Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen hatása van a kokainnak?

Milyen hatása van a kokainnak?

Figyelt kérdés

NEM akarom kipróbálni, és nem is fogom! Nem vagyok drogos, és nem is kívánok az lenni. Csak érdekel a kérdés, kíváncsiságból.

Normális válaszokat, ha kérhetném, köszönöm.



2019. ápr. 22. 12:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Megszűnhet a félelemérzet, oldódnak a gátlások. Az egyén nagyon nagy embernek gondolhatja magát, magas önbizalommal. Ez hajlamosíthat bűnelkövetésre.

Függőséget okoz! Orrnyálkahártyát roncsolja, szív-érrendszeri események kockázati tényezője. Röviden.

Bővebben:

[link]

2019. ápr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Nazálisan (orrba szippantva) a hatás lassan fejlődik ki, kb 15 perc mire kiteljesedik. A szippantások "ereje" egymáshoz adódik, és kb 1 jó óráig tart.

Feldobottság, beszédkényszer, magabiztosság, boldogság, jó kedv, fáradtság megszűnése stb.

Olyan energikussá teszi a használót, és olyan boldogságot ad be amit egy átlag ember el sem tud képzelni.., és ez még akkor is meglepő lehet ha a használónak van tapasztalata már más szerekkel..


Intravénásan beadva elképzelhetetlen boldogság feless ami még a heroinin is túl tesz (igaz csak egy rövid időtartamban). A hatás azonnali, és elsöprő, a használó kb alig kap levegőt, és világon létező legtisztább boldogságot tapasztalja meg kb 10-15 percig. Ezután elkezdődik a zuhanás.. A teljes élmény kb 40-50p ig tart, majd utána óriási hiányérzet keletkezik. Semmi a világon nincs ami ehhez a "mérhetetlenül" nagy boldogságoz hasonlítható lenne. Aki ezt akár egyszer is érzi az életében, az soha többé nem fogja tudni teljesen elfelejteni ezt...

2019. ápr. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Szia. Én arról tudok nyilatkozni, hogy milyen intravénásan használva. Konkrétan: a legeslegjobb érzés a világon, ami csak létezik (a heroint is messze felülmúlja). Annyira tiszta és tökéletes boldogságot ad, amit nem lenne szabad embernek érezni, mert soha nem fogod elfelejteni, viszont elengedni sem és ez vele a legfőbb probléma. De szavakkal nem lehet leírni azt az érzést, amit akkor átélsz.
2019. ápr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
2019. ápr. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Rövid távú hatásai:


A kokain rövid ideig tartó, erős feldobottságot okoz, amelyet azonnal az ellenkezője követ.


Súlyos depresszió, idegesség és a még több kokain utáni vágy. Akik használják, azok gyakran nem esznek vagy alszanak megfelelően. Magas pulzusszám, izomgörcsök és izomrángások fordulhatnak elő nálluk. A drog paranoiát, dühöt, ellenségességet és idegességet okozhat még akkor is, amikor a személy nem áll a közvetlen hatása alatt.



Hosszú távú hatások:


Az eddig említetteken kívül a kokain még ingerlékenységet, hangulatingadozásokat, nyugtalanságot, paranoiát és hallucinációkat is okozhat. A szervezet toleranciát alakít ki a droggal szemben, ami azt eredményezi, hogy egyre többre lesz szükség ugyanannak a "pörgésnek" az eléréséhez.



A drog hatásának csökkenése súlyos depressziót okoz, amely egyre mélyebb és mélyebb lesz minden egyes használat után. Ez olyan súlyossá is válhat, hogy a személy szinte mindenre képes lesz, hogy hozzá jusson a droghoz(még gyilkosságot is elkövethet). Ha pedig a fogyasztó nem tud kokainhoz jutni, akkor a depresszió olyan erőssé is válhat, hogy az illető öngyilkosságot követ el.

