Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A paranoid skizofrénia jól...

A paranoid skizofrénia jól kezelhető?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy igen, de ismerek három paranoid skizofrént is és mindegyik nagyon nagyin rossz állapotban van, rendszeres kezelés mellett...

Ők be sem veszik a gyógyszert, ezért injekcióra járnak, de így is folyamatosan hangokat hallanak, tévképzeteik vannak, de nem olyasmi mint a konteósoknak, hanem sokkal durvább.

Az egyiket pl. már 20 éve kezelik, rendszeresen, mégis ilyen állapotban van.

Amikor megy a kezelésekre meg ilyenekre, akkor az orvosok egyáltalán vajon felmérik az állapotukat, érdekli Őket egyáltalán vajon?


+ Anyukám testvére is paranoid skizofrén volt, Ő sem volt tünetmentes soha, 31 évesen öngyilkos is lett.


Ti ismertek olyan skizofrént, aki tényleg biztosan az és kezelik és tünetmentes?


2019. máj. 2. 22:33
 1/6 anonim válasza:

Én az vagyok.(Az orvosok diagnosztikája szerint).

Azt mondták hogy ez gyógyíthatatlan,nem lehet belőle kijönni,csak szinten tartható. Amúgy meg semmi észrevehető nincs rajta egy kívülállónak,viszont aki ebbe szenved az nagyon szenved. Pl azt gondolhatja hogy ellene esküdött össze mindenki és üldözik. Én 3 havonta járok dokihoz(ilyen injekciót kapok,de semmit nem érzek tőle.)

2019. máj. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kezelhető. Ismerek egy ilyen beteget. Tudom, hogy 2 hetente megy injekcióra, és semmi panasza nincs.
2019. máj. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2%
Egyszer néztem egy Amerikai videót,amiben szakértők mondták el,hogy nem létezik paranoid skizofrénia,sem paranoia,sem pedig depresszió. Ezeket csak kitalálták. El is mondták,hogy hogyan.
2019. máj. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon ritka, hogy egy paranoid skizofrénnak van betegségtudata, szedi a gyógyszereit. Ezért nem kezelhető jól. (Nagyapám paranoid skizofrén volt, nem volt betegségtudata.)
2019. máj. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem is nagyon nehéz esetek ezek, láttam már párat. Szörnyű lehet nekik.
2019. máj. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xcoralinex ***** válasza:
Engem is ezzek kezelnek. Vannak gyógyszereim meg havonta injekció. Tudom, hogy sosem fogok meggyógyulni, ami miatt erősödtek a régóta jelen lévő öngyilkos hajlamaim. Egyébként, aki ezt nem tudja rólam észre sem veszi a betegségem.
2019. júl. 9. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!