Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichológus mondhatja a...

Egy pszichológus mondhatja a kliensének, hogy hülye?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 21. 21:44
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy bármilyen megnyilvánulására mondhat értékítéletet?
2019. ápr. 21. 21:45
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bármit mondhat, szólásszabadság van. Jót nem fog tenni az üzletnek, az biztos.
2019. ápr. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy értem, ha tegyük fel azt mondom, hogy meggyőződésem, hogy a vasalón legjobb a kávét főzni, mondhatja-e direktben a szemembe, hogy ez marhaság, vagy rá kell vezetnie, hogy egy villanyrezsón jobb lenne a kávéfőző melegítése?
2019. ápr. 21. 21:50
 4/10 anonim ***** válasza:
Mondhatja. Ez nem valami komoly dolog. Nem at érzéseidről, problémáidról volt szó.
2019. ápr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezt csak analógiának szántam volna. De pl, ha én huszonévesen a munka ellen kardoskodom, akkor mondhatja-e, hogy hülyeség, az életben dolgozni kell, vagy inkább próbál megérteni, és rávezetni, hogy belássam, hogy másképp jobb lenne?
2019. ápr. 21. 21:57
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A hülyét is sokféleképpen lehet mondani. "Jaj ne hülyéskedjen már!" vagy" Maga elmebeteg, egy komplett hülye." Azért nem mindegy, na.
2019. ápr. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy maga az Isten barma, úgy mondhatja-e?
2019. ápr. 21. 22:01
 8/10 anonim ***** válasza:

A második példára is illik. Nem hülyézett le.

De mi a bajod? Dolgozni kell és kész.

2019. ápr. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pszichológus úr, segítsen már, majdnem végeztem már idejövet: ostoba, idióta, 5 betű, 2.ü ?

Hülye.

2019. ápr. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a jó szakember nem ítélkezik, hanem próbálja megérteni a szavaid és a tetteid mögött megbújó okokat. Ha nem akarsz, tudsz dolgozni, nem lustának vagy hülyének fog titulálni, hanem próbálja kérdésekkel feltárni, hogy miért nem, és próbál téged is rávezetni a megoldásra, hiszen a választ igazán csak te tudod.


Tehát mondhat bármit a pszichológus, ugyanakkor amennyiben elítél, pejorativ kritikát fogalmaz meg a személyeddel szemben, nem profi szakember.

2019. ápr. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!