Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mértékig normális a...

Milyen mértékig normális a hangulatfüggőség?

Figyelt kérdés

Ha ideges vagyok,teljesen máshogy viselkedem. Mindig megbánom utólag,ha elmúlik a rossz kedv,de akkor nagyon bunkó vagyok,még azokkal szemben is,akik nem adtak rá okot.Alapállapotban nem vagyok agresszív,de ha felhúzom magam valamin vagy valakin,akkor szó szerint bárkit megfojtanék,aki elém kerül.Még a kezem is remeg/zsibbad. Annyi önuralmam azért még van,hogy ne csináljak ilyesmit. Ha tehetem,inkább félrevonulok olyan állapotban,de mindig magamba marással tudom csökkenteni a feszültséget. Korábban vagdostam magam..depresszióval diagnosztizáltak,de ennek szerintem nincs köze ehhez. 17/L


Negatív,kioktató, "nem vagy normális" kommentekkel hanyagoljatok. Légyszi akkor írj,ha tudsz valamit segíteni.



2019. máj. 3. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
17 évesen ez teljesen normális. Az embernek minden egyes helyzethez meg kell tanulnia az érzelmek kezelését. Kamaszkorban pedig mindent túlkompenzál, és időbe telik, míg helyrebillen a mérleg nyelve.
2019. máj. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Addig, amíg te és a környezetedben élők jól érzik magukat.


Mindenképp érdemes lenne pszichológushoz fordulni, és ez alatt nem azt értem, hogy nem vagy normális vagy hasonlók. Egyszerűen csak van egy kis probléma, amitől rosszul érzed magad, és szeretnél megszabadulni tőle. A doktor segít ebben, hogy akár puszta önerőből is le tudd küzdeni - ő csak irányt mutat.

2019. máj. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ajánlok neked egy könyvet:

Riekje Boswijk-Hummel Harag - Felismerni, megérteni, elengedni


Nekem ez sokat segített, és bár korábban akadtam volna rá. Nem voltak amúgy ilyen problémáim mint neked, szóval sokkal jobban tudtam kezelni, de nagyon fontos dolgokra tanított meg, elsősorban a harag forrását, fajtáit megérteni borzasztó érdekes élmény volt.


Illetve még egy videós anyag is

https://www.youtube.com/watch?v=rDdkmKyYYy8

Egy neveléskutató előadása, hallgasd végig figyelemmel, nagyon megéri ezt is.


Fontos megérteni a harag nem másokból jön hanem belőled, ez a te reakciód a környezetedre, nem a környezeted hatása rád.

2019. máj. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!