Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kell túllépni a bűntuda...

Hogyan kell túllépni a bűntudaton?

Figyelt kérdés

Van egy párom, egy nagyon aranyos lány. Arra már rájöttem, hogy én a családi sérelmeim miatt (nálunk érzelmeknek nem volt helye, ezért kb azt sem tudtam hogy kell szeretni és hogy találkozáskor puszit illik adni) sokszor nagyon megbántottam, mert tárgyilagosan álltam a dolgokhoz. Pl. elmondtam neki régen, hogy az esküvő szerintem egy h***eség, akik szeretik egymást ,azoknak nem kell papír meg pénzkidobás. Neki meg élete álma volt az esküvő. Sok ilyen kis sebet okoztam neki, pedig szerettem őt.


Sokat sírt is miattam, nagyon fiatalok voltunk (ő 16 én meg 20 amikor összejöttünk) elkezdtem fejleszteni önmagam és ahogyan egyre jobban változik a személyiségem, egyre jobban rájövök, hogy milyen elviselhetetlen ember voltam, mennyire kezdtem a szüleimre hasonlítani és néha komoly fájdalmakat okoztam valakinek, aki igazán látott bennem valami jót és szerethetőt...


Egyre jobban bűntudatom van. Hogyan kell ezt elengedni? Hiszen tudom, hogy akkor esélyem sem volt másként viselkedni. Az voltam én.

Most is együtt vagyunk.


24/F



2019. ápr. 19. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk kérd meg a kezét, majd mond el neki mindezt. Akkor ennyire voltál képes. Ezért nem kell bűntudatot érezned. Szerencsére fejlődtél. Piros pont. 🙂
2019. ápr. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj vele! Mondd el ezeket neki is.

Nézd meg az Egyenesen át című filmet! Nagyon jó film, és a bűntudatról szól. Tegnap éjjel volt a tv2-n. Ha esetleg vissza tudod pörgetni a tv műsorokat. Vagy keresd ki neten.

Örülök, hogy sikerült kiszakadnod a családi hagyományaitokból, és felismerted a múlt hibáit. Csak így tovább! Sok sikert!

2019. ápr. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
egy 16 éves lány még elég fiatal, azóta ő is fejlődhetett és másként gondolhat dolgokat, főleg, abban a korban még inkább álmodoznak meg ilyenek, te már érettem fejjel gondolkodtál, ezzel nincs semmi baj és szerintem ilyenek miatt nem kell bűntudatod legyen. az, meg hogy a szüleidre hasonlítasz, szintén nem a te hibád, viszont ha ennyire zavar, változtass magadon, a viselkedéseden
2019. ápr. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Amikor az eszedbe jut egy ilyen eset a múltból ,minden ok vagy előzetes indok nélkül nyomj egy csókot a nyakára vagy lepd meg egy pici ajándékkal.Szép lassan te magad fogod feloldozni saját magad,én is hasonló cipőben járok -de a módszer működik.
2020. okt. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!