Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kene tennem, ha nagyon...

Mit kene tennem, ha nagyon nagyon nem akarok élni de meghalni sem szeretnék?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném, ha nem írnátok olyanokat, hogy a helyzetem egyáltalán nem egyedi, meg ez nem a világ vége, stb mert ezzel én is nagyon jól tisztában vagyok, de az érzéseimen nem tudok változtatni. Lassan 1 éve szétmentünk a barátommal, akivel nagyon sokáig együtt voltuk, együtt nőttünk fel, együtt érettségiztünk, együtt mentünk egyetemre is, stb. Nagyon csúnya szakítás volt miattam, nincs kedvem részletezni se, mert most nem ez a lényeg. Azóta borzalmasan vagyok lelkileg, volt már egy öngyilkossági kísérletem, de sajnos nem jött össze. , pedig akkor megkíméltem volna magam ettől a sok szenvedéstől mert esküszöm hogy azóta nem volt egy tényleg boldog percem se, szinte mindig eszméletlen szarul érzem magam, minden egyes nap, amit azelőtt sosem éreztem. Hiába is részletezem mert aki nem érxett ilyet, annak fogalma sincs, hogy ez milyen, én se hittem el, hogy létezik ilyen. Minden eddig érzett fizikai fájdalmamnál ezerszer rosszabb és nem tudok tőle szabadulni. Már annyira állandósult, hogy ok nélkül előjön, folyamatosan. Sírva kelek, sírva fekszem, kb mindig sírok vagy síráshoz közel állok. Persze amikor beszélek másokkal és nem egyedül vagyok a gondolataimmal akkor elviselhető, mert a beszélgetésre koncentrálok. Konkrétan semmit nem élvezek. Tavaly az egész egyetemen a 3. legjobb tanuló vpltam, versenyekre jártam, ösztöndíjat nyertem, sikeres voltam es nagyon összeszedett. Most már azt sikernek tudom be, ha bemegyek arra a 2 órámra egy héten amire be kell járnom. Félek hogy meg fogok bukni mindenből, mert nem vagyok képes összeszedni magam, pedig tavaly szinte csak ötöseim voltak. Mindegy amúgy nem is érdekel annyira a suli, csak pazarlom az időm ott meg a pénzem. Egyébként dolgozom is, meg igyekszem mindig csinálni valamit, találkozni másokkal, de abban a pillanatban, hogy magamra maradok a gondolataimmal elviselhetetlen fájdalmat érzek belülről, vagy nem is fájdalom ez, nem tudom mi ez, csak nem tudom elviselni. Egyszerüen komolyan nem látom értelmét élnem. Semmi nem érdekel. Komolyan semmi. Annyira nem látom célját annak hogy éljek, mikor ennyire boldogtalan vagyok és semmiben nem látom örömöm. Minden ami régen érdekelt és imádtam csinálni, már nem tudom élvezni. Alapvetően nagyon könnyen boldoggá lehetett tenni, minden kis szarnak tudtam örülni, most meg vehetek magamnak akármit/csinálhatok akármit, semmi nem tud egy kicsit se boldoggá tenni. Úgy érzem tönkrement az életem, nem tudok már senkiben megbízni vagy szeretni. De engem se szeret senki úgy, ahogy én szeretném. Soha senkinek nem leszek igazán fontos. Ja, lehet hogy szeretne más, de mindenki csak ideiglenesen, senki nem örökké. Akkor meg mi az értelme? Semmi értelme az életnek, ha úgyis elhagynak, akinek egyszer a világon a legfontosabb voltál és mindig számíthattál rá letiltott es szarik rád. Az egész egy hazugság, mindenki azzal áltatja magát, hogy van örök szerelem, pedig múlandó, semmi nem tart örökké. Nekem csak ez volt fontos, hogy valaki feltétel nélkül szeressen és mindig számíthassak rá, de mindenki megváltozhat, bárki gondolhat egyet és dönthet úgy, hogy nem kér már belőlem. Ami mindegy is igazából, mert én már ezek után senkiben nem tudok megbízni, vagy szeretni. Erre hiába mondjátok, hogy majd elmúlik, meg hogy idővel jobb lesz, egyrészt egyre csak rosszabb és most nem tudom elviselni, nem tud érdekelni a később. Győzködni is teljeden fölösleges bármivel is, tudom hogy nem így kene gondolkoznom, de egyszerűen képtelen vagyok másképp gondolkodni, nem megy. Fogalmam sincs honnan volt eddig erőm kitartani, de azt érzem, hogy már nagyon végén járok a lelkierőmnek. Voltam már pszichológusnál, meg pszichiáternél, mindig megállapítják, hogy nincs különösebb bajom, nem tudom, ha épp beszélek valakivel meg foglalkoznak velem akkor nem vagyok ennyire nyomorúságos, gondolom ezért. De már nem tudom, hogy ki fogok-e bírni 1,5 hónapot, ha be is jelentkezem újra pszichológushoz, addig nem tudom, hogy bírom-e. Nem akarok bekerülni pszichiátriára se, mindjárt vizsgaidőszak es 270 ezer volt a tandíjam, nem szeretném csak úgy kidobni azt az ablakon, plusz a munkahelyem se hagyhatom ott csak úgy, mert lehet, hogy vissza se tudnék menni. Legjobb az lenne ha kapnék valamit, ami küt annyita, hogy ne legyek ilyen szarul. Szedtem gyógyszert, de nem voltam tőle sokkal jobban, meg mindig megmondták, hogy nekem nem kell gyógyszer. Az egyetlen amiért nem akarom megölni magam az az, mert tudom, hogy mennyi mindent szerettem volna csinálni az életben es mert nem akarom ezt tenni az emberekkel akik szeretnek (bár az túlzás hogy szeretnek, de biztos utálnának, ha mégegyszer megcsinálnám, meg nem akarok csalódást okozni). De ebbe én már nem tudok kapaszkodni, mert azt érzem, hogy az a valaki, aki ezt a sok dolgot szerette volna és mindig életvidám volt, az már nagyon rég meghalt és soha többé nem leszek már olyan. Azt érzem hogy senki nem vesz komolyan, se az orvosok, se a szüleim, teljesen hasznavehetetlen hulladéknak érzem magam és nem tudom elképzelni, hogy valaha is össze tudom magam szedni. 21 éves vagyok, bár igazából teljesen mindegy.
