Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt valakinek hasonló? (Xanax)

Volt valakinek hasonló? (Xanax)

Figyelt kérdés
Szóval 18/l és ~3,5 éve szedem. Az orvosom múltkor úgy döntött, hogy nem írja fel! Teljesen indoklás nélkül.(Bízhatok benne ezután? A másik 2 gyógyszeremet se írta fel!) Nagyon felelőtlenül járt el, napi 2mg volt felírva. Emellett nekem ~7mg(!)-os toleranciám volt mikor nála voltam és közölte, hogy nem írja fel! Én pedig irtó dühös voltam rá! Attól féltem, hogy ekkora tolerancia mellett életveszélybe kerülhetek ha egyszer csak nincs. Ez a félelem szerintem jogos is, de meglepő módon nem volt ilyen. A hatodik tiszta estemen volt fejfájásom(kellett rá cataflam). Aztán pont semmi elvonási tünetem nem volt! Már eltelt több mint egy hónap és totál lusta voltam bármit is tenni a Xanaxért. Jelenleg semmi bajom, de szívesen folytatnám a szedését. Most akkor váltsak orvost, vagy mi? És..mégis hogy nem érzek semmit?! Nem szenvedek tőle. Pedig baromira pontosan számoltam a toleranciát, ott volt a 7mg! Mégis mit érdemes tenni? Utóirat: Nem szeretnék leszokni; de van egy ember, aki szeretné, ha leszoknék.. És ő olyan, akiért meg is tenném(ha soha nem veszítem el). Nekem ő fontosabb mint a saját életem, szóval a "ne másért, magadért" valaszok kíméljenek! Magamért sose tenném, gyűlölöm magam!(Nem, nem megyek terápiára.) 5 diagnózissal 100 év se lenne elég hozzám. 2 kapásból olyan, amit nagyon nehéz kezelni. Egyikhez minimum a 6 év terápia, a másik meg gyógyíthatatlan.

2019. ápr. 21. 17:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Aki ezt 15 éves gyereknek felírta, az nem szakember. Gyógyszerfüggő roncsot csinált belőled. Ennyi a véleményem.
2019. ápr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Kicsit sem vagyok egyedi eset!
2019. ápr. 21. 18:00
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

"Jelenleg semmi bajom, de szívesen folytatnám a szedését." Mert?! A Xanax arra való, hogy rövid távon, max 1 hónapon át szedje valaki, nem évekig, akkor se kedvtelésből kell szedni, hanem hogy az illető átmeneti szenvedése csökkenjen. Tehát értelme nincs annak, hogy szedd.

Már le is szoktál róla tulajdonképpen, akkor mi a baj? Még motivációd is van rá elvileg, hogy ne szedd: akiről írtál, az a bizonyos személy. Én értem, hogy utálod magad, de ha az illető "fontosabb, mint az életed", akkor legyen már a Xanaxnál is fontosabb... (Tudom-tudom, azzal kellene motiválni a kérdezőt, mennyire ártanak a szervezetének a benzodiazepinek, és memóriazavart okoznak, és stb., de ez láthatóan eddig se motiválta, akkor minek írni?)

2019. ápr. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van utolsó, megy a zöld! Mert hát tényleg tudom mik a benzodiazepinek, teljesen beleástam a témába és tettem is a káros hatások ellen.. 3 év alatt ilyen fiatalon meghülyültem volna, ha nem teszek! Ja, és, hogy értsétek: az orvosom (írtam) 2mg-ot írt fel naponta. 47kg vagyok..szerintem nem hájas d*sznó. Ha nem tévedek(de fogyózom!)
2019. ápr. 21. 18:10
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
#3 vagyok. Ha maga a rituálé hiányzik, hogy bevehess valamit, akkor szedj helyette Magne B6-ot, annak van feszültségoldó hatása egyébként.
2019. ápr. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

A tipikus Xanax-sóvárgás, nem a bogyózás.

Amúgy első részre(ha nem láttad az üzimet): borderline-ként a szemvedesem kb állandó. Mondjuk(csak kifogás!) érettségi könnyebben menne ha lenne.

De az a személy fontosabb mint a Xanax, ezt mondtam neki és így is érzek.

2019. ápr. 21. 18:19
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok megint: Mi volt a másik 2 gyógyszer, amit nem írt fel? Mire szeded ezeket?

Én igazából egy ilyen orvosban nem bíznék meg. Egyik napról a másikra nem ír fel gyógyszert?! 7 mg benzóról nem fokozatosan állít le, hanem csak így?! Ne már. Ez a doki nem komplett.

2019. ápr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Lamolep(hangulatstabilizátor) és Olwexya(snri antidepresszáns). De volt már minden. Amikor a patikus megkérdezte, hogy régebben miket szedtem, és listáztam, akkor rámszólt, hogy ne a készletüket mondjam hiánytalanul :/
2019. ápr. 21. 18:23
 9/19 anonim ***** válasza:
És mit mondott, miért nem írja fel? Nem utalgatott olyasmire, hogy keress másik orvost?
2019. ápr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy ok nélkül. Szerintem olyan kedve volt.
2019. ápr. 21. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!