Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van arra magyarázat, hogy...

Van arra magyarázat, hogy miért van az egyik nap nagyon durva pánikrohamom, előző nap meg teljesen jól vagyok? Úgy hogy nem történt semmi kiváltó esemény.

Figyelt kérdés
Nem értem az egészet. Egyik nap iszonyatosan szédülök, teljesen kába vagyok. Másiknap a gyomromra megy a stressz. De a legrosszabb ami most is van mikor szörnyű félelemérzet van bennem egész nap, amitől időnként remegek is és halálfelelmem van. Legalább ugyan azok a tünetek lennének. De lehetetlen megszokni és felkészülni arra, hogy napi színten változik. Az életemet is teljesen értelmetlennek érzem és egy csődnek. De ez sincs mindig így, nem mindig ilyen rossz. Nem értem az ilyen gyors változás okát. Miközben sok sok rossz dolog és szenvedés után most jó irányba indultak a külső tényezők. Kérlek segítsetek, hogy megértsem, és hatékonyabban tudjak valamit kezdeni ezzel az egésszel. (Pszichológus nem használt, már többnél jártam, csak időpazarlás volt)

2019. ápr. 25. 11:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Van magyarázat. Nem csak azok a dolgok okoznak közérzet hullámzást, amikkel tisztában vagy, hanem azok is, amikkel nem. Időjárás, frontok, légnyomás, mit ettél, ittál, mit álmodtál. És még a gondolataid is.
2019. ápr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Akkor mi a megoldás?
2019. ápr. 25. 11:48
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is pánikrohamaim vannak, jelenleg most is, aludni szerettem volna, de alig kapok levegőt, halálfélelmem van, nekem a frontin szokott segíteni, nem tudom mitől van, de borzalmas, kibírhatatlan, te ilyenkor mit szoktál csinálni, hogy elmúljon, illetve mennyi idő alatt múlik el?
2019. ápr. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nekem a frontin nem segít. Sőt kaptam már attól is pánikrohamot mert úgy levitte a vérnyomásom. Semmit, folytatom amit addig csináltam és próbálok nem foglalkozni vele. De mindennaposak a rosszullétek és az egész életemet tönkreteszik. Nincs is túl sok értelme így az egésznek, szinte semmi öröm nem jut csak a szenvedés.
2019. ápr. 28. 07:06
 5/20 anonim ***** válasza:

Nekem 2 éve volt az első pánikrohamom, elég ritkán jelentkezett, most viszont szinte minden nap, van hogy gyengébb, van hogy erősebb, az én életem is tönkre teszi, megnehezíti a mindennapjaim, de ezzel együtt kell éljünk sajnos, teljesen átérzem mit élsz át.

Neked milyen tünetek jelentkeznek mikor pánikrohamod van?

2019. ápr. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
3,5 voltam 24 éves lány
2019. ápr. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Változó. Nekem nem mindig egy roham jön janem egész nap rossz a közérzetem és betegnek érzem magam. Szorongás, hasfájással, szédülés, kábaság, nyomasztó érzés, hidegrázás, fejfájás, remegés, halál vagy megőrüléstől való félelem, tehetetlenség érzése, hirtelen leizzadás, ájulás érzés, heves szívdobogás, hirtelen jelentkező álmosság, vérnyomásesés, fulladás. Az utóbbi a legjobb mert akkor tudom, hogy csak pánikroham nem betegség okozza. Az az egy amit tudok kezelni. A többi szörnyű. Főleg ha mint egyszerre van. 😣
2019. ápr. 28. 16:47
 8/20 anonim ***** válasza:
Nekem halálfélelem, attól rettegek, hogy bele bolondulok ebbe, fulladás, hasmenés, hasfájás, beképzelek dolgokat, voltál orvosnál egyébként?
2019. ápr. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Ha pszichiáterre gondolsz akkor igen. De csak felírták a legális drogot és lesajnáltak. Nem váltottam ki mert a mellékhatások rosszabbak voltak mint amit érzek.
2019. ápr. 29. 10:10
 10/20 A kérdező kommentje:
Korábban több pszichológushoz is jártam, de semmi értelme nem volt. Komolyan még egy hasznos tanácsot sem tudott egyik sem adni.
2019. ápr. 29. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!