Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexia utani allando zabalas?

Anorexia utani allando zabalas?

Figyelt kérdés

Nos ez hosszu lesz de olyannyira melyponton erzem magam hogy minden valasz oriasi segitseg lenne.

Tehat anorexiaval kuzkodok majdnem 2 eve. Tavaly elhataroztam h kicsit hizok hogy megjojjon ujra a menstruaciom es hogy pl ha elorehajolok ne szurja at a boromet a gerincem meg az osszes bordam. Hat, mit mondjak nem igazan sikerult 1 ev alatt feljott 4 kilo (46-->50) es azota azon stagnalok +/- 1.5kg-al a 170-175 koruli centimhez (mindenhol mast mernek). Bevallom, annyira nem akartam azert azt a hizast, tovabbra is szamoltam a kaloriat, es leginkabb egeszseges eteleket ettem. Most, nem is tudom de valami elszakadt es egyszeruen elkezdtem zabalni. Eddig csak neha neha volt egy ilyen nap de moat korulbelul masfel-ket hete kiszamoltam, 3000-3500 kalorian elek. Nem mertem merlegre allni azota es nagyon rosszul erzem magam a kajatol brutalisan kidudorodo pocakomtol. Feszul es a latvany is remjszto. Ja azt meg nem emlitettem hogy termeszetesen nem csirkebol vagy gyumolcsbol esetleg barmilyen piciket is egeszsegesebb kajabol jon ossze ez a mennyiseg. Csoki, peksutik, magok, muzli ilyenek. Nem tudom hogy ez mennyire normalis de azert azt sejtem annyira nem. Felek hogy iszonyatosan kitagult a gyomrom es mostantol csak hizok hizok es meg sem allok nem is tudom meddig. Alapvetoen mar elfogadtam hogy muszaj hiznom mert ez igy nem allapot nem akarok egy kislany maradni egesz eletemben, de megremisztem magamat, es az az utolso dolog ami most kell hogy az eveszavarom az ugynevezett binge eatingbe (=lenyegemen falasrohamok non stop, nem tudom mi ez magyarul) csapjon at. Ketsegbe vagyok esve egy kicsit es nagyon jol jonne ha valaki megnyugtatna akar azzal, hogy nala is ez volt, de mikor ujra normalis volt a sulya elmult, akar nem is tudom..barmivel. egyaltalan hany kilo lenne szerintetek normalis? Vagy hagyatkozzak arra hogy akkor leszek jol majd ha ujra megjon?

Durva kommentektol legyszi kimeljetek mert igy is total kivagyok :(

16l



2019. ápr. 21. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
És miért itt érdeklődsz. Ha tudod és érzed hogy baj van akkor fordulj orvoshoz. És ne csak a testképzavaroddal, evési zavaroddal, hanem hogy miért alakult ki. Mi a bajod magaddal. Keress egy fiút akivel jól elvagy. Sőt többet is hogy elhidd hogy csinos vonzó fiatal lány vagy. Szakadj le a médiáról, facebook, insta, mittomén mi van mostanába még. És élj úgy ahogy neked jól esik. Nyugodtan hizhatsz még vagy 10 kilót. Ha tudod hogy teljesen tönkreteszed a szervezetedet, akkor hagyd abba amit csinálsz.
2019. ápr. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez volt. Csak a falásirohamok megmaradtak,azóta is hozok:(
2019. ápr. 22. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Teljesen természetes ilyenkor a zabálás, persze orvosi ellenőrzés jó lenne.
2019. ápr. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fontos lenne, hogy lássin szakember. Ha felkeresel egy pszichiátrai szakrendelést segíthetnek rajtad. Nem érdemes halogatni, nehogy az egészséged károsodjon az étkezési problémák miatt.
2019. ápr. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen beszèlgetek veled errōl, hasonló tapasztalataimról, írj privàtot! :)
2019. ápr. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!