Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mi lehet ez?

Szerintetek mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Szinesztézia? Zongorázom és volt, hogy egy adott hangnak éreztem az ízét. Ez lehet hü**én hangzik, de így van. Az adott pillanatban nem tűnik fel, tök természetes, viszont komolyabbban elgondolkodtam erről és kicsit bizarr...+emlékszem mikor első osztályos voltam, hogy kérdeztem barátaimat, hogy mit gondolnak erről meg erről a betűről. Pl.: nekem a K betű mindig piros volt és úgy emlékszem mintha még más jellemvonást is tulajdonítottam volna neki.. +vannak dolgok amikre ha ránézek akkor reflexszerűen beugrik hogy ez az ősz vagy nyár stb... mondok egy példát; itt van előttem egy téglaszínű asztal és ahogy ránéztem cseresznye íz ugrott be. Ja és önkénytelenül szoktam számolgatni egy adott szónak a szótagszámait, hogy hány egyenlő részre lehet elosztani és a számoknál is van amelyik lány van amelyik fiú. Pl.: a 6-os fiú és felnyírt haja van, és beképzelt.

2019. máj. 5. 13:59
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen, ez szinesztézia.
2019. máj. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!