Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet feldolgozni egy...

Hogyan lehet feldolgozni egy pszichopata által okozott lelki sérüléseket?

Figyelt kérdés
Neki csak egy eszköz voltam. Ezt hogyan lehet feldolgozni?
2019. ápr. 21. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Szakember segítségével, ha egyedül nem megy.
2019. ápr. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem mindenkinek jön be a következő módszer, de azért leírom, hogy nekem mi segített. Exem teljesen lerombolta az önbizalmamat elérte, hogy értéktelennek és undorítónak érezzem magam. Többször is megcsalt. Miután eldöntöttem fejben, hogy vége, nem megyek hozzá vissza még sokáig elhittem magamról azokat amiket a fejemhez vágott, de valahogy józan ésszel tudtam, hogy nem igaz.

Nekem az segített, hogy elkezdtem felturbózni a testemet és az egészségemet, hogy a lehetőségekhez képest szép legyek vagy legalább szépnek érezzem magam.

Vitaminokat szedtem, többet törődtem a bőrömmel, jobban figyeltem az öltözködésre, az evésre stb.

Mikor úgy éreztem, hogy na most jól nézek ki akkor jobban is éreztem magam.

A másik a takarítás. Rendezett környezetben is jobban éreztem magam.

2019. ápr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
25%
Az a múlt ami elmúlt. Felejtsd el és élj a jelenbe. A hátralevő életed most kezdődik, tök mindegy, hogy mi volt eddig
2019. ápr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sza-bad-ság válasza:

Kedves Kérdező!


A múltat nem lehet elfelejteni, bármennyire is szeretnénk. Azon nem lehet dolgozni, hogy elfelejtsd, mert nem fog menni. Szerintem legjobban úgy lehet, hogy minél inkább tudatosítod magadban, hogy az az ember, aki a sérelmeket okozta, mentálisan beteg ember, érzelmi fogyatékos. Mindezeket a sérüléseket azért okozta neked, hogy te rosszul érezd magadat, ami által ő jobban érzi magát. TE NEM VAGY HIBÁS! Te felismerted a helyzetet most már, ami nagyon jó, mert ezek szerint még nem veszítetted el önmagadat. Ez a legfontosabb!! Javaslom, hogy ennek tudatában foglalkozz magaddal, fókuszálj magadra, tölts több időt magaddal, próbálj ki új dolgokat, kezdj akár valami teljesen újba, leld örömödet a tevékenységeidben, és idővel vissza fogsz találni önmagadhoz, ahhoz a személyhez, aki az előtt voltál, mielőtt megismerted volna őt.

2019. jún. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!