Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mivel tudnék változtatni ezen?

Mivel tudnék változtatni ezen?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok.

Jó körülmények között élek,a családom támogató,tehát nem önsajnáltatásból írom ki ezt a kérdést.

Hanem azért,mert annak ellenére,hogy jó környezetben élek,gyakran gondolkozok az öngyilkosságon. Sokszor elkap egy ilyen "hullám"és olyankor teljesen lehangolt leszek,és attól félek,hogy egyszer egy ilyen elkapott pillanatban baj lesz.

14 éves voltam,amikor meghalt az anyukám,arra gondoltam,hogy maradhatott valami seb,ami ezt okozza,de ezen már túl kellett volna lépnem,már azért csak 18 éves vagyok.

Tehát általában pozitívan látom a dolgokat,viszont néha azon kapom magam,hogy meg akarom tenni.

Mi lehetne a megoldás erre?


2019. ápr. 20. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószíneleg nemkaphattad meg (de ez csak szerintem) azt a törődés,szeretet amit csak anyukádtól kaphatsz meg. Nyílván ez tinédzserkorban fontos. Lehet ez egy törés volt számodra. Érdemes lenne pszichológust felkeresni.
2019. ápr. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy elmész egy orvoshoz, és elmondod neki.

Az ilyen jelentősebb traumáknak pedig szerintem nincs lejárati idejük, bármennyire is szeretné gyakran az ember, és a környezete. Sajnos.

2019. ápr. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Fel fogok keresni egy szakembert akkor

Hátha megoldja a problémát

Köszönöm a válaszokat! :)

2019. ápr. 20. 22:37
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy eltelt 4év, sajnos a lelked mélyén és az agyadban ott van az a fàjdalom, trauma, amit akkoriban átéltél! 😞 Az nem múlik csak el úgy, sajnos! Egy a lényeg, ne tarts magadba semmit!!! Egy pszihologust pedig jó ötlet lenne felkeresned, hogy segítsen Neked, hogy ez a dolog ne rosszabodjon! Minèl hamarabb mègy, annàl könnyebben tud segíteni!
2019. ápr. 21. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!