Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SOS! Ez normális? Vagy nagyon...

SOS! Ez normális? Vagy nagyon fogékony az agyam?

Figyelt kérdés

Mindig is nagyon érdekelt a pszichológia.Egész kiskoromban is már kerestem az emberekben a furcsaságokat.Már régebben olvastam a hipochondriáról.Rettegtem tőle.De megnyugtattam magam,hogy nem vagyok az.Egy fél évvel ezelőtt olvastam egy súlyos lelki betegségről.Pár héttel rá elkezdtem a tüneteit produkálni.Ez odáig fajult,hogy pszichiátriára kerültem,ahol azt a betegséget diagnosztizálták-amitől rettegtem.Sajnos ez egy súlyos betegség.És elég durva (az orvosok szerint nem előidézhető-bebeszélbető) tünetei vannak.Az egész életemet meghatározta.Amíg az orvos nem nyilvánult teljesen kigyógyultnak jogsim se lehet.Elég erős gyógyszereket kaptam rá.Aztán megint olvastam egy mentális betegségről.Ezt is sikerült diagnosztizálniuk nálam.A gyógyszerek tele voltak súlyos mellékhatásokkal.Ezeket kb. 3 hete elhagytam.Sajnos mind a két betegség tünetei már megint kezdenek felszínre törni.Még jobban elkezdett érdekelni a pszichológia,betegségek.

Megint olvastam egy betegségről.Egy nem kellemes személyiség zavarról.A pszichiáterem nagyon erősen gyanakszik erre is.Azt mondta szerinte az vagyok,de még nem telt el annyi idő,hogy diagnosztizálhassa.Ezt a betegséget is elkezdtem még jobban tanulmányozni.Hozzá tévedtem egy másik agyi rendellenességhez.Amivel állítólag születni kell.És voilá ez is meg lett.Másrészt olvastam egy cikket az érdekes fóbiáktról és találd ki...Ebből is meglett egy pár.Pedig azelőtt else tudtam képzelni,hogy valamitől fóbiásnak lenni...Sőt,hülyeségnek is tartottam.Nagyon zavar ez a dolog.NAGYON!!!Az orvosomnak,illetve senkinek nem beszéltem erről.Pedig szerettem volna,de azzal veszélybe sodrom az egyik legfőbb álmomat.És igen gondoltam rá,hogy többé nem olvasok róla egy szót se,de egyszerűen annyira érdekel,hogy képtelen vagyok rá.Ez olyan dolog,mint akit kiskorától szinte csak egy bizonyos téma köt le.És nagykorában is eszerint akar élni.

Ja,...egyszer utaltam erre a dologra az orvosnak (nem is egynek) és annyit mondott rá,hogy nyugodjak meg.Ilyeneket képtelenség csak úgy beképzelni.Teljesen tanácstalan vagyok!!!

MI AZ ÉDES TARKAVARANGYBÉKAFOSOTTORRLYUKÁT CSINÁJAK???

???

Másnak is volt/van ilyen problémája?


2019. ápr. 24. 23:18
 1/9 A kérdező kommentje:

Bocsi az elírásokért,csak siettem,plusz az a fránya autocorrekt (vagy,hogy kell írni😅)

😣😯

2019. ápr. 24. 23:21
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy a már meglévő tüneteid alapján kerested az olvasnivalót?
2019. ápr. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem
2019. ápr. 24. 23:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy felismerted magad a leírásban?
2019. ápr. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem igazán tudom elhinni, ne haragudj. Az első válaszoló írásában látom a logikát. Viszont, ha jól értelmezem akkor 3 mentális betegséged (amikről te magad írtad, hogy súlyosak), egy agyi rendellenességed és számos fóbiád van. Szerintem a mentális állapotodnak köszönhetően hiszed azt, amit. Vagy kamu a kérdés.
2019. ápr. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az aggyal el lehet hitetni pozitív dolgokat is, nem csak negatívakat. Könnyen lehetséges, hogy rossz irányba befolyásolod az agyadat. Én súlyos GAD-ból, depresszióból gyógyultam fel teljesen az agyam és szakkönyvek, relaxáció, gondolat pozitív irányba terelése segítségével. Túl érzékeny lehetsz. Dolgozz azon, hogy ne így legyen.
2019. ápr. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat,nem tudom,hogy a tourette szindróma agyi rendellenessége...

Erről ténylge csak a tipikus tüneteket olvastam és egy videóból hallottam,hogy valami agyi rendellenességről van szó.

És nem!

Megnyugodhatsz nem kamu!

Itt a mentális részét írtam le,de nem egy testi tünet is előjött bizonyos betegségek olvasása után.

Erről beszéltem...

Ha ti nem hiszitek el az orvos még annyira se fogja!

😔

2019. ápr. 25. 00:12
 8/9 anonim ***** válasza:
en hiszek neked, szerintem lehetseges bebeszelni. hipohonder lehetsz eleg erosen inkabb. kizart, h hirtelen ennyi mentalis betegseged legyen, ha csak nem valami durva kinzohelye toltotted a gyerekkorodXd
2019. ápr. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem,csodálatos gyerekkorom volt.

De ha esetleg beszélné róla a dokinak többet nem olvashatnék a mentális betegségekről,(a testi betegségek elhagyását nem sajnálám)?

2019. ápr. 25. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!