Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire volt ez szakszerű...

Mennyire volt ez szakszerű ellátás/viselkedés, ha az volt? (Öngyilkosság)

Figyelt kérdés

17 évesen öngyilkossági kísérletem volt, nem lényegesek az okok, de így utólag, (23 vagyok) elég érdekesnek tartom a "kezelésem".

Egyrészt egy 20 perces beszélgetésnek is nehezen mondható valami után mondta rá az orvos az állapotomra hogy kevert szorongásos depresszió, rá is lett írva a leletemre.

Utána xanax és terápia jött.

A terápián az orvos családjáról beszéltünk egy órát, már kívülről tudtam minden rokon életét, a rólam szóló rész kb 10 perc volt, általában a meglepett kérdéseivel teletűzdelve, hogy: Tényleg?

Ezt az időpazarlást meguntam 3 hónap után, és megmondtam neki, hogy nem kell nekem a gyógyszer, meg a terápia se. És bólintott egyet, hogy oké.

Soha többet nem találkoztunk. Akkor örültem, ma már nem annyira, mivel ha akkor jobban foglalkozik velem, talán nem lennék ilyen állapotban. Ez így szokás? Így állítani fel diagnózist, meg kiskorút saját kérésére csak így elereszteni? Érdekelne



2019. ápr. 29. 00:26
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Semennyire nem volt szakszerű, de gyakori az ilyen Magyarországon. Az orvosok bele vannak fásulva a sok "hülye""betegbe", nem is érdekli őket a sorsuk, meg nem is nagyon érdekük, hogy jobban legyenek. Gyógyszert neki, oszt' hadd szaladjon. Úgyis lesz helyette 30 másik. Ne vedd magadra, ez nem a te hibád.
2019. ápr. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A depressziót az öngyilkosságból kifolyólag nem túl nehéz diagnosztizálni, más okból testileg egészséges ember nem lesz öngyilkos. A szorongás megállapításához is elég lehet 20 perc. Azt viszont te is tudod, hogy a beszélgetésnek nem róla kell szólnia, hanem rólad, de hogy elengedett, az nyilván azért volt, mert látta, hogy egészséges vagy. Csak azt nem értem, hogy 3 hónap xanaxot hogy tudtál egyik napról a másikra abbahagyni. Milyen állapotban vagy, amire úgy utaltál, hogy "ilyen"?
2019. ápr. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgyálltam le róla, hogy egy hétig fele mennyiséget szedtem, utána semmit. Ezt mondta, ezt csináltam, egyébként sem éreztem tőle semmit, azt sem tudtam, konkrétan milyen változásnak is kéne lennie. Előtte sem voltam idegeskedő típus, utána se. Három év nagyjábóli stabilitás után összeomlottam, két éve anorexia, öngyilkossági hajlam, önsértés, iszonyatos hangulatzavarok és disszociációk stb...elvileg tisztázódott hogy borderline vagyok. Csak elszomorít, hogy esetleg már akkor tehettem volna ez ellen valamit.
2019. ápr. 29. 00:46
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
hiszed vagy sem de egy szakképzett pszichológus 10 perc beszélgetésből megtudja állapítani hogy van e valami pszichés bajod
2019. ápr. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A diagnózis felállítása még szakszerű volt, az összes többi abszolút nem, csak sajnos magyar viszonylatban ez általános. Ritka, ahol nem.
2019. ápr. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem volt szakszerű, és nagyon sajnálom a Veled történteket. Ha van kedved hozzád hasonlóval beszélgetni, írj nyugodtan. Én bipoláris vagyok. (24)
2019. ápr. 29. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10%
És én vagyok lepontozva mert azt állítom,hogy a pszichiáterek gyógyszerfelíró sarlatánok. Itt a bizonyíték. Aztán nekem ne jöjjenek a schientológiával vagy mivel.
2019. ápr. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Egyrészt egy 20 perces beszélgetésnek is nehezen mondható valami után mondta rá az orvos az állapotomra hogy kevert szorongásos depresszió"


Igenis meg nem is. Egy beszélgetés után az orvos csak azt mondhatja, hogy szerinte mi áll a háttérben, de konkrétat a tesztek kiértékelésével mondhat.


***


"A terápián az orvos családjáról beszéltünk egy órát, már kívülről tudtam minden rokon életét, a rólam szóló rész kb 10 perc volt, általában a meglepett kérdéseivel teletűzdelve, hogy: Tényleg?"


Nem jó. Egy terápia lényege, hogy felvázolod a helyzeted majd a háttérben elkezdtek kutatni, szóval visszavezetitek, hogy mi mindennek a gyökere és az alapján kerestek megoldást a gondra. Erre 10 perc nem elég.


Ráadásul nem tanácsos az orvosnak magáról kiadnia dolgokat, főleg, ha a terápia idejéből rabol illetve ezzel hamis képet alakíthat ki a páciensben, ami a kapcsolatukat illeti.


***


"3 hónap után, és megmondtam neki, hogy nem kell nekem a gyógyszer, meg a terápia se. És bólintott egyet, hogy oké."


Na ez egy netto ökörség az orvos részéről. Egyrészt, 3 hónap után egy pánciest se állítanak le a gyógyszerről; el kell telnie némi időnek - és utána se úgy néz ki, hogy "Jó, akkor ne szedd, csá", hanem, ahogy fokozatosan növelik az adagot, úgy fokozatosan csökkentik le, lassan.

2019. máj. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az első részhez még hozzátenném; engem SOS bevittek a pszichiátriára anno, de szerencsére nem tartottak bent, mert volt akit tudtam hívni és a felgyülete alá helyeztek 3 hétre.


Ott a doki beszélgetett velem 20-30 percet; azt meg tudta állapítani, hogy a depresszió alakult ki nálam. Utána elmentünk a pszichiáterhez a kerületemben, akihez már be voltam jelentkezve. Nála megcsináltam a teszteket meg elbeszélgettem vele. A végén elmondta, hogy előzetesben azt tudja mondani, hogy ez egy olyan valami, amiből majd évek után skizofrénia kialakulhat, ha nem kezelik rendesen. Visszamentem, amikor kiértékelték a teszteket és mondta, hogy ez Borderline.


Kb így kell kinéznie, tapasztalataim szerint.

2019. máj. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó a választ. Hát nekem úgy nézett ki, hogy bevittek, ott már "az" volt a megnevezésem 😂 utána beszélten egy nővel, aki megkérdezte, miért akarok meghalni. Én őszintén el akartam volna kezdeni beszélni, aztán leállított, és azt mondta: "akkor..családi problémák és szerelmi gondok. Maradhat?" Semmi köze nem volt ehhez valójában. Még a kísérőmnek is tátva maradt a szája. Aztán egy nap embertelen bánásmód, semmi étel, semmi víz, a folyosó közepén ájulhattam el, de az ápolók elszaladtak mellettem, és még sorolhatnám. Utána jött ez a szép "terápia" része. Időnként úgy érzem, az az egy nap és a terápia nagyobb trauma volt, mint maga az öngyilkosság
2019. máj. 2. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!