2019. júl. 16. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kedves 3 kommentelő, a kokain intravénásan hogyan múlja felül a heroint? Hogyan kell elképzelni a kokain intravénásan alkalmazott hatását, hogy még a herkán is túltesz?
2020. jún. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

# 6

Úgy hogy minden szernél amit iv nyom az ember, van egyféle extra érzés. A lövős fless, vagy koppnak is hívják. Ez egyrészt azért van mert a hatás pár másodperc alatt, szinte robbanásszerűen jön be - másfelől sokkal tisztábban/másabban lehet érezni ugyanazt a hatást/érzést.

Mondjuk iv pl a speednek a legkisebb az addiktív potenciálja, pont azért mert nem ad olyan hű de nagy flesst. A rövidebb időtartalmú szállós dizájnerek, viszont konkrétan letépik az ember fejét.

Tehát van alapból az adott szernek egy időtávja, és ha ugyanazt a szert belövi valaki, akkor ez az időtartam jócskán lerövidül - viszont abban a "rövid időszakaszban a sokszorosára emelkedik.

Vegyük pl a kólát. 😃

A kóla alapból kb 1 óráig adja a highot nazálisan. Ha valaki felszívja szépen (eléggé lassan) bontakozik ki (5-15p) és szépen beáll - aztán ezt tartja egyenletesen úgy jó fél óráig - majd szépen enged ki..

(Ez persze mennyiségtől is függ, mert nagyobb dózisnál kicsivel tovább - vagy ha rá rá szív az ember és kialakul a mag és az miatt fluktuál.) A lényeg hogy nazálisan is eléggé rövid (más szerekhez képest) és eléggé tiszta "boldogságot" ad.

Ha pedig valaki belövi az durvább mintha cracket szívna. A hatás pár másodpercen belül jön - és utána úgy kiüti az embert (mondjuk 1/5g) hogy alig kap levegőt, kb felállni sem tud, és olyan tisztán érzi a kóla okozta tiszta boldogságot - ahogy még soha. Vagyis másképp ezt az oldalát soha nem mutatja meg.

(Persze ez tart kb 15 percig és már csökken is az intenzitás..)

Szóval ezt úgy kell elképzelni hogy minden szernél besűrűsödik az egész. Ezért viszont meg lehet tapasztalni mindent érzést, boldogságot a legtisztább formájában.

Na most a hernyó az meg ugye egy hosszabb távú érzés :)

Még iv-be is adja jó 3-4 óráig a highot, az egész időtartama meg kb 5-6 ó.

Persze az op-k közül a barnának van a legdurvább lövős flesse, ami nagyon jó is - de összességében a kóla okozta 15 perc az durvább mint a barna belövése utáni 15p.

Persze a barnán utána nyugi van fél napig - a kóla után meg lejön az ember - és már várja is a következő adagot. (A végén meg durva lejövője van..)

Szóval a lényeg hogy a korábbi válaszban is írtam, hogy csak egy időtartamban tesz túl a heroinon. A lövős flesse jóval durvább. Egyszerűen azért mert más. Másképp működik, más pályán játszik. Ezért is találták ki a speedball-t amikor egy kevés kólával keverik a hernyót, és kombóba adják be. Az a világon a legdurvább lövős érzés.

Viszont ha van valaki aki eddig csak nazálisan tolta a kólát, és kipróbálja iv - az jó eséllyel soha nem tud később visszaváltani az orrba szívkodásra. Mert annyival jobb/tisztább érzés.

A kóla egyébként baromi drága mulatság - és iv egy olyan oldalát mutatja meg - amit nem lenne szabad érezni. Aki már ismeri az mind függő is lett tőle. Eddig nem találkoztam kivétellel!

Ezek a különböző színű porok amúgy is csak instant boldogságok. Mégis túl jó érzések hogy bárki irányítani/kontrollálni tudja ezt ezen a szinten.

Hiába a legjobb érzés, inkább azt javasolnám ha lehetséges jobb elkerülni. (Mivel én sem tudtam elfelejteni, és leállni, normális életet éni..)

2020. jún. 6. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ja bocsi én a #2-es voltam (még régebben).

