Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik akkor, ha skizofré...

Mi történik akkor, ha skizofréniára szedek gyógyszert, de valójában nem is vagyok skizofréniás?

Figyelt kérdés
Árthat-e ez nekem?

2019. ápr. 24. 19:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. ápr. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Akkor tönkreteszed vele az életedet
2019. ápr. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Az történik, hogy mérgezed magad. Mert minden gyógyszer csak akkor, olyan adagolásban használ, ahogy az orvos felírja. Magadtól nem szabad szedni.


(Mást ezt már kb. ötévesen is tudja...)

2019. ápr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Minden ilyenfajta gyógyszer a pszichés működésekre van hatással, megváltoztatja a biokémiai folyamatokat, végső soron pedig károsodást okoz bizonyos idegsejtek működésében.
2019. ápr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Akkor minek szeded? Ki mondta, hogy nem kell szedned, a hangok?
2019. ápr. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ezek nagyon rossz hírek, de nekem is nagyjából ez volt a sejtésem... :(

Igaz az, hogy ha abbahagyom a "gyógyszer" szedését, akkor elvitethetnek karhatalommal és befektethetnek megint a pszichiátriára, mert mint skizofréniásra közveszélyesként tekintenek rám?

2019. ápr. 24. 20:04
 7/15 anonim ***** válasza:
Megint? Tehát akkor mégiscsak beteg vagy, hiszen feküdtél már ott. Azt kellett volna tenned, amit az orvos mondott, akkor nem tartanál itt. Most is jó lenne, ha mielőbb orvoshoz fordulnál, ő tud segíteni, mi itt nem értünk hozzá. Egybként miből gondolod, hogy nem is vagy skizofrén, ha az orvos korábban már megállapította, hogy az vagy? Vagy nem azzal kezeltek?
2019. ápr. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen, feküdtem már a pszichiátrián. Egyszer egy bizonyos okból nem válaszoltam és nem reagáltam az édesanyámnak, ő pedig kihívatta a mentőket, akik bevittek a pszichiátriára.

Abból gondolom azt, hogy nincs skizofréniám, mert nincsenek sem hallucinációim, sem téveszméim (semmilyen, a normálistól eltérő észlelésem vagy hiedelmem). Csak egy jelenség van velem, amit téveszmének lehet tekinteni, de a zárójelentésemre írtak alapján egyértelmű, hogy azt sem értették meg igazán. A diagnózist a válasznélküliségem, valamint az édesanyám beszámolója alapján állították fel, de a zárójelentés olyan sok pontatlanságot tartalmazott, hogy teljesen el voltam hűlve azon, hogy hogyan lehetséges egy esetet ennyire pontatlanul megismerni.

Minden tanács (szedjem a gyógyszert, működjek együtt a kezelőorvosommal) feltételezi a skizofrénia diagnózisát, de ha nincs skizofréniám, akkor mindezek értelmüket vesztik.

2019. ápr. 24. 22:35
 9/15 anonim ***** válasza:
leirod privatban mi volt az amit felreertettek?
2019. ápr. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igaz az, hogy ha abbahagyom a "gyógyszer" szedését, akkor elvitethetnek karhatalommal és befektethetnek megint a pszichiátriára, mert mint skizofréniásra közveszélyesként tekintenek rám?
2019. ápr. 25. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!