Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom elfogadni magam,...

Nem tudom elfogadni magam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Többek között a testem sem szeretem, úgy érzem, hogy nem szeretnek, és hogy nem lesz egy normális életem. Testemmel az a baj, hogy bár jártam edzeni 4 évig, most pár hónap után újra folytattam, de nem szeretem annyira. Híztam is, napról napra több lesz a súlyom, pedig nem eszek olyan sokat, nasit se vettem magamnak, gyümölcsöt eszek helyette, de így is növekszik, ezen kívűl csúnya vagyok, már tokám is van, a hasam is kezd nagy lenni, vastag combjaim vannak, pedig nem vagyok egy dagadt ember, 173 cm és 65 kiló vagyok, most február vége óta híztam 2 kilót, és most már lassan 66 kg vagyok. Eddig mindig 63 voltam, mértem is minden nap, igaz, elkezdtem nasizni, de aztán nemrég abbahagytam és itthon kezdtem el tornázni. Aztán abbahagytam, mert nem volt elég időm, így most már a második hete járok edzeni. Nincs motivációm, a kinézetem miatt és a hibáim miatt pedig nincs önbizalmam, ráadásul csúnyán járok, pattanásos az arcom, és a fogaim is csúnyák, és most még szemüveges is lettem. Mit tegyek? Van olyan, aki hasonló helyzetben van, mint én? Nem vagyok egy beszédes típus, kevés barátom van, pasim meg nincs, csak egy volt, de az is átvert, és mindezek mellett tanár akarok lenni, de nem tudom, hogy fog sikerülni, van már egy szakmám, de nem akarok egy csúnya, kövér cukrász lenni, aki robotol egész nap. Tudtok valami tanácsot adni, hogy legyen motivációm, hogy fogadjam el magam, és hogy találjak pozitívumot a mindennapokban? Köszönöm, ha elolvastad.

2019. ápr. 20. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
36%
A siránkozástól még senki sem fogyott le. Kezdj valami olyan mozgásba, amit szeretsz. A fogaidat meg tudod csináltatni, a pattanásokra vannak krémek, kozmetikus. A szemüveges lányok meg kifejezetten szexik. Az meg nettó hülyeség, hogy a cukrászok kövérek, nem kell megenni minden sütit, amit csinálsz.
2019. ápr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem ellenkező a gondom... A vékonyságom miatt utálom magam! Sokan mondjàk mennyire szeretnének vékonyak lenni. De hidd el, ugyan olyan rossz, mintha annak aki kövér ès fogyni szeretne! Sokszor már nem bírtam enni, de akkor is tömtem magamba! +1kg ért harcoltam 2hónapot is. Aztàn újra lement! Ez így megy 14éve! Kicsi a mellem, beesett az arcom! Ha fürdök és végzek, nem nézek tükörbe! 169 cm vagyok és 50kg jelenleg! A barátom szerint így vagyok tökéletes! És lehet igaza is van! Nem lehet mindenki 90/60/90-es àlom alkat! Ès ugye tudod, hogy emiatt lelkibetegség alakul ki egy idő után?!!! Ne zárkózz el!!! Keress egy barátnőt, aki elmegy Veled edzeni! Vagy kicsit motivàl!!! Magadba nehéz lesz! Pattanàsom nekem is van, de a stressztől. Azt lehet kezelni! Ha zavar a szemüveg, van kontaktlencse! Viszont valóban lehet szexi egy szemüveg! Attól, hogy egy fiú àtvert, ne gondold mindenki át fog! Legyél óvatos, de ismerkedj! Amúgy nem minden féri a csontot szereti! 😀 Hanem az olyan nőt, akin van mit fogni! :)
2019. ápr. 21. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 ~Gold'Y# válasza:

A leírtak alapján átérzem a helyzetedet, nekem is sok gondom van magammal, a személyiségemmel, és a kinézetemmel egyaránt. Sajnos ezek nem olyan dolgok amiket egyik pillanatról a másikra meg tudunk változtatni, de gondolom ez egyértelmű.😅 Én sokat szorongok, gyakran kínos beszélgető társ vagyok, nehezen tudok ismerkedni másokkal. Ez nem azt jelenti, hogy nem vagyok jó barát, sőt szeretem azt gondolni, hogy egész kedves vagyok, csak a saját magammal szembe állított elvárásaimat nem tudom teljesíteni, ezért teljesen elvesztettem az önbizalmamat. Nekem rengeteget segít mostanában az, hogy olyan emberekkel lógok, akikkel nyitottabb tudok lenni, nem érzem magam annyira bebábozódva. Nekem mindig kell egy kis idő miután megismerek valakit, hogy bizalmat építsek. Egy rossz példa még nem jelenti azt, hogy annál jobb sosem lesz. Kifogtál egy rosszat, és? Az csak véletlen hogy ez volt az első. Nem volt szerencséd, ennyi. Találni fogsz valaki olyat, aki elfogad úgy, ahogy vagy, kivétel nélkül. Legalábbis én ezzel nyugtatom magam néha. Az életedet pedig te alakítod, ha elég elszánt vagy az lehetsz, aki csak szeretnél. Ne hagyd, hogy néhány kósza gondolat elterelje a figyelmedet a céljaidról. Csináld azt amit szeretsz, és csak addig amíg jól esik.


Remélem tudtam bármiben is segíteni, ha gondolod, nyugodtan írhatsz üzenetet, ha nem vagy túl jól. Nekem is sokat segített az, hogy kibeszélhettem ezt magamból valakinek.


Az előttem levőnek pedig azt szeretném üzenni, hogy lehetne kicsit empatikusabb is, ha már ilyen önzetlenül válaszol.☺

2019. ápr. 21. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én sem!
2022. okt. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!