Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Frontin vagy Elenium feszültsé...

Frontin vagy Elenium feszültségre?

Figyelt kérdés

Valamiért úgy érzem nagyon feszült vagyok, nyom a mellkasom és izgulok, mintha most indulnék vizsgázni vagy ilyesmi. A munkahelyi meg iskolai stressz (egymás mellett csinálom az egyetemet és dolgozom is) jöhetett ki rajtam, meg ma nem is voltam jól délelőtt. Vettem be reggel egy sima Valerianat meg napközben egy Dr. Chen féle Valeriana + Magnéziumot. Nem tudom hogy bevehetek e ezek mellett esetleg egy szem Eleniumot vagy Frontint hogy könnyebben aludjak. Holnap ballagásra vagyok hivatalos mint vendég és nem akarom hogy ott is feszült legyek. Egyiket se szedtem sosem. Az Eleniumot egy gyógyszerész rokonom adta (két szem) feszültségre még mikor államvizsgáztam, de nem nyúltam hozzá, a Frontint meg a háziorvosom írta fel még migrénre Flector mellé (nem normális tudom, nem szedtem nyilván). Félek az esetleges mellékhatásoktól illetve hogy reggel is érezni fogom e őket ha most beveszem mivel vezetnem is kell reggel. Volt korábban valami kék gyógyszer, az is nyugtató, de sajnos a nevét nem tudom szintén a gyógyszerész rokon adta, azzal nem volt bajom szépen megnyugtatott és jól is aludtam.

Gondolkodtam a Deadolon mert az izgulási hányingert elmulasztaná meg álmosít is csak attól néha kába vagyok reggel is...

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. máj. 3. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Szegénykém...sokat vállalsz. Ki vagy merűlve. Hát, esetleg próbáld meg az orbáncfű vagy citromvű gyógyteát vagy a Sedacur forte homeopátiás bogyókat vagy a C-peptide (www.cpeptide.com) orrsprayt ami nekem nagyon bejött feszült idegállapotra.A Frontin, Xanax és társaihoz könnyű hozzászokni és nehéz lejönni róla. Sok sikert Neked!
2019. máj. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szedtél ilyesmit akkor egy fél frontint vegyél be este. Szépen el fogsz aludni, reggelre kimegy a hatása. Erre jó. Nekem a szorongást nem szűnteti meg. Ne szokj rá mert tényleg nehéz lejönni róla
2019. máj. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

https://www.youtube.com/watch?v=dbbrVcUNhnw


xanax = frontin


tapasztalatból mondom, hogy ne szedd.

2019. máj. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ashwaganda (Withania Somnifera) naponta 2 x 900mg. Egy indiai ayurvedikus gyógynövény. Teljesen kiváltja a benzo-t, és még egészséges is.
2022. febr. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 p64 válasza:
Gondolom már nem biztos van szükséged tanácsra az időpontot nézve, de leíom, mert hátha valaki hasznát veszi, saját tapasztalat, pár nap alatt meg lehet ezeket szokni, viszont nagyon nehéz letenni, én biztosan valami mást próbálnék, valami gyógynövényes dolgot, de ne ilyen citromfű tea ilyesmivel kezd, mert az nagyon gyenge. Van olyan gyógynövényes nyugtató ami erősebb pl éjszakára a valeriana harmony night, nappalra meg gyengébb kéne a valeriana harmony, hogy ne üssön ki, tudj dolgozni, tanulni, bár emellett nem ártana meditálni, relaxálni, stresszlevezető gyakorlatokat végezni, az nagyon fontos...
febr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3


Xanax nem egyenlo Frontin


a, Xanax szabadalmi vedettseg (Pfizer, upjohn)

b, Frontin, Helex meg kb 100 fele generikumok (masolat) van, itt a Frontin

c, Xanaxot mashol gyartjak nagy valoszinuseggel mas kornyezetben, mas eszkozokkel, mas modszerrel

d, Frontint az EGIS gyartja lasd a kondiciokhoz lasd (c)-t.

e, Egy gyogyszer hatoanyag keszitesenek eloallitasi folyamatat tilos kiadni, azt ki lehet mi van benne, de utana kiserletezni kell, hogy hogyan kell eloallitani.


Erre egy pelda Lamictal 42 db-os, Lamolep 30 db-os, ugyanannyiba kerul, ugyanaz a hatoanyag, tamogatas, minden ugyanaz. Egyedul 2 dolog:


a, Lamictal 42 db es Brit termek, eredeti szabadalommal vedett, olcsobb

b, Lamolep 30 db magyar termek generikum, masolat, ahogy van mas neve mas orszagokban, ketszer annyi mint a Lamictal hiaba kevesebb db


Melyik eri meg? Xanax vagy Helex/Frontin, illetve Lamictal vagy Lamolep?


Mindenki dontse el maganak. Nekem a Xanax, mert az volt az az eredeti. Valamint a Lamictal, mert a Lamolep egy atveres. Lamolep 30 db, mindenben megegyezik (nagyreszt ugye mint ahogy írtam eredeti versus generikum) a 42 db-os Lamictallal.


"8. § A gyógyszert és gyógyászati segédeszközt rendelő orvos köteles tájékoztatni a beteget a rendelkezésre álló, azonos hatóanyagú, illetve hasonló terápiás hatású alacsonyabb árú gyógyszerről, illetve azonos funkcionális csoportba tartozó alacsonyabb árú gyógyászati segédeszközről, valamint az adott termékek áráról, társadalombiztosítási támogatásáról és a térítési díjak közötti különbségekről."


[link] hatalyos jogszabaly.


Ha emelt tamogatasra kapod, jol tudom arra lehet megfelelo indikaciora, akkor ~1000 ft jelenleg a Lamolep 30db. 1000ft/30db = ~33ft/db


Lamictal 42 db: jelenleg ~550 ft nemreg vettem, 550ft/42db = ~13 ft/db


De orvos nem tajekoztat errol, felirja a dragabb lamolepet, ami nem is az eredeti, hanem ugy mint a Helex, Frontin, meg amit zimbabweban forgalmaznak meg gyartanak mind masolat, generikum. Mig ha kerned a Lamictalt, fele annyiert kapnal tobbet, eredeti gyogyszert a betegsegedre. Sot meg a gyogyszertarosnak is feladata ez reszben, de nem kotelezo ha jol olvastam, es felkinalja az olcsobb helyettesitot. - De ebbe nem vagyok biztos.

febr. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocsanat a lamolepnel a 200mg-ot neztem a lamictalnal a 100mg-ot.


A lamolep magyar masolat gyartmany 30 db-os 100mg 315ft/30db = 10.5 ft/db tabletta


De igy is, a Lamictal nyer, mert 42 darabos, mert ritkabban kell menned, kivaltanod, 3 honap alatt 12*3 = 36 db, egy havi adagot megsporolsz. Egyszeri vasarlasnal meg 3 forinttat kerul tobbe. 567ft/42/db = 13.5 ft/db tabletta, ha kersz 3 dobozzal (nekem felirjak, biztos vagyok benne masnak is, mert 200 - 300mg az atlag mennyiseg vegen) es nem kell menned erte.


Lamictalnal ha meg megtobb dobozzal kersz annal kevesebbet kell fizetned hosszu tavon (3 honap utan 1 honapot kivaltasz ha csak 30-at veszel be, es mesz feliratni) <- tobb tabletta, a vegen olcsobban es egyre olcsobban.

febr. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!