Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valami gondom van, a...

Ha valami gondom van, a következő időpont előtt hogyan juthatok be a pszichiáterhez? Az asszisztensével kell időpontot egyeztetni és nem segítőkészek.

Figyelt kérdés
Nem mondtam el, hogy öngyilkosságon gondolkodom, és megbántam, már elmondanám (nem akarom megtenni, mielőtt félreértene itt bárki) nem mertem elmondani mert gondoltam úgyis csak még több és több gyógyszert ír csak.

#gyógyszer #öngyilkosság #pszichiáter #nemmondomelsenkinekelmondomhátmindenkinek
2019. máj. 3. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Itt valami nem stimmel! A pszichiáter azért van, hogy segítsen. Nincs rendben, hogy az asszisztens nem kedves. Az sem ha 2 időpont között nem tudsz segítséget kérni. Nem tudom van e lehetőséged váltani másikra de szerintem megfontolandó. Nem azért jársz oda, hogy megfelelj nekik, hanem azért, hogy segítséget kapj! Ha elhallgatsz dolgokat akkor nem tudnak segíteni. Ez nem egy jó stratégia a részedről. Ugyan akkor, ha már itt tartasz, hogy nem mersz őszinte lenni akkor megint csak azt tudom mondani, hogy nem a megfelelő helyen vagy. A gyógyszer pedig egy lehetőség amit felajánlanak neked. De a te életedről és szervezetedről van szó. Neked kell döntened elfogadod e. Ugyanis nem kötelező csak egy lehetőség. Semmi nem fog történni ha nemet mondasz!
2019. máj. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Igen, valószínűleg több gyógyszert fogsz kapni. Igazából mégis mit csinálna veled az az orvos? Ha nem gyógyszeresen szeretnéd a problémáidat megoldani, menj pszichoterápiára. Ha meg nagyon "akut" lenne a helyzet, mondd el az asszisztensnek, vagy menj be egy kórházba bennfekvésre (ott is valószínűleg több gyógyszert fognak felírni egyébként).
2019. máj. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%
2. Igazán jó tanácsaid vannak. Akinek épp most fordult meg az öngyilkosság a fejében nem is tenne jobbat semmi egy jó kis kórházi bentfekvésnél. Bunkó nővérek, moslék kaja, kényelmetlen ágyak, büdös wc....már a gondolata is feldob. És a soknyugibogyó amit majd belenyomnak, az lesz igazán fincsi. Normális vagy?!!!? Kérdező. Nem lenne egyszerűbb a tengerparta utazni és meginni pár koktélt? Hagyd a francba a pszichiátert a gyógyszereivel
2019. máj. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

#3: Akut helyzet esetére javasoltam a kórházi befekvést a kérdezőnek. Oda van írva.

Akut pszichiátriai ellátást igénylő állapotban senki nem tud egy külföldi nyaralást megszervezni, lebonyolítani.

Ha pedig egy "szimplán" depressziós ember elmegy a tengerpartra, az vagy ott us ugyanolyan rosszul fogja érezni magát, mint bárhol máshol, vagy ha kicsit enyhébb fokú a betegsége, akkor érezhet némi jobb hangulatot, de amit hazaér a megszokott közegbe, ott folytathatja, ahol abbahagyta.

Arról nem beszélve, hogy elég sokan nem engedhetnek meg maguknak anyagilag semmiféle nyaralást.

2019. máj. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%

A kórházi bentfekvésről;


Amikor anno voltak öngyilkos gondolataim, a pszichiáter mondta, hogy vagy bent tíart 3 hétig vagy híívunk valakit, akinek az állandó felügyelete alatt leszek 3 héten át (az apám vitt el).


A pszichiáter ért ehhez, meg tudják oldani, hogy vagy értesíto a kedves szülőt, rokont, ismerőst, valakit, hogy állandó felügyelket alatt kell tartani vagy, ha erre nincs lehetőség, akkor bent tartja őt.


Utóbbi esetben, inkább a büdös wc meg a moslék kaja, meg hasonlók, mint az, hogy a kérdezőre egy gyengébb pillanatában rátörjön valami és ártson magának.


***


Kérdező, kitartást. Én méágjártam mindezt és most már nincs semmi baj, szóval semmi sem lehetetlenm! <3

2019. máj. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak öngyilkos gondolataim, voltam olyan rosszul, hogy folyamatosan szédültem a wcig alig bírtam elmenni, és enni is alig tudtam. Van ilyen, az ember reagál dolgokra. Nem feküdtem be kórházba, nem kezdtem gyógyszerekkel tömni magam, nem vigyáott rám senki,megértettem, hogy amit áteltem arra reagál a szervezetem. Köszönöm most már elég jól vagyok. A kérdező nincs veszélyben. Leírta, hogy nem tenné meg csak jött egy gondolat. Van ez így. Nem kell tőle panikba esni, meg felügyeletet kérni. Annyi embernek vannak ilyen problémái mégis midenki pánikszerűen menekülne a szomorúság meg a pszihoszomatikus dolog elől. Pedig ezek az élet részei. És minél jobban kétségbe esik tőlük valaki annál rosszabb lesz. Miért kéne elvonulni és önként bezártani magad mert nem vagy jól lelkileg. Nekem az segít ha önmagammal lehetek. A csend. Az elmelkedés nyugalomban. Akkor rá tudok jönni mi mért történik és jobb lesz. Ha kenyszeresen kéne terápiakra járnom pláne egy idegen környezetben már nem hiszem hogy élnék.
2019. máj. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, ha most a kérdező berohan a pszichiátriára, hogy "Csókolom, múltkor nem mondtam, de most érzem, fontos, hogy elmondja és nem várhat a következő foglalkozásig; öngyilkos gondolataim vannak" a pszichiáter ezt teszi, amit fentebb leírtam.


Hiába hangsúlyozza a kérdező, hogy nem tenné meg


1. Ha nem tenné meg, akkor miért nem várt a következő időpontig


2. Mi a garancia, hogy egy méylebb pontjában nem tenné meg?


Ezeket a felügyeleteket nem a páciens kéri magának, hanem a pszichiáter állapítja meg, hogy az adott környezetben a páciens rendben va e vagy nem.


A pszichiáter nem vicces kedvében helyezi felügyelet alá az embereket; egyrészt tényleg mi a garancia rá, hogy nem árt magának, másrészt az is bűncselekmény, ha ignorálja az öngyilkos gondolatokat, ugyanis, ha akárki megkíséreli az öngyilkosságot és összejön, őt vonják felelősségre.


Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy azt mondod, "Foglalkoztat az öngyilkosság" és kész, vége, mész a zártosztályra a koszos wc mellé moslékot majszolni :D hanem először is felveszi azokkal a kapcsolatot, akikkel élsz; ha nem élsz senkivel, akkor közvetlen rokonokkal, ha nincs, akkor bent tart Téged.

2019. máj. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!