Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus tud segíteni,...

Pszichológus tud segíteni, hogy tudjak javítani a szakmámmal való viszonyomon?

Figyelt kérdés

Vagy abban segíteni, hogy rájöjjek, hogy helyre akarom-e rakni a dolgot, vagy válltanom kellene-e másra.


Se veled se nélküled viszonyban vagyok az informatikával. 26/F



2019. ápr. 28. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Kérdező én nagyon remélem, hogy tud mert én is (többek között) pályaválsztás miatt keresek segítséget. Ha találsz időközben szakembert akkor mindenképp ajánld meg írj róla véleményt mert nem vagy egyedül a problémáddal.

De be kell vallanom jelenleg csak a pszichiátereket tartom hitelesnek.


A környezetemben azok, akik pszichológushoz járnak csalódni szoktak, mivel (gondolom a több kezelés több pénz elv miatt) sokak nem csak az "alapproblémádat" akarjàk kezelni. Ráadásul néha ebbe is beletörik a bicska. Például egyik haverom pánikbetegség miatt kifizetett 10 alkalmat valakinek akiket sokan ajánnlottak pszichológuskeresőn kifejezetten erre a problémára, de jelenleg a helyzete nem javult (még mindig vannak pànikrohamai), nem tudta kezelni az okot sem, ràadásul az utolsó alkalommal volt pofàja ajánlani egy másik szakember másik kezelését mert nincs párja az ismerősömnek, és ezt ő mentális problémának könyvelte el... Én eléggè felháborodtam rajta.


A másik gond pedig szerintem az, hogy Magyarországon kevés erre irányuló szolgàltatás van (több okból). Ahhoz, hogy megoldást találj, kell egy személy aki felméri a kompetenciáidat, a mentális állapotodat és lehetőségeket ajànl neked. De hogyan fogod lélektanilag kezelni azt hogyha te x évet tanultál (egyetemen, otthon,bootcampeken vagy OKJn) majd közlik veled, hogy legfeljebb kapálásra vagy alkalmas? (bevallom, hogy nekem valószínűleg ezt fogják mondani, nem tudom mit lehet kezdeni ezzel a krízissel)


Az ehhez legközelebb álló szolgáltatásokat itt találod, de nem tudok véleményt írni, mert nem vettem igénybe egyiket sem:

[link]

[link]

[link]


Ha úgy érzed nincs baj a képességeiddel, csak kezded unni a munkád, akkor lehet többet segítene ha egy lelkes kollégáddal beszélgetnél egy jót. Így leesne neki miből ered a hozzáállása, és meg van-e benned ugyanez (meghàt ez ingyenes is lenne 😁).

2019. máj. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, bocsi az elírásèrt, telóról vagyok. Helyesen "akit sokan ajánlottak*" lett volna. Elnézèst ha van még valami. 😅
2019. máj. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
...na vegre kapiskaljatok...a szakma csak eszkoz a celokhoz es nem kell eroltetni ami nem megy...elvegeztel eveket... de amatorkent meg jo lehetsz es a kis alkalmatlansag szakbarbarokat szuli ne varj karriert ez a szakma csak gyors felfogasu kreativ onbizalommal es megoldasi keszseggel intuicioval vegezheto a mai elvarasok szerint de otthoni kiserletezesekre elemzesekre mas szakmakhoz valo info beszerzesre kivalo ha nem vagy egy zseni ne harcolj hanem igazodj a kornyezetedhez es tanitsd nekik meg az ordogi kutyuk hasznalatat karbantartasat....
2019. szept. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
NEM
2019. szept. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!