Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért flegma a pszichiáterem?

Miért flegma a pszichiáterem?

Figyelt kérdés

Tb alapú, leterhelt pszichiátriai gondozo intézetről van szó, ahol 2 áter van és annyi. Mifelénk csupán ennyi TB áter van.

Vagy az egyiket vagy a másikat választom aki állítólag rosszabb.

Nos. A mostani áterem 3 hónapig tartott táppénzen majd önhatalmúan kiirt és vissza küldött dolgozni. 1 hétig bírtam a melót az utazást (4 óra) majd visszamentem hozzá, hogy rosszul vagyok, vegyen újra fel táppénzre.

Úgy kiakadt. Fintorgott, flegmázott, lehordott mindennek, hogy nem vagyok együttműködő (??)

Pedig de az vagyok. Minden héten ott ültem nála kontrollon, szedem a 3 féle bogyót. Szóval nem értem miért ilyen.

A táppénzt meg miért nem lehet kiadni annak aki valóban beteg?

Táppénzcsalónak néz? Vagy a váróban a többiek azt is mondták, hogy tejelni kell neki és akkor kedves lesz.

Más beteg virágokat bonbont visz és még ki tudja mit a zsebben.

Szerintetek?


2019. ápr. 25. 07:01
 1/6 anonim ***** válasza:
3%
A pszichiáterek zsarnokok,hiába törlik a válaszomat,azok. Nekem például tönkretette az életemet. Arra való a pszichiátria,hogy gyógyszereket írnak fel,aztán a probléma meg van oldva. Igaz nem a te problémád,hanem a gyógyszeriparé. Kapja a pénzt,és te szeded ezeket a drogokat. Majd pedig lekezelően beszél veled,mintha egy senki lennél. A pszichiátria áltudomány. Semmilyen bizonyítékok nincsenek a mentális betegség létezésére, csak kitalálták ezeket. Semmilyen gyógyszerrel nem gyógyítottak meg senkit. Ennyit erről.
2019. ápr. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ja meg az jutott eszembe, hogy a betegsegem sem hiszi el. Massal diagnosztizalt mint a magan pszichologusom.

Minden tiszteletem a dokiké, de en nem ertem, hogy nem kepes egy áter megallapitani egy emberrol, hogy mi van vele, kamuzik e vagy sem, rajatszik e vagy sem.

Neki az lenne a dolga tobbek kozott, hogy elozetesen megtanult pszichiatriai gyakorlatokkal es tesztekkel lemeózzon engem es el is higyje amivel kezel.

Nem csak flegmazni es csapkodni.

2019. ápr. 25. 07:06
 3/6 A kérdező kommentje:

A gyogyszerekkel semmi bajom. Nekem bevaltak.

Sokaig keresgeltuk amig rajottuk melyik a jo szamomra.

Es azota tudok aludni, enni, elni, kimozdulni, vezetni stb.

A gyogyszerekrol nem szeretnel vitat nyitni.

Az áter magatartasa a tema.

2019. ápr. 25. 07:08
 4/6 anonim ***** válasza:

A mentális betegségek itthon sohasem lesznek úgy elismerve mint a fizikálisak.


Ha el van törve a lábad, vagy valami húzódás stb. van benne, az kimutatható képdiagnosztikával, látják és kiírnak táppénzre, nem problémáznak.


De a mentális betegség nem ilyen. Valaki megjátszhatja, és így a valódi pszichés betegek sajnos meg szívnak emiatt.


Ha valóban rosszul érzed magad, valami más megoldást keresnék, mert nagy valószínűséggel ezzel az orvossal nem sokáig fogod húzni az együttműködést.


Nekem is voltak tizenévesen ilyen komoly bajaim, már mindenki elküldött a bánatba, beleértve az orvosomat és a családomat is, mert nem javultam.


Nagyon könnyen ráfogják egy idő után ha nem javulsz, hogy hiszti, nem akarsz dolgozni stb.


Amúgy külföldön nem így van ez, de Magyarország jeleskedik a fent leírtakban.


A tejelés meg elég érdekes dolog... Beteg vagy, és neked kell fizetned, hogy értse meg? Azt még megérteném, ha valóban lébecolni akarsz és akkor fizetsz, de tiszta lelkiismerettel miért kéne fizetned?

2019. ápr. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon jol latod a helyzetet. Sajnos en sem tudom a megoldast.
2019. ápr. 25. 18:56
 6/6 anonim ***** válasza:
#1 a pszichiátria nem egy tudományág, hanem egy intézmény
2020. febr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!