Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan mintha éber kómában...

Olyan mintha éber kómában lennék . Ötletek?

Figyelt kérdés

Nem annyira tudok gondolkodnj, lassan reagálok. Egész nap szinte nem csinálok semmit. Viszont a kisgyerekek (tesóim) hamar fel tudnak idegesíteni . Heves vagyok. De egyébként meg külső szemlélőnek írnám le magam . Pl ott vagyok egy társaságban beszélgetnek, nekem meg sokszor nincs véleményem csak ott vagyok és jól érzem magam . Mi ez ? Át megyek növénybe ? :(

16l


2019. ápr. 20. 17:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Azért az éber kómát, mint fogalmat ne keverjük ide, az egy sokkal komorabb és súlyosabb kórkép. Ami nálad jelentkezik, az vagy az a jelenség, amit tavaszi fáradtságnak hív a népnyelv, vagy - amennyiben ez valótlaságérzettel is társul, tehát ha olyan érzésed van, mint ha nem is itt lennél, hanem csak egy álomban - akkor ezt derealizációnak hívják, és általában különböző mentális kórképek (pl. depresszió) velejárója. De akár a fokozott stressz, vagy vitaminhiány is kiválthatja.
2019. ápr. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jól írta az első.

Nálam kialvatlanság és depresszió okozott ilyet, mondjuk magát a depressziót is valószínű a kialvatlanság okozta, bár fene tudja.

Én egy idő után olyan állapotba kerültem, hogy nemhogy véleményem nem volt, már fel se fogtam, miről beszélnek körülöttem. Hallottam, hogy beszélnek hozzám, de nem értettem, mit, és nem volt erőm rá koncentrálni, mit mondanak, nem is érdekelt, válaszolni, se volt erőm, úh...

Szerintem ha kis pihengetés, vitaminok nem segítenek, menj dokihoz, mert akkor depresszió.

2019. ápr. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!