Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Mentális egészség

A kérdés

Mik a szimplex skizofrénia tünetei? A skizofréniának ezen típusánál nincsenek pozitív tünetek?

Keress kérdéseket hasonló témákban: skizofrénia, szimplex, pszichológia, psziháter, mentális, pszichiátria, tünet

máj. 2. 22:02  Privát üzenet  

A válaszok

Nincsenek pozitív, pszichotikus tünetek, azaz bármiféle hallucináció vagy téveszme. Tünet lehet a motivációhiány, apátia, kedvtelenség, érdeklődés elvesztése pl hobbikban, illetve élvezet sincs már meg. Szóval kb negatív tünetek.

[link]

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont máj. 2. 22:44 Privát üzenet
Az nem skizofrénia,hanem depresszió.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 52%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont máj. 4. 06:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

És ez az állapot miben különbözik a depressziótól?

# 3/7Időpont máj. 4. 21:23 Privát üzenet
Semmiben,mert nem skizofrénia.

A válaszíró 52%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont máj. 7. 05:56 Privát üzenet
Szerintem mindegyik skizofrénnek vannak negatív és pozitív tünetei is, csak más arányban. A simplexnél a negatív tünetek vannak többségben. Nekem van pár téveszmém. De alapvetően motiválatlanság, aktivitás hiánya, célok hiánya, sivár érzelmi világ.

A válaszíró 42%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont máj. 22. 11:12 Privát üzenet
A depressziót nem ismerem annyira, de biztosan nagyon különbözik. Egy depressziós nem életképtelen szinte, képes normális szociális viselkedésre, nincsenek téveszméi, tud dolgozni, normális életet él.

A válaszíró 42%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont máj. 22. 11:14 Privát üzenet

Többieknek igaza van. A skizofrénia súlyos mentális betegség pszichózisokkal, téveszmékkel.

A sima lehangoltság, apátia sokkal inkább depresszió.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont jún. 9. 20:28 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Beteg vagyok, nem tudok dolgozni mit csináljak magammal?
Mi történik akkor, ha skizofréniára szedek gyógyszert, de valójában nem is vagyok skizofréniás?
Ha egy skizofrén pszichológushoz akar menni egy periódus elmúlta után, hogy segítséget kérjen, akkor ő igazából nem is skizofrén?
Ha a huszas éveim második felében álmodozó vagyok, nincsenek céljaim, nehezem, vagy nem találom a helyem a valódi világban, vagy nem értem azt, az milyen mentális betegségre utal? 26/F
Van bizonyíték arról, hogy a 20. század előtt létezett a skizofrénia nevű betegség?
Mi az a szimplex szkizofrénia?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Mentális egészség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!