Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy nem leszek...

Lehetséges, hogy nem leszek függő?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy amiket kipróbáltam eddig, és esetlegesen rendszeresebben is fogyasztok, például cigaretta (dohányzom, de meg se kottyan, ha nem gyújtok rá huzamosabb ideig), marihuána is szokott előjönni, meg volt már huzamosabb idejű alkohol fogyasztásom is, mégsem volt hiányérzetem, ingerültség és lelki trauma pláne nem.

Valaki ki tudna okítani mitől lehet ez? Kíváncsi lettem :D



2019. máj. 1. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem fogyasztottad ezeket olyan sűrűn és/vagy olyan sokszor, hogy kialakuljon a függőség. De ez ellen senki sem védett, max neked tovább tart, mire kialakul.
2019. máj. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésben említett szerek a boldogsághormont stimulálják. Ahhoz, hogy függőség alakuljon ki, napi rendszerességgel ismétlődni kell (ugyanannak) a szernek a használatának.
2019. máj. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Heroint próbáltad már?
2019. máj. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem, a kemény drogok szóba se jöhetnek, nincs az a pénz, hogy fogyasszam őket. Azért tiszta fejjel szeretném élni az életem többnyire. :D
2019. máj. 2. 10:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem mindenki lesz függő, de például amikor régebben elkezdtem heti 3-4 szer piálni, akkor azért behúztam a kéziféket, és csökkentettem het 1-re. A nyugtató, altató már komolyabb dolog volt, attól függő lettem, kb 20 évig szedtem benzo gyógyszereket. Azokról az addiktológián sikerült lejönni.
2019. máj. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Az a baj ezekkel a szerekkel, hogy bár mikor kialakulhat a függöség. Ezt már csak akkor veszed észre, ha már kialakult.

Ráadásul töbnyire leépiti a szervezetet.

Aztán jönnek a betegségek, pl. máj.

2019. máj. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!