Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Mentális egészség

A kérdés

Rettenetesen kivancsi lennek hogy ez mi lehet? Szerintetek?

Sziasztok! Szoval az en tortenetem tobb mint ket eve kezdodott amikoris arra ebredtem, hogy nem kapok rendesen levegot, nem megy le a levego nekem. Orvosi kivizsgalasok sora, minden negativ.. ez az elejen nagyban befolyasolta az eletemet, nagyon elrontotta a kedvemet. Pl ha ehes vagyok akkor ez az erzes rosszabb, jobban nyom, ha ettem utana kellemesebb. Egy helyben allva is szornyu, asitozas sohajtozasok sora.. volt egy evig egy baratnom ezutan, 2018 marciusatol, nagyon szerettuk egymast es ez az erzes nem is nyomott ennyire, mikor vele voltam eszre sem vettem, mondhatni ha nem koncentraltam erre akkor nem volt jelen.. de mikor nem is voltam vele akkor sem nyomott annyira, mert szerintem a szerelem erzese elnyomta es csak a volt baratnomre gondoltam!

Alvas kozben nem kelek erre, de mint mondtam ha ehes vagyok rosszabb, eves utan jobb egy kicsit, sohajtozas es asitozas sora..

aztan szakitottunk nemreg, egy honapig annyira elnyomott a szakitas meg az elveszitese, hogy akkor sem vettem eszre, aztan egyik nap eszembe jutott, es most azota megint jelen van.

Na mar most kb olyan szinten szerintem mint baratnom elott..

Teljesen el vagyok keseredve, szeretnek boldog eletet elni de az a “dolog” teljesen elveszi a kedvemet... nem tudom mi lehetne erre a megoldas.. mikor a legzes maga teljesen tudatunkon kivuli nekem ez mas, pedig fiatal vagyok..

Ha van barmi tapasztalatotok vagy segitseg ne tartsatok magatokban! Koszonom

ápr. 26. 21:50  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Szerintem ez neked pszichés.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/13Időpont ápr. 26. 22:04 Privát üzenet
9abor nevű felhasználó válasza:

Szia ezek a kéretlen automatikus gondolatok kategóriájába tartoznak amik rendre mindig komoly negatív érzelmekkel járnak. Szerintem ez meg nem a fóbia kategória. Próbálj megoldást találni mikor barátnőm volt és szinte nem éreztél semmit ugye?

Ui: privat uzenetben tudok tovabb segiteni sajat tapasztalatom alapjan. Gabor

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/13Időpont ápr. 26. 22:08 Privát üzenet
Ez a légszomj, pszichés. Állandóan figyeled, monitorozod önmagad, amikor megvolt a barátnőd, erre nem volt időd. Lehet, hogy szorongós vagy, és visszatartod sokszor a levegőt. Ne aggódj, nem fogsz megfulladni. Rá tudsz guglizni a helyes levegővételre.

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/13Időpont ápr. 26. 22:18 Privát üzenet
A megoldás: relaxáció (napi 3x autogén tréning), és a délutánit követően visszatartott légzés gyakorlat.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/13Időpont ápr. 28. 20:10 Privát üzenet
Mellkas ct is volt? Mert ha az is negatív akkor el kéne terelned a gondolataid erről.

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/13Időpont ápr. 29. 15:33 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem volt mellkas ct, de vervetel, akg, ultrahangos vizsgalat, szivemen is ezek mindd voltak es mindd negativ, es meg sorolhatnam mi volt

# 6/13Időpont ápr. 29. 16:02 Privát üzenet
pánikbetegség is lehet.

A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/13Időpont ápr. 29. 16:44 Privát üzenet
De ha nem kapsz levegőt az a tüdődet érinti elsősorban. Legalább egy röntgen kéne.

# 8/13Időpont ápr. 29. 16:51 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Na rontgen azaz, az volt, semmi nem volt rajta😄😄

# 9/13Időpont ápr. 29. 17:00 Privát üzenet
Azért azt tudd, hogy nem túl részletgazdag. Mi lenne ha nem foglalkoznál a légzéseddel. Hátha elmúlik.

# 10/13Időpont ápr. 29. 21:48 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kiváncsi lennék a nő és a rendőr párbészédére? Nő tudott beszélni? Mi zajlott le. Nőnek nem kellet dolgozni mennie?
Mi értelme van az életnek? Miért érdemes élni? Ha egyszer meghalunk úgyis, miért érdemes küzdeni és bármit is tenni? Megosztanám veletek anonimként a látásmódomat, az életem egy...
Rettenetesen álmos vagyok, ideje lenne csökkenteni a nyugtatót? Ti mit tennétek?
Generalizált szorongásom van, amit nem sikerül enyhíteni. Kíváncsi vagyok a véleményetekre, tapasztalatokra! Jártatok már így? Normális válaszokat szeretnék.
Fiatal vagyok de rettenetesen kihagy az emlékezetem. Mit tegyek?
Nagy help! Durván hipochonder vagyok. Már rettenetesen sok mindent beképzeltem magamnak + ocd-ben is szenvedek ha ez az. Mi tévő legyek?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Mentális egészség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!