Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Drogfüggő vagyok és nem tudok...

Drogfüggő vagyok és nem tudok leállni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egy sikeresen elvégzett terápia és 7 hónap tisztaság után visszaestem és most már nem tudom abbahagyni a használatot. Megint visszakerültem ebbe a körforgásba és egyszerűen nincs erőm kiszállni! Valahol belül már feladtam ezt a küzdelmet és nem hiszek benne, hogy valaha sikerül helyrehozni az életemet. Tanácstalan vagyok és nem tudom mihez kezdjek most?

2019. ápr. 22. 13:37
 1/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akkor mi honnan tudjuk? Szerintem ne add fel. Biztosan nagyon nehéz, de ha feladod, akkor már nem lehet mit tenni.
2019. ápr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen ne add fel! Egy jó bentlakásos elvonót kéne találnod + valami életcélt. Én 14 évig voltam nyugtató függő, és 5x futottam neki az elvonásnak. Borzasztó nehéz volt, de sikerült, és büszke vagyok magamra. Ha csak nem vagy 70 éves, akkor még van időd rendbe szedni az életedet.
2019. ápr. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem egyszerű az biztos. Én a nyugtatóval vagyok így....
2019. ápr. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2-es! Voltam már rehabon, de nem használt! Nem hiszem hogy sok értelme lenne egy másikra bemenni.
2019. ápr. 22. 15:11
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

MEGTUDOD CSINALNI !!! HIGYJ MAGADBAN !!! HA EGYSZER MEGTUDTAD CSINALNI, MOST IS MENNI FOG !!!!!

EN HISZEK BENNED !!! ES MOST TOVABB FOGOD BIRNI, MINT 7 HONAP!!!!!!! MOST OROKKEK FOG MENNI ! AMUGY IS ITT A TAVASZ... SUT A NAP , TELE VAN A VILAG CSUDA JO DOLGOKKAL !!! ES AMUGY IS OLYAN EROS VAGY ! MAR AZ ELSO LEPEST MEG IS TETTED, HOGY IDE JOTTEL SEGITSEGERT !!! :) LATOD MEGY EZ !!!

2019. ápr. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 skysor24 válasza:
Nem írtad hogy mit használsz és hogyan, de ezektől függetlenül tudom ajánlani az ibogaint. Lényegégen ez olyan szer ami megszüntetminden testi függőséget. Opiátok, alkohol, nikotin, dizájnerek, amphetaminok.
2019. ápr. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6-os, köszi de már meggondoltam magam és mégsem akarok leállni. Az életben már semmi nem motivál a drogokon kívül, nekem már csak ez maradt. Ezt az utat választom.
2019. ápr. 29. 07:58
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit használsz de az nem működne hogy mondjuk egy kevésbé veszélyes szerre váltasz ?!

Pl ha heroinozol vagy kokainozol akkor csak füveznél...azt talán könnyebb lenne leépíteni.

Mondjuk nem tudom itt gyakorin mit segíthetünk ha a szakemberi segítség se hatott.

2019. ápr. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

vannak szakemberek akik segítnek és van akik kevésbé,de meg kell találni a megfelelöt. ezt inkább az utolsó válaszolónak írom.

kérdező pedig.... igen most elveszett a motivációd,de ha egyszer tényleg megcsináltad, többször is fog....csak lehet tényleg egy másik helyet kéne keresned. Hol voltál? Talán az Országos pszichiátriai intézetbe tudnának segíteni az asszem most a Nyírő!!! vagy esetleg Tündérhegyen,bár ott szerintem nem foglalkoznak drogosokkal. :/

az se motivál,h amit most drogra költesz költhetnéd jobb dolgokra is? vgy gyüjthetnál házra? vgy bmire? Kellenek kisebb és nagyobb távú célok!! Az,hogy már ide kiírtad ezt az is egy segítség kérés. megtetted az első lépést. én keresnék egy addiktologiát.vgy h kell írni.bocs de faradt vgyk total.kitartas!! ne add fel!!!

2019. máj. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem írtad hány éves vagy, stb! Írtad meggondoltad magad, nem akarsz leállni. Ugye így tudod, hogy bármikor annyi lehet az életednek!? Tudod hányan szeretnének élni, akik gyógyíthatatlan betegek!? Gondolj bele!!! A szerveidet teljesen tönkreteszed. Nem hiszem egy zombi szeretnél lenni?! Muszáj keresned egy célt! Egy társat, aki melletted van jóban-rosszban! Tudom ezt csak leírni könnyű. De kaptál egy életet, miért dobod el magadtól lassan!!?? Menj pszihoterápiára és oldjátok meg azokat a gondokat, ami miatt elkezdted a drogozás! Nem akarsz valakivel boldogan élni?! Miért adod fel ilyen könnyen!? Nyilván a Te életed, de gondold át újra, hogy valóban ezt akarod e folytatni! Akarat kell hozzá! Tudod hányan vannak akik pl balesetben elvesztik a családtagjaikat?! Megtehetnék, hogy droghoz nyúljanak, de inkább a talpraállást választják és célt keresnek!
2019. júl. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!