Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Összefügghetnek? Lehet, hogy...

Összefügghetnek? Lehet, hogy pszichés okokból tapasztalom ezeket? De miért pont most?

Figyelt kérdés
Bevallom, hogy nem vagyok a toppon mentálisan, sosem voltam. De tudjuk, hogy ez nem ritka, depresszió, szorongás mondhatni népbetegség. Mostanában viszont mást is tapasztalok. Régen is összevissza ettem, de inkább azért, mert nem voltam megelégedve a külsőmmel, úgyhogy próbáltam minél kevesebbet, de ha szarul voltam vagy unatkoztam, akkor elfogyott az akaraterőm. Mostanában már inkább az változik ilyen végletek között, hogy kívánok-e egyáltalán bármit is enni, egyszer semmit, aztán meg hirtelen igen, főleg az édességet. Régen is rettegtem a betegségektől, orvosoktól, ilyesmi témáktól, esetleg bepánikoltam, hogy valami bajom van, de mostanra ez kicsit általánosabbá vált. Nem vagyok klausztrofóbiás, de mégse bírom az olyan helyeket, ahonnan nem tudok lelépni. Tömegközlekedés, autó, mozi, színház, stb. és sajnos már a tanterem is, de nem a tömeg miatt, nem is tudom megmagyarázni miért, de volt, hogy az ájulás szélén voltam. Mostanában sokszor azt érzem, hogy wc-re kell mennem, aztán amikor kimegyek/odaérek akkor már nem is..sokszor görcsöl a hasam, fáj a gyomrom és gyakrabban van hasmenésem mint eddig. Mindezek miatt már legszívesebben sehova nem mennék, próbálom minimalizálni ezeket a helyzeteket, de nyilván nem lehet megszüntetni teljesen, csak kellemetlen/kényelmetlen az egész. Ha egyedül vagyok akkor azért félek, ha meg nem, akkor azért, hogy a másik ember előtt leszek rosszul.

2019. ápr. 21. 21:40
 1/3 TR75 ***** válasza:
Agorafóbia. Félelem az olyan helyektől és helyzetektől, amelyekből nem, vagy nehezen tudsz kijutni (vagy azt gondolod, hogy így van). Tipikusan ilyenek helyzet a tömegközlekedés, a lift, a mozi, a színház, az orvosi váróterem, a bevásárlás, általában a sorban állás (manapság a klausztrofóbiát is sokan agorafóbiának tartják).
2019. ápr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TR75 ***** válasza:
Én sem vagyok topon, szóval "tipikusan ilyen helyzet"...
2019. ápr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nézd meg a YouTube-on az Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez című sorozatot. Választ kaphatsz a kérdéseidre.
2019. máj. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!