Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mihez kezdjek, ha véget ér a...

Mihez kezdjek, ha véget ér a terápia? Még mindig nem vagyok jól.

Figyelt kérdés

Nyáron töltöm a 17-et és 1 éve járok pszichológushoz. Szorongást, dühkezelési problémákat és önbizalomhiányt ,,diagnosztizált". Lassan befejeződik a terápia, elkezdjük ritkítani az üléseket. Sokban segített a pszichológusom, például megismerhettem önmagam, könnyebben kijövök a társaimmal, közvetlenebb vagyok a régi énemhez viszonyítva. Viszont a fő problémáimon ő sem tudott segíteni. Az első az étvágytalanság. Van, hogy napokon keresztül képtelen vagyok enni. Sokszor úgy érzem, hogy nincs az az étel a Földön, amit szívesen megennék. Tény, hogy válogatós vagyok, de ezeken a napokon még a pizzát se tudok enni, amit amúgy imádok.

A szorongásom se csökkent, úgyanúgy gyakori a szédelgés, végtagok remegése, heves szívverés. Persze, ez összefügghet azzal is, hogy nem tudok enni.



2019. máj. 1. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Kèrhetsz további segítsèget is nem kell hogy befejeződjön ha úgy èrzed nyugottan szólj az orvosodnak hogy szüksèged van mèg beszèlgetèsre tudom milyen èrzès ez nekem bipoláris affektív zavarom van(bipoláris depresszió)
2019. máj. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen, hogy fogja magát és véget ér a terápia. Ha még nem vagy megfelelő állapotban, nem szabad abbahagyni. Mondd meg neki, hogy ugyanolyan gyakorisággal szeretnéd folytatni, mert még sok megoldatlan problémád van, és sorold fel őket.
2019. máj. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ezt elfelejtettem leírni, de akkor most kifejtem.

Ugye, az én pszichológusom munkahelyet fog váltani, ezért vagy le kell zárni a terápiát, vagy pszichológust kell váltanom. De mivel a főbb problémáimon nem segített egy bölcsész diplomával ellátott szakember, ezért elgondolkodtam azon is, hogy pszichiáterhez kéne fordulnom.

2019. máj. 1. 17:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát akkor válts pszichológust! Ha egyszer még nem vagy kész! Ne rohanj a gyógyszerszedéssel, nem tiszta haszon az. Pszichoterápiával kell próbálkozni, csak extrém súlyos esetben kell gyógyszer, mert függőséget okoz. Nyilván lelki okai vannak a testi tüneteidnek, azokat kell feltárni, nem elnyomni őket.
2019. máj. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Kiképzett terapeuta a pszichológusod? Mert ha nem, akkor ne csodálkozz. A pszichológusi diploma nem a gyógyításra érvényes. A gyógyításhoz legalább a kognitív módszer kiképzést kell megtanulnia, de vannak sokkal eredményesebb módszerek is (pl.: transzperszonális, de még eredményesebb az integratív)
2019. máj. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csatlakoznék a 4.hez. pszichiáter megtöm gyógyszerrel ennyi idősen kockázatos. Enni étvágytalanul is lehet. Próbálkozni kell!
2019. máj. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!