Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kiégés-szindrómám lehet?

Kiégés-szindrómám lehet?

Figyelt kérdés
Két éve kezdtem dolgozni, pénzt keresni és önállósodni a szüleimtől. Azóta stabil anyagi helyzetem van. Mindig erre vágytam mert szerettem volna rengeteg dolgot gyűjtögetni: könyveket, hangszereket, ásványokat, albérletet berendezni saját ízlésre,stb. Egy fél éve azonban már nem lelem akkora örömöm bennük, úgy érzem mintha valami hiányozna és értelmetlennek élem meg az egészet. Csomószor jut eszembe, hogy relatíve sok dolgot birtoklok már és továbbadok rajtuk annak ellenére hogy azért kedvelem a dolgaim. Nincs nagy szociális életem de elvagyok egyedül, nem érzem, hogy ez lenne a probléma.
2019. ápr. 19. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindennek nevet adni. Egyszerűen elérted a céljaidat és nincsenek újak, ettől pedig motiválatlan lettél. Keress új kihívásokat, mert életunt leszel, ami egyenes út a depresszióhoz.
2019. ápr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Phoney ***** válasza:
100%
Nem, csak nem jöttél még rá, hogy a gyűjtögetésen kívül egyéb dolgokra is igényed lenne. A probléma ilyenkor az szokott lenni, hogy elfojtott igényekről van szó, amiket már nem vagy képes érzékelni, felfogni, csak a hiányt érzed. Az „elvagyok egyedül” pl. többnyire tévedés. Annyi már biztos, hogy egyáltalán „nem vagy el”, csak az a kérdés, hogy mi hiányzik a képből.
2019. ápr. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!