Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valami mentális zavar lehet?

Ez valami mentális zavar lehet?

Figyelt kérdés
Sokszor úgy érzem, nem megfelelően ismerek fel szituációkat, illetve reagálok le dolgokat. Volt, hogy például egyetemen vizsgaidőszakban megkérdeztem a terem előtt állótól, hogy ott lesz e órája(!). De legtöbbször bemutatkozásnál vonatkoztatok el, egy valaki bemutatkozik és akaratomon kívül képes vagyok rossz irányba terelni ezt. Például bemutatkozik, xy-nak hívják én pedig: xy? Ó, a karakter az akármelyik filmben ami.. igen az jó film, de a másik is tetszett a...Nem esik le, hogy tényleg úgy hívják. Több hasonló bemutatkozós "égésem" is volt. És órákkal később (sőt esetenként csak hetek múltán visszagondolva) esik le, hogy ez bemutatkozás akart lenni, és ez roppant kellemetlen és legjobb esetben is bunkónak gondolnak, engem pedig bánt hogy "már megint ez történt". Évente 1-2 ilyen van, amikor nem kapcsol az agyamban a relé úgymond normálisan. Gondolkodtam hogy valamiféle enyhe asperger lehet e vagy mifene, de utánaolvasva a tüneteket nem érzem magamra jellemzőnek.

2019. ápr. 23. 21:27
 1/4 A kérdező kommentje:
De olyan is volt, hogy egy ismerős nő kérdezte van e párom, és nem esett le, hogy párkapcsolatra gondol. Gondoltam magamban vajon miféle páros tevékenységhez kérdezi, csapatjáték? És mondtam a kérdésére , hogy nincs, de akár ő is lehet. Ő pedig mondta, hogy neki van kapcsolata... mondom magamban oké de ez hogy jön ide. Jóval később esett le mit kérdezett valójában
2019. ápr. 23. 21:36
 2/4 anonim ***** válasza:
Én ilyesmiről még nem hallottam, de szerintem ez egy szimpla kimerültség is lehet. Nem voltál ezekben a helyzetekben kialvatlan, vagy fáradt? Másrészt szorongás is tud okozni ilyen koncentrációs zavarokat. Ha nagyon zavar, szerintem egy szakember tud segíteni.
2019. ápr. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Fáradtságra nem tudnám fogni, de az igaz, hogy gyakrabban jelentkezik stresszesebb helyzetekben, például amikor családtag mutatja be új párját és hasonlók. Nem érzem, hogy szoronganék pedig.....
2019. ápr. 23. 22:39
 4/4 anonim ***** válasza:
A szorongás nem feltétlenül okoz testi tüneteket, ezerféle formája van. Nem feltétlenül remeg, izzad, vagy szédül egy szorongó ember. Sokszor azt is szokták hinni magukról, hogy skizofréniájuk van, mert úgy érzékelik a tüneteket, pedig közel sem. A szorongás sokféle formát ölthet.
2019. ápr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!