Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne úgy önbizalmam,...

Hogyan lehetne úgy önbizalmam, ha tudom, hogy semmi nem jó rajtam?

Figyelt kérdés
25 éves nő vagyok.
2019. ápr. 22. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy semmi? Rossz az énképed. Sportolsz valamit? A mozgás segít.
2019. ápr. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hetente párszor biciklizni szoktam, de attól nem érzem jobban magam.

Tudom, hogy nem szép az arcom, a testem, nincs semmilyen tehetségem. A munkámban is folyamatosan rettegek, hogy rosszul teljesítek. Nem is értem, hogy lehet egyáltalán barátom, bár azt annál inkább, hogy miért nem vesz feleségül.

2019. ápr. 22. 18:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy semmi jó nincs valakiben. Ha más nem, legalább nem vagy nagyképű. :)

Ha vannak is hiányosságaid (mindenkinek vannak), a legtöbb esetben lehet rajta változtatni, ha elég időt/energiát szánsz rá.

2019. ápr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pedig úgy érzem, hogy teljesen haszontalan vagyok és mindenkinek csak jobb lenne, ha nem lennék. Menne tovább az életük, egy gonddal kevesebb. Pedig amúgy jó a kapcsolatom a szüleimmel, de nem tudom... Nem érzem úgy, hogy szerethető lennék bármiért is.
2019. ápr. 22. 18:29
 5/8 A kérdező kommentje:

Olyan sok szép, okos és sikeres ember van.

Én elvégeztem egy legalja főiskolát, átlagos vagy az alatti vagyok mindenben, szép meg soha nem voltam.

2019. ápr. 22. 18:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Túlbecsülöd őket szerintem. Nagy részük smink és kapcsolati háló nélkül pont u.o. átlagember, mint mindenki más.

Keress egy hobbit, amit szeretsz csinálni, gyakorold rendszeresen 1-2 évig, és máris lesz valami, amiben jobb vagy az átlagnál.

Nem kell átlag felettinek lenni, hogy szerethető legyen az ember. Vagy te csak tehetséges embereket szeretsz? :P

2019. ápr. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A titok abban van, hogy a tobbi emberen sem jo semmi !!!!

Mi sem vagyunk tokeletesek ! De ha ugy elnenk, h mindig azon szoronganank, hogy semmi nem jo rajtunk, akkor elfelejtenenk a letezes oromet!!!

Amugy meg kinek akarsz annyira jo lenni??? az elet eltelik !!! Elvezni kell !!!

Tojni arra, akinek nem vagy eleg jo! Szeresd magad !!!! :) Mindenkiben van valami jo !!!

2019. ápr. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hogy vagy azóta? Kaptál jó tanácsot? Én azt mondom, ne törődj a hiányosságaiddal, mert azok lehet, hogy csak neked tűnnek rossznak, kevésnek, csúnyának stb. de ha melléd állna egy nálad még "gyengébb" ember, meglepődnél, hogy jé, ilyen is van? Biztos nem te vagy a legbénább ember a világon. Sőt, nincs is olyan, mert van aki vmiben bénább, de másban meg jobb. Én is javaslom, hogy találj egy elfoglaltságot, pl. fűszernövény ültetés, edzőterem, történelem tanulás, egészséges életmódprogramok kipróbálása stb. bármit, a legapróbb hobbi is akkora örömet tud adni, hogy egy idő után nem fogsz ilyeneken rágódni. A szépségre meg felesleges vágyódni, vannak adottságok, amiken nem lehet változtatni, egy csomó "csúnya" ember van, akiből mégis árad valami belső nyugalom, harmónia, és ettől nagyon szerethetőek, sőt, sokkal szerethetőbbek, mint a szép, de felületes emberek.

A legalja főiskolán ne rágódj, lásd a pozitív oldalát, biztos nem volt nehéz elvégezni, legalább nem szívott ki belőled minden életerőt és energiát, mert az elit és nehéz főiskolát rendesen tönkre tudják vágni az embert.

Van munkád, de rossz? Gondolj arra, hogy valakinek nincs munkája, pedig szeretne, ahhoz képest neked mennyivel jobb. Szóval keresd a rosszban a jót.

2019. jún. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!