akkor, ha kb 5-6 órát aludtam. Ha 7-8-at, akkor beüt a depi, 9 fölött pedig kiegyensúlyozott vagyok.

Ami mostanában elkezdett (még jobban) zavarni, az az, hogy összemosódnak a dolgok, amiket látok, vagy mást látok a helyükön. Pl első pár alkalommal mást olvasok, mint ami oda van írva, és csak miután sokadszorra ránézek, látom, hogy amúgy rosszul olvastam. Vagy tárgyakat látok más helyen, vagy a kocsiban a sebességmutató nyilát, vagy a szemem sarkában mozgást. Szóval csupa ilyen kis idegesítő apróság.

Meg a hipnagóg hallucinációk. De az elvileg normális.

Igazából nem tudom, ezt miért írtam le ide, gondolom jól esett kiönteni magamból. Mindenesetre kösz annak, aki elolvassa és ír valami hasznos választ. Vagy nem hasznosat. Bármit. Én mindent értékelek.



2019. ápr. 19. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Esetleg egy pszichológus ? Mint irtad jól esett elmondani hogy mi van. Lehet akkor oldódnának meg a problémáid vagy is egy része biztos ha valakivel átbeszélnéd ezt. Nem tudom hány éves vagy de beszélj anyukáddal vagy ha idősebb akkor keress magad pszichológust.
2019. ápr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Hasonló dolgokat én is átéltem. Őszintén, mindig is egy feledékeny ember voltam. A memóriám nagyon szelektív, én így fogalmaznék. Teljesen kiszámíthatatlan hogy mit jegyzek meg és mit nem. Általában a legfontosabb információkat nem fogom fel (például amikor állásinterjún voltam) mert le vagyok meredve vagy nemtudom. Néha egy-egy barátom felhoz egy olyan dolgot, amit nem értem hogy honnan tudnak, hiszen én nem mondtam nekik ilyet. És akkor tájékoztatnak róla, hogy de én igenis beszéltem erről meg arról. Vagy amikor anyám mond nekem valamit (pl. menjek le a boltba), és egy óra múlva megint rám kell szólnia mert egyszerűen a buta fejemmel nem fogtam fel hogy beszél hozzám vagy én nemtudom. Ezek a kiesések akkor történnek a legtöbbször amikor valami mást is csinálok és úgy beszélnek hozzám, de csak úgy teljesen random is előfordulnak. Egyszerűen olyan lassú a felfogásom hogy nem vagyok képes egyszerre két dologra figyelni. Mindegy, ez talán még normális. Ami viszont rohadt ijesztő volt, és talán ide se illik, de azért elmondom, kb 2 hónapja történt. Hétfő volt. Ilyenkor kicsit rástresszelek az iskolára, általában az ébresztő előtt automatikusan felkelek. Aznap is így volt, tisztán emlékszem, felkeltem 5:37-kor. Filoztam egy kicsit az ágyban pár percig, aztán felkeltem kávét csinálni. Asszem a pultnál álltam vártam hogy lealljon a mikro, amikor -nem tudom jobban megfogalmazni- képszakadás. Sötét volt minden, zöldes sárgás foltokkal de csak 1 mpig. Mire kelek? Az ágyban fekszek, idő: 5:37.

Lehet hogy csak álom volt. Bár túl realisztikus.

Aztán van olyan hogy 2 napig alig alszok. Nem direkt, vagy nem is azért mert valami komolyabb látható bajom van, csak fogom magam és nem alszok, hanem olvasok, telefonozok vagy csak létezek.

Ja a legjobb, magamban beszélek. És tudod mi a szar? Amikor rád néz a barátnőd röhögve mégis ijedten és megkérdezi hogy Úristen ez mi volt, én most magamban beszéltem-e. Igen, csak nem fogtam fel hogy ki is mondtam a gondolataimat.

Bónusz: Egyszer voltam pszichológusnál, az eredeti ok amiért mentem az egy kisebb pánikroham volt, de rengeteg mindenről beszéltünk. Lényeg a lényeg másfél óra beszélgetés után, az agyturkász megkérdezte hogy depressziós vagyok-e.

Én csak néztem rá, mert azt hittem ezt neki kéne megmondania. Végülis nemmel válaszoltam, de azért akkor is sejtettem hogy ez nem igaz.

Nemtudom igazából összességében, ijesztőek és furák ezek a dolgok, de én annyira (a saját részemről) nem aggódok miattuk.

Bocs hogy egy regényt írtam, meg letértem húszszor az eredeti témáról... Segíteni nem sokat tudtam, na nem baj:D

2019. máj. 6. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2 Hmm, hát igen, de érdekes volt olvasni. :D

Igazából én sem aggódnék rajta, csak nem voltam mindig ilyen, és így zavar, hogy mégis mi történt. Bár már kezdek hozzászokni, még erről a kérdésről is elfeledkeztem, amíg meg nem láttam, hogy jött új válasz. xd

Amúgy jársz még pszichológushoz? A depressziód kezelésben van?

2019. máj. 6. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!