#3 nem már tuti nem fog választ írni - mert egy jó hosszú rehab, és sok-sok erőfeszítés után már majdnem egy éve tiszta. Viszont nála is fél év alatt olyan függőség alakult ki h kb tönkrement az életünk.

Mind 1 a lényeg h gondoltam válaszolok. DE én a 2-es válaszoló voltam. Egyszer, valamikor...

2020. jún. 6. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Köszönöm a hosszú és pontos válaszodat kedves 3 kommentelő, én csak az alkoholt próbáltam és extrém boldogság érzetet nem éreztem, pedig voltam már párszor boldog tőle, de nagyon extra eufóriát nem éreztem, még talán annyi hogy az alkohol valamennyire megközelíti a kokain és a heroin hatását? Mert erre próbáltam google-ban utána nézni, de sehol nem írták le. Azt viszont hallottam hogy az alkohol intravénásán halálos, pedig intravénásan milyen hatása lenne.
2020. jún. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9


"csak az alkoholt próbáltam és extrém boldogság érzetet nem éreztem"

"az alkohol valamennyire megközelíti a kokain és a heroin hatását?"


Igen, pont ez az hogy az alkohol inkább elnyom, letompít. A tudatszűkítő szerek csoportjába tartozik.


Vannak tudattágító szerek is, leginkább a hallucinogének. Azoktól különleges látásmódot, és spirituális megértéseket, betekintéseket lehet átélni.


A kokain viszont egy stimuláns. Sőt az összes stimuláns "királya". A használó egy rövid időre egy óriási boldogságot él át. Már maga ez a tapasztalás is függővé teheti az embert - mert ugye "jó".

Viszont a komoly függőség akkor alakul ki, amikor az ember azt a "mű boldogságot" menekülésre használja. Mármint állandóan beállva akar lenni, mert problémák elől menekül az életben.

A kokain okozta boldogságot sehogy másképp nem lehet elérni (még csak más szerekkel sem). Ha el lehetne nem adna rá ki az ember 25 ezret grammonként. Az ugrás ott van persze ha valaki belövi - mivel a lövős mámor kb összehasonlíthatatlan a nazális fogyasztási móddal. Akkor viszont olyan boldogságot lehet átélni, ami kb azonnal függővé teszi a kipróbálót. Mivel onnantól élete végig emlékezni fog hogy milyen jó, és újra, meg újra + újra érezni akarja az az érzést. Mivel az a legjobb érzések egyike a világon - amit emberként át lehet élni.

(Pl én is másfél éve nem lőttem be magam, de most is tisztán emlékeszem hogy az az érzés a toplistám tetején áll..)


A heroin az más - az egy bódulatba, buborékba visz. Szintén ad egy óriási flesst, boldogságot, de közben nem igazán lehet megérteni semmit, nem ad különleges erőt - hanem inkább egy békés kis extra komfort érzetet.

Az ópiátok alapból olyanok hogy az ember jól elvan úgy magának, nem érez nagyon fájdalmat, és úgy semmit. Üressé teszi az embert. Nem kell végre foglalkozni az élettel, eltűnnek a problémák - és talán a legerősebb nyugtató ami létezik.

Annyi hogy a hernyónak baromi nagy flesse van amikor jön meg (még sárkány eregetésnél is) és sokáig kitart.

Viszont ez is olyan érzés, amit semmi más drog se tud nagyon.


Nem véletlen hogy ez a két drog van a végén. Ezek tiszta boldogságot adnak, bár teljesen másként. Ezeket az érzéseket sehogy másként nem lehet átélni, csak ha használja őket az ember.

Viszont a tapasztalást soha nem lehet elfelejteni. Az átélt boldogság emléke örökké megmarad. Nagyon nagy akaraterő kell ahhoz hogy az ember utána ne nyúljon ezekhez, amikor úgy adja az élet.


Hiába a legnagyobb boldogságok a világon - ha lehet jobb őket elkerülni! Túl jók ahhoz hogy az ember bánni tudjon velük.

2020. jún. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!