Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnék megszabadulni a...

Hogy tudnék megszabadulni a múlt szörnyű emlékeitől? Tönkreteszik az egész életem.

Figyelt kérdés
Próbálok a jelenben lenni és csak előre nézni. Hiszen a múlt már nem létezik. A jelenem hiába kielégítő mégis filyton félek, hogy megbetegszem, szenvedni fogok, fáj, hogy a szüleim sosem szerettek és emiatt nem tudok kötődni sem senkihez. Nem jó egyedül de fárasztanak az emberek. Ezt nem is értem teljesen. Szomorú vagyok, és állandóan szorongok és nem tudok ebből kikeveredni. Pszichológust megpróbáltam de csak rosszabb lett tőle.

2019. ápr. 30. 10:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%
Hát, erre sajnos semmilyen csodamódszer nincs. Lehet, hogy neked nem pszihológus hanem pszhiáter kéne, a ptsd ugyanis csak gyógyszeres kezeléssel és intenzív pszihoterápiával enyhíthető. Magadtól nem fog menni, sajnos tudom. Segítség kell, és nem kell szégyellni. Azért félsz, hogy megint szenvedni, fogsz mert egyszer már átélted és tettegsz hogy újra megtörténik, eza ptsd lényege, tudom mert én is átmentem ugyanezen, mai napig képtelen vagyok olyan helyekre menni ahova a rossz emlékeim kötnek, ahol rosszul lettem többször is. A kórház után nem tudtam visszamenni a régi munkahelyemre, ahol sok bántást, és szterssz tapasztaltam és szinte mindennap rám tört már a rosszullét fizikailag rosszulvoltam már a tudattól is hogy nekem oda be kell mennem. Mai napig ez nehézséget jelent. Miből gondolod, hogy a szüleid nem szerettek? Ezt kicsit furcsának találom, mert minden szülő azért szereti valamilyen szinten a saját teremtményét úgymond.
2019. ápr. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem akarok gyógyszereket szedni. A pszichiáter csak azt ír fel. És nem tesz jót ha újra beszélnem kell arról ami történt. Mindenhol sajnálnak miatta vagy inkább lesajnálnak. Így még nyomorultabbul érzem magam. A.pazichiáter is csak sajnált. Szörnyű volt. Jobbat tett vilna ha azt mondja nem olyan nagy ügy....hátha idővel lehiszem. Ha nem beszélek róla akkor nincs terápia. És nem tudok és nem is akarok. Az elején beszéltem róla. Másról sem tudtam. De egy idő után rájöttem, hogy senki nem tud segíteni akár hányszor mondom el mi történt, sőt csak rosszabb mert visszaidezem és a jelenbe hozom a történteket. Így megnémultam....a.remálmok elmúltak nagyjából de az életem megváltozott. Nem tudok vele mit kezdeni. Másnak látom a világot. Szörnyű sötét helynek. Eltűntek belőle a virágok, én pedig halhatatlnaból sebezhető lettem. A szüleimnek nem kellettem. Elhagytak gyerekkoromban. Felnőttkent sem volt egy jó szavuk hozzám. Pedig én szerettem őket. De már feladtam ezt a küzdelmet. Ők nem szeretnek és sosem leszek nekik elég jó, bármit csinálok.
2019. ápr. 30. 15:39
 3/19 anonim ***** válasza:
62%

Igen, nézz a jelenbe, csak arra gondolj és arra, hogy bármi történt, a jövő biztos szép lesz.Azt írod, a jelened kielégítő.Ennek örülj:)

Párod, barátaid, családod még lehet, söt biztos hogy lesz, ök szeretni, értékelni fognak.

2019. ápr. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Voltak. De mikor a trauma történt nem számíthattam rájuk. Már nem tudok bízni bennük többet és barátnak tekinteni sem. Ez a jóban rosszban mondás a valóságban csak a jóbanra vonatkozik. Ha rossz lesz mindenki eltűnik. Csak akkor kerülnek elő, ha elmúlt a vihar. Ez meg nekem nem kell. Utálom őket.
2019. ápr. 30. 21:47
 5/19 anonim ***** válasza:
57%
Tudod, kérdező a barátság és a szerelem közös tőről fakad. Mindkettőre az a jellemző, hogy valamely tulajdonságainkért szeretnek bennünket. Ha nem elég erős ez a szeretet, az nem a partner hibája, hanem a miénk. Mi vagyunk kevesek, mi vagyunk kevésbé szeretetreméltók. Tehát ne a barátokat szidd, ha nem álltak melletted a rossz időkben.
2019. máj. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Igen sajnos én már csecsemőként sem voltam szerethető. Ezért el is hagytak a szüleim, olyan tulajdonságaim voltak. Most megyek és a Dunába ölöm magam. Rájöttem, hogy nincs értelme tovább az életemnek. Köszi, hogy rávilágítottál.
2019. máj. 1. 18:40
 7/19 A kérdező kommentje:
Ja azt elfeljtettem, hogy gyűlölöm az almát. Csak azt nem értem miért árulják a boltban feleslegesen, hiszen egy ilyen vacak gyümölcsöt senki nem vesz meg.
2019. máj. 1. 21:36
 8/19 anonim ***** válasza:

A PTSD feldolgozására több nagyon jó lehetőség van, de ezeket csak a kiképzett terapeuták ismerik. Ilyenek (hipnózisban)

- kor regresszió

- ego-state módszer

- Bradshaw módszer

Ha találsz megfelelő terapeutát, gyorsan meggyógyulhatsz

2019. máj. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Hipnózist nem vállalok be. Egyébként meg nem találok. Egyet ajánlott pszichológus ismerős de annak annyi páciense volt, hogy nem fogad újakat. Egyébként meg mi alapján? Kovács Lujza, vagy Tóth János melyiknek szimpatikus a neve? És kíserletezzek alkalmanként 10ezerét melyik lehet a jó? Ez elég kilátástalan helyzet, főleg, hogy a 3. Kíserlet után megélhetési problémáim lesznek. Ezért utálom a menj pszichológushoz, meg jó szakemberhez tanácsokat. Én elmentem, de csak rosszabb lett tőle minden. Sajnos nem volt kiírva az ajtajára, hogy nem jó szakember. Ilyen élmenyekből meg elég volt.
2019. máj. 6. 13:42
 10/19 anonim ***** válasza:

Nyilván nem tudod, mi a hipnózis. Nézd meg, és gondolkodj el rajta:

https://www.youtube.com/watch?v=CK6vWtcjYEw&t=37s

2019. máj. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!