Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás okozhat nehézlégzest?

Szorongás okozhat nehézlégzest?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok és olyan gonddal küzdök, ami nagyon zavaró számomra. Nehézlégzés. Mintha nem kapnék rendesen levegőt, vagy nemtudom. Most tavasszal el van dugulva az orrom és csak a számon tudok levegőt venni. Fel éve dohányzom.


Szorongok kB napiszinten, félek hogy a tüdőm beteg. Rák, COPD, vagy akármi ilyen.. Egész nap ezeken jár a fejem, hogy bakker én rákos vagyok. 2 napja köhögés is jött balama3, minimális váladékurítéssel.


Mondjuk, már 12 órája nem gyújtottam rá, és a szervezetem elkezdte az ontisztitast a dohányzás miatt és azért kohoghetek?



2019. ápr. 26. 09:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Félsz hogy tüdőbeteg vagy akkor minek cigizel??
2019. ápr. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Le akarom tenni. Elég volt. Csak félek, hogy fel ev alatt annyi károsodás érte a tudomet, hogy vége. Ezen a héten 2 dobozzal szívtam el, múlt héten 1, előtte való héten szintén 1. Mocskosul félek, hogy elvisz a rák.
2019. ápr. 26. 09:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért a rák nem alakul ki ilyen hamar. Hosszú évek során alakul ki, aki több évtizedeken keresztül cigizik.
2019. ápr. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha ennyire félsz, hagyd abba a cigizést és menj el egy tüdőröntgenre,hogy meg nyugodj.
2019. ápr. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az lesz. 3 hónapja voltam tudoszuron, mindent rendben találtak.


Egyfolytában a légzésemre figyelek, és folyton elkezdek azon stresszelni, hogy megint mintha alig kapnék levegőt

2019. ápr. 26. 10:03
 6/8 anonim válasza:

Szorongás alatt ez teljesen normális nekem is volt ilyen. Volt mikor arra keltemfel, hogy nem kapok levegőt. És úgy tűnik, hogy azért szorongsz mert amikor nem kapsz levegőt akkor gyártod a sok rossz gondolatod hogy biztos ezért/azért nem kapok levegőt és ez erősiti a szorongásod!

Meg kell nyugtatnod magad, hogy minden a leg nagyobb rendben van veled.

A dohányzás pedig kb 15 év múlva tesz kárt a szervezettel azt is csak akkor ha napi 2/3 doboz cigit szívsz el! Úgy hogy csak nyugi nem vagy "rákos"!! 😔

2019. ápr. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha pánikrohamom van begörcsöl a légcsövem, szorul nyom a mellkason. Leginkább az asztma rohamhoz tudnám hasonlítani. Mondjuk nekem az is van egy kevés az allergiáim miatt. Nagyon bepánikolok olyankor hogy megfulladok, na ez tipikusan az a helyzet hogy a pánikom is pánikol.
2019. ápr. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tedd le a cigit azonnal és ne figyeld a légzésedet. Nem lesz semmi baj. Ha jó az idő pedig menj sokat kirándulni, erdőbe, sportolj és kitisztul a tüdőd. Igen szorongás okozhat nehézlégzést! Nincs semmi bajod még, de ha tovább cigizel lesz.
2019. ápr. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!