2019. ápr. 29. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Hát figyelj....én megmondom őszintén, sosem értettem, hogy egy szakítás miatt, hogy kerülhet valaki ennyire padlóra, a környezetemben sem tapasztaltam ilyet soha. Ahogy olvastam az írásod teljesen elképedtem...tudom, hogy írtad, hogy milyen válaszokra nem vagy kíváncsi, de ezen mindenki átesik legalább egyszer az életben. Én is 21 éves voltam amikor 5 év után szakítottunk az akkori barátommal, nem voltam jól tény, de hamar felszedtem magam a padlóról, mert úgy voltam vele, hogy ez legyen életem legnagyobb problémája, ez csak egy szakítás, és kész. Nekem segített a tudat, hogy ha ő már nem akar velem lenni, akkor én miért akarnek?! amit te csinálsz szerintem, az csak önsajnáltatás, bocsánat.. pár évvel vagyok csak idősebb nálad, de tudod, én nemrég veszítettem el a párom. Együtt éltünk, Ápoltam, vele voltam, végig néztem, hogy romlik az állapota. Nyárra terveztük az eljegyzést, gyerekeket mindent. Együtt akartuk leélni az életünket. Ez az amiről tényleg csak az tudhatja milyen, aki átélte. Csak azt akarom kinyögni, hogy vegyél erőt magadon, sajnos ennél jóval nehezebb dolgokkal kell majd szembenézned az életben.
2019. ápr. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
El se tudom képzelni a fájdalmad, tudom, hogy igazad van. Próbálok erőt venni magamon és nem így gondolkozni, néha sikerül is, de mindig vosszaesek. Kiskorom óta van ezzel problémám, nagyjából 10 éves korom óta vannak ilyen gondolataim. Sajnos valami nincs rendben a gondolkodásommal amivel tisztában vagyok, de ez mindig is így volt, csak addig amíg vele voltam akkor éltem igazából, se előtte, se azóta. Mindig is azt éreztem, hogy senki nem szeret eléggé és egész életemben ez gyötört. Tudom hogy van az enyémnél rosszabb helyzet, de én már ezt is úgy érzem, hogy nem tudom kezelni, sosem tudtam. Fiatalabb koromban folyton ittam, meg részegen jártam iskolába, cigiztem, mindenhogy károsítottam magam, ahogy csak tudtam, de már ez se segít. Nincs meg bennem az élniakarás, nem látom célját annak, hogy éljek, nem érzem magam hasznosnak sem és erősnek sem.
2019. ápr. 29. 21:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Depressziós vagy, de ez ebben a helyzetben teljesen normális. Mindenkit megvisel a szakítás,főleg ha nagyon szerette az illetőt, és ráadásul nem is ő szakított, hanem a másik. Hirtelen, mint derült égből a villámcsapás. Ez persze, hogy megvisel érzelmileg. De, hogy őszinte legyek én azt szűrtem le a szavidból, hogy te nagyon magaddal vagy elfoglalva. Én mit érzek, én mit élek át, én, én, én, én. Ez nem jó, ha továbbra is a sebeidet nyalogatod egyre csak mélyebbre jutsz majd. Törődj másokkal, az ő érzéseikkel, hogy ne legyen időd a saját bajaidon agyalni. Ez elterelui a figyelmedet meglátod. A pszihológus meg azért nem azért nem tud segíteni mert te nem nem akarsz jobban lenni, ő sem fog csodát tenni hiába is várod el ezt tőle. Hiába mész el újból ha mindig hagyod magad lenyomni. Ha ilyeneken agyalsz, tudatosan kapcsold el magad erről mint amikor a tévét kapcsolod el. Ne hagyd hogy ezek uraljanak téged. Te erősebb vagy ennél. Tudatosan törekedj rá, hogy ne agyalj ilyeneken. És az, hogy nem szeretnek úgy ahogy te seretnéd? Miért, hogy szeressenek? Azért neked is tenned kell, mert ilyen negatív énközpontú embert persze hogy elkerül mindenki, hiszen senkinek nincs szüksége erre. Szeretnek, biztos vagyok benne, de ezt neked is tudnod kell kimutatni. Adnod kell hogy kaphass. Jobb adni mint kapni. Tedd magad szerethetővé, megközelíthetővé, és hidd el minden rendben lesz.
2019. ápr. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
aki depresszios az azért van, mert főleg érzelmi központú. keress ilyen embereket. mások ugy is csak bántanak az okoskodásukkal
2019. aug. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, azóta hogy vagy? Élsz még, ugye?
2020. máj. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!