Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mivel lehet növelni az önbizal...

Mivel lehet növelni az önbizalmat?

Figyelt kérdés

Huszon éves vagyok. Alacsony az önbizalmam, önértékelésem.

Csöndes vagyok nem vagyok elég határozott.

Szorongok társaságban nem tudom magam adni.

Feszült vagyok és érzékeny.


Félek, hogy át megy szociális fóbiába, depresszióba a dolog. Hogyan tudnék ezen változtatni?

Érdemes ezzel pszichológushoz fordulni?



2019. ápr. 28. 18:07
 1/3 anonim válasza:
100%

Nekem sem volt soha önbizalmam, ennek ellenére viszont mindig imádtam a humort, ìgy aztán sokszor kerültem a társaság középpontjába. Emiatt egy idegen egyből nagy önbizalmat társít hozzám,a legtöbben ki se néznénk belőlem, hogy mennyire tartottam már csak attól is, ha egy fehér felsőt kellett felvegyek.

Sokat mondogattam magamnak, hogy "nyugodtan felveheted ezt meg azt, kit érdekel, mások mit mondanak". Olyan sokat mondogattam ezt, hogy ma már simán felveszek kicsit rövidebb felsőt is, színesebb kabátokat.


Persze nálam az önbizalomhiány főként ruházkodás tekintetében nyilvánult meg, mivel mindig extrovertált voltam. Nem mondom, hogy mostmár tökéletes az önbizalmam,de klasszisokkal előrébb van, mint egy éve.

Esetleg mondogasd te is magadnak, hiszen ha gyakran teszed ezt, önkéntelenül el is fogod hinni.

Sok sikert😊😊

2019. ápr. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Semmivel, keress olyan hobbit és embereket akikkel passzolsz.
2019. máj. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A KIP nevű terápiában van ilyen szakasz.
2019. máj. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!