Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak pánikroham...

Mit csináljak pánikroham ellen? Megőrülök.

Figyelt kérdés

Legtöbbször éjszaka jön rám nagyon rossz érzés. Kényszer képzelődésem van. Például, hogy körbe kell sétálnom a várost 1 perc alatt, de ez lehetetlen és pánikolok. Nem tudom lenyugtatni magam pedig próbálom. Vagy ha rágondolok, hogy szakítunk párommal akkor is hasonló pánikom lesz, vagy hasonló ilyen dolgok.

Régen jártam orvoshoz, de semmit sem segített.



2019. ápr. 28. 22:22
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Próbáltam a pszichológusommal meditálni. De nem ment.

Szerintem se vagyok skizofren... sot biztos

2019. máj. 2. 21:49
 12/13 anonim ***** válasza:
70%
Hát, ez pont az a betegség, amit egyértelműen nem a beteg diagnosztizál magának. Ez a kényszergondolat, hogy körbe kell sétálnod a várost egy perc alatt, meglehetősen túllépi a racionalitás kereteit.
2019. máj. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
23%
12 szerinted ez nem az a "betegség" amit egyértelműen lehet diagnosztizálni. De te itt a gyikon laikusként rögtön diagnosztizálod és meg is tömnéd egy rakás legális droggal amiről az életben nem fog tudni leszokni. Gratulálok! Hallgass Feldmár Andrást a neten. Van fent sok előadása hátha segít. Ne csinálj semmit a rohamok ellen. Annál rosszabb lesz. Próbáld megadni magad a dolognak és elfogadni, hogy ez van. Minél jobban küzdesz annál rosszabb. A levegővételre figyelj közben. Lassan vedd az orrodon keresztül és lassan és hosszan fújd ki a szádon. Picit segíthet. Az okok....elfojtott érzelmek, elfojtott vágyak, tehetetlen düh. Lehet meg akarsz felelni másoknak és nem figyelsz közben arra te mit szeretnél, neked mi lenne a jó, és már el is felejtetted mire vágynál. Próbálj erre figyelni. Csak akkor egyél ha éhes vagy, azt amit igazán kívánsz, ugyan így az ivással, az alvással....és szépen sorban mindennel. Kerüld azokat a dolgokat amit nem szívesen teszel, és ezt merd kimondani. Nyilván iskolába kell járni de azért sok dolog van ami nem kötelező mégis szó nélkül megteszi az ember. Keresd azt ami örömöt okoz. Olyan dolgokat amikben sikerélményed lehet. Ez megerősít. Tudatosan tereld el a gondolataid arról mi lenne ha szakítanátok. Felesleges ezen gondolkozni. Egyébként ha úgy lenne azt is kibírnád hidd el. De ezen a hídon lehet nem, vagy nem most kell átmenned. Próbálj a jelenben maradni és az adott pillanatból kihozni a maximumot a múltból már nem, a jövőből még nem tudod. Nem vagy beteg, csak megijedtél valamitől. Lehet segítene ha kitalálnád mi az. Én is pánik"beteg "vagyok. Szerintem ez nem betegség hanem egy állapot. Reakció a minket ért dolgokra.
2019. máj. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!