Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológus ebben az...

A pszichológus ebben az esetben szól a gyámügynek?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok. Pszichológushoz járok egy ideje pánikzavarral és szomatizációs zavarral. (Nem magán hanem kirendelt területi szakember)

Az elmúlt találkozásainkon kiderült, hogy a belső flusztrációmat a családi hátterem okozhatja. Viszont mindig mikor rákérdez a pszichológus én tisztázom vele, hogy erről egy szót sem fogok neki mondani.


Habár az életkörülményeink jók, apum mióta az eszemet tudom alkoholista, nem tudja feldolgozni azokat a dolgokat amik történnek vele. Sohasem ütött így meg, sohasem konfrontálódtunk szóban. De azért elkerülhetetlen, hogy mattrészeg állapotban ne okozzon sebeket félreértéseket, kínos helyzeteket akár még ma is. A pszichológus azt mondja, hogy ennek a problémának én vagyok a tünethordozója.


A nagyobb baj az, hogy van egy 13 éves húgom aki kicsit erősebb mint én. Ezért ő teljesen jól tűri édesapánk állapota. Ha erről beszélnék a pszichológussal előfordulhat, hogy elmondja valamilyen hivatalos szervnek?


2019. ápr. 30. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:

1. A pszichológusnak titoktartási kötelezettsége van, nem árulhatja el a gyámhatóságnak vagy akár csak bárki másnak, amit mondasz neki.

2. Ha nem leszel teljesen nyílt és őszinte a pszichológusoddal, akkor nem tud rajtad megfelelően segíteni és járhatsz még 5 évig, semmit sem fogsz javulni.

2019. ápr. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, hogy egyszerűen minden érzést titkot kikell teregetni a pszichológusnak.

Mivel nem bántalmaz titeket nem fog szólni senkinek.

2019. máj. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!