Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek szégyen az idegöss...

Szerintetek szégyen az idegösszeomlás?

Figyelt kérdés

Egy fiú osztálytársamról van szó. Gimnáziumban tanulunk, 11. osztályban, 17-18 évesek vagyunk.

Szorongó alkat, de ha jó fejek vele, barátságos, rengeteg mindenről lehet vele beszélni, nem cseszeget senkit, helyes arcú, segítőkész, de ez utóbbit inkább kihasználják.

Nem egy dühöngő, állat típus, de sajnos sokszor bántották vagy levegőnek nézték - talán mert elvontabb - és ezt legtöbbször jókedv-tettetéssel kompenzálta, holott érezni lehetett, hogy szenved.

Márcsak a tanulmányi eredményeiből is: alig hoz már ki magából 3-asnál jobb jegyet, még azoknál a tárgyaknál sem sikerül neki, amik érdeklik, amiket szeret.

2 tantárgyból bukásra is áll.

Ez önmagában is aggasztó, mert nagyon jó képességű valaki, de ez már az egyetemi továbbtanulását is veszélyezteti, nem is akármilyen szinten, ő meg láthatóan belefásult már ebbe.

Most ott tartunk, hogy kb. 2 hete pánikrohamok jöttek rá, nem is volt emiatt suliban 1 hetet.

Aztán ofőtől jött a hír a múlt héten, hogy ifjúságpszichiátriára szorul pszichotikus szintű idegösszeomlás miatt - tehát hallucinál is, bár nem agresszív - akár 2-3 hetet is bent fekvéssel, zárt osztályon.

Úgy hallottam Rivotrilt és Kventiaxot is bőven kap, és majd otthon is kell szednie.

Magántanulói státuszt is lebegtettek a szülei, mint alternatívát.

Félek, hogy mi van ha annyira rámegy az egészsége, hogy sem az egyetem, sem a munka terén nem fogja tudni megállni a helyét.

A családi körülmények egyébként rendezettnek mondhatóak.

A legdurvább, hogy az osztálybeli keménymagot ez láthatóan nem különösebben izgatja, bár azért a legtöbben megdöbbentek.

A tanulmányi eredmény és/vagy a munkában való helytállás szerintem kisebb probléma lesz igazából nála egy olyan helyzetben, ha neadjisten gyógyszerfüggővé válik, és 20 éves korára egy motiválatlan emberi roncs lesz.

Hogyan segíthetnék neki, hogy bátran szembenézzen ezzel a helyzettel és elfogadja?

Egy aggódó lány osztálytárs


2019. ápr. 26. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, ebben a fostos országban annak számít.


Külföldön teljesen másképp vannak a dolgok a mentális betegek ugyanúgy el vannak ismerve, mint akinek valamilyen fizikális gondja van.

2019. ápr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonymousreview60 ***** válasza:

Nem szégyen, állapot, mint kerekesszékesnek vagy szőkének lenni. Te egységnyi edzéssel 12 s alatt futod a 100 m-t, ő 18 s alatt.

"fjúságpszichiátriára szorul pszichotikus szintű idegösszeomlás miatt - tehát hallucinál is, bár nem agresszív - akár 2-3 hetet is bent fekvéssel, zárt osztályon" Amikor nem zárt osztályon lesz, annyit tehettek, hogy bátorító, nem lesajnáló stílusban látogatjátok, meghallgatjátok, beszélgettek a céljairól, álmairól, ha kéri, segítetek a tanulásban, stb. Legfeljebb ennyit tehettek.

Értem, hogy nehéz ezt felfogni, de az életben vannak olyan helyzetek, amik ellen az embernek nincs ellenszere.

A kemény magra meg ne haragudj. 11.-es korban nem az a dolguk, hogy másokat támogassanak, hanem tanuljanak, megtanuljanak élni. Ha nem ölik egymást, aput, anyut, az már jó.

2019. ápr. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Innen látatlanban nehéz messzemenő következtetést levonni a srác rehabilitációját illetően. Lehet, hogy ahogy írtad, "20 éves korára egy motiválatlan emberi roncs lesz". Ez még nem zárja ki, hogy 25-30 évesen a lehetőségeihez mérten talpra áll, még ha talán sosem lesz 100% a régi. Érintettként mind2 példával találkoztam.

Ha ez segít, kicsit mintha a régi önmagamról írtál volna, a srác korában detto u.ezeket a lépcsőket végigjártam, és bár minden eset más, nekem sokat segített volna, ha valaki meghallgat, támogat. Ebben tudsz neki segíteni. Ezzel együtt neked is el kell fogadnod, hogy nem te fogod őt meggyógyítani, de ez nem is a te feladatod. Ha tudod, látogasd meg.

2019. ápr. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!